Genre: Komedie / Drama
Speelduur: 104 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: George Jaques
Met onder meer: James Norton, Bella Ramsey en Neil Patrick Harris
IMDb beoordeling:
7,0 (1.663)
Releasedatum: 13 augustus 2026
Plot Sunny Dancer
Ivy is allesbehalve blij wanneer ze gedwongen wordt naar een zomerkamp te gaan voor jongeren die getroffen zijn door kanker. Ivy is zelf in remissie, een periode waar ze hard voor heeft gewerkt. Haar scepsis zorgt ervoor dat ze het "Chemo Camp" zowel tenenkrommend als walgelijk vindt. Maar eenmaal aangekomen vindt ze onverwachte vrienden in een groep buitenbeentjes en beleeft ze een zomer die ze nooit zal vergeten.
On demand-aanbod
-
meJane AbonnementInbegrepen
Externe links
Video's en trailers
Reviews & comments
mrklm
-
- 12904 berichten
- 10736 stemmen
De ouders [James Norton, Jessica Gunning] van de 17-jarige kankeroverlever Ivy [Bella Ramsey] brengen haar naar een kamp voor lotgenoten. Via haar kamergenote [Ruby Stokes] maakt ze nieuwe vrienden, maar na een misstap verplicht kampleider Patrick [Neil Patrick Harris] haar tot gesprekken met haar kamppsycholoog [Jasmine Elcock]. Volwassenwordingsdrama heeft weinig inhoudelijke verrassingen, maar het energieke, authentieke spel van de vriendengroep maakt indruk en vooral Ramsey en Stokes maken indruk in de meer emotionele scènes. Erg grappig, erg ontroerend en nooit sentimenteel. Opgedragen aan familieleden van de voltallige cast en crew die zijn overleden aan kanker.
Capablanca
-
- 1370 berichten
- 1769 stemmen
Misschien is het meer een puberfilm en daarom niet helemaal aan mij besteed. Ik werd in elk geval een beetje moe van die gemaakte vrolijkheid.
filmfan0511
-
- 1126 berichten
- 1166 stemmen
Geen super hoogstaand filmpje, wel gewoon amusant en lief genoeg. Typisch coming-of-age narratief en zomers sfeertje, met de kleine 'afwijking' dat het zich op een zomerkamp voor jongeren met kanker afspeelt, en enkele van de personages geen lang en rooskleurig leven tegemoet kijken. Dat houdt de film niet tegen om grotendeels luchtig en grappig te proberen zijn - de humor is veelal aan de flauwe kant, maar soms ook wel echt oprecht leuk. Bella Ramsey is erg leuk, maar ook de zijpersonages komen met momenten goed uit de verf. Alleen Neil Patrick Harris was nu niet per se nodig geweest, had even goed een minder bekende acteur in die rol mogen zitten. Kan hem altijd moeilijk heel serieus nemen buiten How I Met Your Mother.
Uiteindelijk zit er weinig stuwkracht in de film om er een hele boeiende zit van te maken, en de twist op het einde zie je enerzijds wel aankomen, en voelt langs de andere kant ook nodeloos deprimerend om deze grotendeels 'lichte' film mee af te sluiten.
Kortom, niets nieuws onder zon, maar niet elke film hoeft het wiel opnieuw uit te vinden natuurlijk. Aangenaam voor een keertje.
3*.
DjFrankie
-
- 3596 berichten
- 3667 stemmen
Bella Ramsey speelt weer fantastisch. Goeie coming of age en een van de betere films van 2026 wmb.
Veel boodschappen geeft deze film mee.
Ook te gekke soundtrack met oa Bon Iver
Walter S.
-
- 1769 berichten
- 1444 stemmen
Mooie en ondanks het onderwerp luchtige en grappige film. Waarin de angst altijd blijft, ook als het beter met je gaat.Of met je vrienden. Ben het vaker niet dan wel met mrklm eens maar deze keer ben ik het grotendeels met hem eens.
Thomas83
-
- 4148 berichten
- 3747 stemmen
De manier waarop er in deze film met het zware onderwerp van kinderen met kanker om wordt gegaan is wel heel goed gedaan. Het gaat nooit echt om de ziekte maar meer om de emotionele nasleep en de kinderen zelf. Zoetsappigheid wordt grotendeels vermeden met lekker botte humor, ook al is de film vaak ook wel wat flauw. De groep kinderen bevat net een of twee typetjes te veel, maar ze worden allemaal behoorlijk sterk gespeeld. Er zitten ook een hoop bekende acteurs in de film die ik aanvankelijk niet herkende, zoals de moeder die in Baby Reindeer speelde en Ramsey uit Game of Thrones.
De film begint overigens wel vrij matig. Ik vond alles een beetje onnatuurlijk aanvoelen aanvankelijk. Daarna zit er gelukkig wel echt een onophoudelijk stijgende lijn in, waarbij de film op zijn sterkst is op de momenten dat de kinderen hun eigen ervaringen delen. De onthulling dat Jake is overleden vond ik wel wat minder overtuigend. De manier waarop dat wordt gebracht is wat aan knullige kant. Het lijkt wel alsof ze er een scène uit hebben geknipt of zo. Het is ook niet bijster origineel, dus je kon het ook wel een beetje aan zien komen.
filmkul
-
- 2729 berichten
- 2400 stemmen
Redelijk sterk drama. Het verhaal is uit het leven gegrepen. De uitwerking is best geslaagd. De film wordt nergens te sentimenteel en bevat naast drama ook de nodige humor en romantiek wat voor een positieve vibe zorgt. De opbouw is goed en de film verveelt geen moment. Helaas is het einde wat te dramatisch en iets wat misplaatst ten opzichte van de toon van de rest van de film, waardoor het de kijker niet echt raakt. Ramsey zet een sterke en overtuigende rol neer. Visueel verder in orde met een goeie soundtrack. 3.5/4.0
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.

