• 17.571 nieuwsartikelen
  • 183.125 films
  • 12.640 series
  • 34.982 seizoenen
  • 658.318 acteurs
  • 200.693 gebruikers
  • 9.486.988 stemmen
Avatar
 
banner banner

Evil Dead Burn (2026)

Horror | 110 minuten

Genre: Horror

Speelduur: 110 minuten

Oorsprong: Nieuw-Zeeland / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Sébastien Vaniček

Met onder meer: Souheila Yacoub, Tandi Wright en Hunter Doohan

IMDb beoordeling: 6,3 (43.013)

Gesproken taal: Engels en Frans

Releasedatum: 9 juli 2026

Plot Evil Dead Burn

"Every family has its demons."

Na het overlijden van haar man zoekt een vrouw troost bij haar schoonfamilie in hun afgelegen familiehuis. Daar stuiten ze op een eeuwenoud boek dat de familieleden één voor één in Deadites transformeert, waardoor het samenzijn verandert in een familiebijeenkomst uit de hel. De vrouw komt er vervolgens achter dat de geloften die ze tijdens haar leven heeft afgelegd, zelfs na haar dood blijven voortleven.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van remorz

remorz

  • 2511 berichten
  • 2782 stemmen

Tegenvaller.

Als Evil Dead Burn mij één ding liet zien, dan is het dat het format van de franchise zijn voor- en nadelen blijkt te hebben. Het zijn geen letterlijke vervolgen en jonge regisseurs (met veel vrijheid zo lijkt het) geven het stokje aan elkaar door, maar producers (Raimi, Campbell, Cronin) lijken de continuïteit te moeten waarborgen van een reeks die sadisme, demonische infiltratie in een familiesetting en bloederige overdrive als stijlkenmerken huisvest.

Vanicek mocht zijn eigen verhaal schrijven - positief dat nieuwe regisseurs die vrijheid genieten - en de crew vertoont veel Franse namen, waaronder cinematograaf Philip Lozano. Maar net script en camera zijn wat mij betreft een beetje hit-or-miss.

Veel oppervlakkig drama op dialoogniveau (kenmerkend toch voor Franse regisseurs in hun eerste grote Amerikaanse productie) binnen een groepje mensen waar je weinig om geeft en sterker: die ook weinig om elkaar lijken te geven. Zeg wat je wil over Alvarez' remake en Cronins Rise, beiden wisten in korte tijd een hechtheid binnen de aanwezigen te portretteren die de dreiging van Deadite-infiltratie zoveel meer gewicht gaf.

Meer dan ooit bevat deze Burn veel cinematografische trucs zoals quasi-tracking shots, ondersteboven aanzichten en veel dicht op de huid gefilmde scenes. Met name dat laatste voelt als een stilistische afslag en het werkt de onoverzichtelijkheid vaker in de hand dan dat het de boel echt op scherp zet. Daarentegen werken sommige scenes ook weer wel maar zoals ik al zei: hit-or-miss.

Evil Dead Rise moest ik ook twee keer zien voor ik mijn verwachting kon aanpassen en wist te waarderen wat Cronin liet zien, maar daar had ik in ieder geval meer het gevoel echt een continuering van het Evil Dead universum te aanschouwen. Vanicek gebruikt het iets meer als kapstok voor zijn eigen ideeën van voorwerpen, verwondingen en locaties en dat is prima, maar als niet alles even goed blijkt te werken, vormt dat toch een sidestep in een franchise on the rise.

Eigenlijk vond ik de stijlbreuk vanaf de openingsscène al voelbaar en heb ik die weerstand doorheen de film niet los kunnen laten. Het zullen de kleine creatieve gore-momenten en de (wat on the nose) shockering van sommige scenes zijn die velen wel over de streep zullen trekken, voor mij was het een gemiddelde van highs en lows. 2,5*


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11591 berichten
  • 2918 stemmen

"My family will..."

"Fuck your family."

Leuk bioscoop tripje, zeker nadat zijn voorganger toch wel een geslaagd succes was. Eigenlijk totaal niet ingelezen in deze film, wat resulteerde dat ik toch wat afvragend was op het begin van de film, maar alles daarna wel wat duidelijker werd.

En dan is het toch helemaal niet zo'n ingewikkelde film uiteindelijk, iets wat blijkbaar ook wel zo had moeten zijn, en zeker een film waar de oude garde blijft hangen in ouderwetse clichés met een hoog melodramatisch gehalte. Persoonlijk vond ik het tof om te zien dat de oudjes zich ook bemoeiden met de nieuwe film, en ook Cronin zijn zegje had. Al vond ik het wel gewoon heel jammer dat hij niet de regie heeft gekregen in deze film.

Als horrorfilm echt meer dan geslaagd, waanzinnig lekkere horrormomenten die worden omringd door bloederige bodyhorror en leuke kills. Maar daaromheen is het allemaal niet zo bijzonder, het familie gehalte ligt soms iets te hoog waardoor het op een Fast and Furious film begint te lijken, en het had allemaal wel wat spannender gemogen. Maar dit waarschijnlijk precies zoals ze het wouden, en zoals ik al zei; als horrorfilm echt wel geslaagd.


avatar van Brendanh29

Brendanh29

  • 155 berichten
  • 0 stemmen

Evil dead burn
De vorige film was denk ik beter maar het was zeker prima gemaakt met bepaalde komische noot, je voelt wel enige gemis van een bepaald persoon Er was alleen 1 ding dat niet klopte en dwars zat..Tuurlijk is de film niet echt geloofwaaridg in dat het echt is maar kijk je voorbij, nee wat ongeloofwaardig was is het moment dat joseph joch op de afval wasmachine valt met vele scherpe dingen die zijn rug doorboren, zo niet dood gaat zeker dood bloeden en al helemaal niet meer in staat moeten zijn om zich bewegend in de actie te storten zonder bloederige rug? dit nog voor hij zelf gedemoniseerd wordt.


avatar van Rietkerk1978

Rietkerk1978

  • 35 berichten
  • 28 stemmen

Rietkerk1978 schreef:

De beste horror ooit gemaakt, pure topvermaak zoals het hoort te zijn, non stop gas er op en geen moment rust!!! Hoop dat ze voorlopig nog niet klaar zijn met deze reeks. ☆☆☆☆☆ 100% STERREN!!!!!!!!!!


avatar van scorsese

scorsese

  • 13562 berichten
  • 11353 stemmen

Matige film over een vrouw die na de dood van haar man haar schoonouders en schoonbroer bezoekt in hun huis. Redelijk naargeestig van toon en ook geen gebrek aan bloed en gore (zeker de tweede helft), maar het deed me allemaal niet veel. Het magere verhaaltje en de personages wisten met totaal niet te boeien. Een nipte 2.5 sterren.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11776 berichten
  • 6937 stemmen

De Franse regisseur Sébastien Vaniček zet zijn kwaliteiten door naar dit volgende hoofdstuk in het Evil Dead-universum. Gezien zijn afkomst zal hij er ook wel wat Franse invloeden doelbewust in hebben vermengd, maar het zijn toch vooral de moderne technieken die deze film boven zichzelf laten uitstijgen. Strak camerawerk, uitstekend knip- en plakwerk en een aantal lekker smerige effecten zijn daar voornamelijk voor aan te kijken. Een beetje jammer dat Vaniček ook opzichtig gebruikmaakt van computereffecten, waardoor zeker de finale teleurstellend voor de dag komt. Verder een ongeremd griezelfeestje met sterk acteerwerk en veel gevoel voor het genre. Dit soort makers mogen gerust op de radar van iedere liefhebber.


avatar van Sepiroth

Sepiroth

  • 147 berichten
  • 128 stemmen

Gave horror met lekker gore en creatieve kills. Poster heeft trouwens veel weg van zijn vorige film Vermines. Lekker kijken


avatar van Corcicus

Corcicus

  • 2917 berichten
  • 4043 stemmen

Evil Dead, met inmiddels zes films en drie seizoenen is wellicht de meest kwalitatieve horror franchise ooit gemaakt. Deze laatste sequel is daarbij de voorlopige hekkensluiter en verdient weinig meer dan een zeer krappe 3*.

Het is een groot gorefest met niet de minste aandacht voor een fatsoenlijk verhaal en geen vleugje zelfrelativering. Naar het einde toe was het CGI-budget tot overmaat van ramp ook nog eens op. Of zo leek het althans. Benieuwd of ze volgend jaar de draad terug oppikken met Evil Dead Wrath.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12334 berichten
  • 5538 stemmen

Met pijn en moeite heb ik deze zeer tegenvallende "Evil Dead" film in twee dagen kunnen uitkijken. Het verhaal is slecht en sfeerloos, de cast was zelfs nog slechter en ook regelmatig irritant en ook zat er geen spanning in. Ook de vele CGI gore deed me niets en daarnaast ontbreekt de zwarte humor en de rauwe energie die eerdere "Evil Dead" films juist zo herkenbaar maakten.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7271 berichten
  • 9996 stemmen

Grimmige, meedogenloze afdaling in de hel, met een ongelooflijke lading aan botte en bloederige toestanden. Het gebrek aan humor breekt de film soms een beetje op, net als de iets te lange speelduur. Ook voel je hier minder de aanwezigheid van de demonische krachten uit de eerdere films. Dat is jammer, maar daarentegen kon ik de iets andere insteek en vooral de tomeloze energie van regisseur Sébastien Vaniček zeker waarderen. Visueel haalt hij hier in ieder geval alles uit de kast. Wel jammer van de futloze cgi-finale, die zo weggelopen lijkt uit een Terminator-film.


avatar van Gtalks

Gtalks

  • 3 berichten
  • 3 stemmen

Nou... Veel gore, de liefhebbers komen aan hun trekken.

Verder, slap verhaal, domme acties en alles wat je al aan ziet komen. Heel vaag geacteerd, die pa vanaf eerste moment al niet wat... kon mijn aandacht er niet bij houden. Niet voor mij helaas....en ja hoor einde met aanstalte voor een nieuwe..


avatar van filmkul

filmkul

  • 2670 berichten
  • 2366 stemmen

Redelijk deel uit de reeks. Het verhaal is niet heel bijzonder. De uitwerking is beter geslaagd. Na korte opbouw gaat Vanicek helemaal los. In een behoorlijke sneltrein vaart passeren veel gorigheid en onsmakelijkheden. Minpunt is wel dat de onheilspellende aanwezigheid van de demonen bij lange na niet zo sterk is als in de eerste twee delen. Ook het einde is net even te veel van het goede. Maar buiten dat voldoet de film aan alle verwachtingen. Ook visueel erg sterk met prima camerawerk, waarbij de scène waar Alice wegkruipt en de demonen op de achtergrond lekker te keer, eruit springt. 3.5


avatar van joolstein

joolstein

  • 11282 berichten
  • 9300 stemmen

Met de Evil Dead-franchise kun je eigenlijk weinig doen mensen raken deadite-bezeten en dat is het...toch denk ik dat dit de meest consequente franchise is die er bestaat. (Zelfs Evil Dead (2013) wat ik de minste film vind, was nog niet zo heel slecht) Op één of andere manier lukt het Raimi en co de laatste jaren, om steeds opkomend talent dat ze nog wil bewijzen te strikken. Of komt het dat Europese filmmakers zijn? Was het in "Rise" de Ierse filmmaker Lee Cronin, is het nu met "Burn" de beurt aan de Franse Sébastien Vaniček (Vermines, een van de betere films van 2023/24)

Het plot is tja...niet heel goed, maar ach...het is enkel een kapstok naar..., de mythologie is bekend en de setting is wederom een hutje (welliswaar van villa-proporties) in het bos. Daarnaast zijn sommige scenes ook niet echt orgineel. De regisseur kent zijn klassiekers en stopt hommages aan andere fims erin. (Braindead, Salem's Lot) Maar er zaten ook een paar ongelooflijke eigen shots in, zoals de auto-sequentie, en de badkamer-sequentie.

Niet erg origineel dus maar de regiekeuzes maken dat de film van topniveau, is en heel erg generiek...Alles aan de regiekeuzes (de mise-in-scène en camerawerk, de kadrering, het gebruik van inserts!, de montage, tempo en toon, de acteurs, het gore en geweld) creëert een echt speciale, bedwelmende, met horror gevulde en gespannen sfeer... Met 110 minuten onophoudelijke gore die ondersteunt wordt door fantatische camerawerk was dit een heerlijk stukje film! Nu al benieuwd ofdat Amerikaanse regisseur Francis Galluppi (The Last Stop in Yuma County 2023) met de prequel "Wrath" in 2028 ook weet te verrassen....


avatar van shugenja

shugenja

  • 729 berichten
  • 1707 stemmen

Knap gemaakte film lekker vlot geregisseerd. Met toch wel een heel eigen stijl en camerawerk. Maar er is gewoon geen verhaal? Na een vrij korte intro gaan het gore splatterfeest beginnen. En dat stopt gewoon nooit. Het is een groot festijn van bloed en schroeven door benen. Vulpennen door oren naja heel creatief allemaal. Maar wat is het allemaal waard eigenlijk? Als er geen doel lijkt behalve overleven en het is gewoon niet echt interessant allemaal.

Ach ja toch blijf je wel kijken naar deze gewelds porno want dat is het. Ik hoopte ergens nog op een cameo het hoofd van Bruce Campbell en/of Ted Raimi. Maar daar neemt deze film zich te serieus voor denk ik. Jammer het is best vermakelijk maar er had meer ingezeten 3 sterren.


avatar van WB

WB

  • 1676 berichten
  • 2770 stemmen

Ook deze Evil Dead-film kijkt heerlijk weg. Veel spanning, veel 'gore'-elementen, en natuurlijk weer het aloude concept van een boshuisje.

Het verhaal heeft weining om het lijf, maar dat is eigenlijk bij elke Evil Dead-film zo... En dat zie je door de vingers. De spanning is in deze film minder dan in 'Rise', maar nog genoeg om me aan de buis te kluisteren. Prima acteerwerk, prima cameravoering en dus een prima film voor een avondje griezelen.