• 17.095 nieuwsartikelen
  • 181.810 films
  • 12.547 series
  • 34.696 seizoenen
  • 654.731 acteurs
  • 200.298 gebruikers
  • 9.455.161 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Singers (2025)

Komedie / Drama | 18 minuten
3,22 43 stemmen

Genre: Komedie / Drama

Speelduur: 18 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Sam A. Davis

Met onder meer: Michael Young, Chris Smither en Will Harrington

IMDb beoordeling: 7,2 (7.958)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Singers

In deze verfilming van een 19e-eeuws kortverhaal van Ivan Toergenjev vinden enkele ontmoedigde stamgasten in een eenvoudig café onverwacht verbinding met elkaar tijdens een spontane zangwedstrijd.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23791 berichten
  • 77531 stemmen

Ouderwets echt prachtig zingen.


avatar van charmie

charmie

  • 332 berichten
  • 0 stemmen

De 'Zangers', een verhaal van Toergenjev (1850), ontdaan van zijn politieke lading (kritiek op de lijfeigenschap), heeft in 'The Singers' een meer universele betekenis gekregen. De boodschap uit 1850 is echter blijven staan: artistieke talenten en emotionele diepgang zijn overal en altijd te vinden, op welke trede van de maatschappelijke ladder je je ook bevindt. In 'The Singers' zijn het een aantal letterlijk bij elkaar gesprokkelde straatmuzikanten, elk met een eigen levensverhaal vol rampspoed en verdriet die in een slecht verlichte kroeg een beetje onsamenhangend van zich af zitten te ouwehoeren. Niemand begrijpt precies wat de ander bedoelt en menige oneliner blijft in het luchtledige hangen. Pas bij de uitgeroepen zangwedstrijd komen de eenlingen tot elkaar door een gemeenschappelijke passie voor muziek en zang. En zo blijkt dat er, naast de ellende van het leven, toch ook altijd nog de wens bestaat om de schoonheid van de wereld, terug te vinden en dat gebeurt hier met de muzikale talenten van anderen, waardoor alle harten verenigd en ontroerd worden.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 4087 berichten
  • 3062 stemmen

I'll be damned, the bastard can sing.

Singers was de volgende korte film die aan de beurt was waar ik ook hier weer weinig idee had wat me te wachten stond. En aanvankelijk is het wel even de vraag waar ik nu eigenlijk naar zit te kijken, en wat hier nu de bedoeling van is, maar uiteindelijk weet het geheel toch een bepaalde en gevoelige snaar te raken.

Het beeld is duidelijk met de kroeg, en de bar vol met grauwe en groezelige koppen waar geesten en trauma's uit het verleden besproken worden met dialogen die overlopen van de kwetsbaarheid rauwheid en verdriet. In die zin een apart soort boetedoening waar men troost bij elkaar zoekt waar tevens een zware sfeer hangt. Apart en tegenstrijdig is dan ook de uitdaging, zeg maar challenge, om te gaan zingen en degene die dat het beste doet wint een avond gratis bier of zoiets. Een grotere contradictie bestaat bijna niet met al dat rauwe volk wat er niet bepaalt uitziet als zoet gevooisde zangers, maar zoals het gezegd luidt; oordeelt een boek niet op zijn kaft.

Wat er vervolgens ontstaat is toch op zijn zachts gezegd opmerkelijk met de eerste poging die met de nodige hoon ontvangen wordt maar waar er ook snel verbetering in zit. Want vooral de gozer achter de piano met sigaret in de mond klinkt toch fantastisch, net als een aantal anderen. Opvallend is toch dat onder de aanwezigen de sfeer meteen omslaat en het allemaal een stuk draaglijker lijkt waar eerder de treurigheid er vanaf droop. Muziek en zingen lijkt in dit geval verwerking, bonding, en volgt er dan ook een zeer aandoenlijk moment met een groepsnuffel.

Minpunten kan ik zozeer niet noemen. Ik was vooral behoorlijk verrast met dit geheel en vond het zeker genietbaar waar dit geheel overkomt als iets dat met veel zorg gemaakt is zoals de casting, maar ook de sfeer, en waar het geheel ook een gevoelige en kwetsbare kant toont. Mooi!