• 16.465 nieuwsartikelen
  • 180.299 films
  • 12.408 series
  • 34.367 seizoenen
  • 651.904 acteurs
  • 199.798 gebruikers
  • 9.424.645 stemmen
Avatar
 
banner banner

Das Verschwinden des Josef Mengele (2025)

Historisch / Drama | 135 minuten
3,53 43 stemmen

Genre: Historisch / Drama

Speelduur: 135 minuten

Alternatieve titels: The Disappearance of Josef Mengele / La Disparition de Josef Mengele

Oorsprong: Frankrijk / Mexico / Duitsland / Verenigd Koninkrijk / Spanje

Geregisseerd door: Kirill Serebrennikov

Met onder meer: August Diehl, Dana Herfurth en Burghart Klaußner

IMDb beoordeling: 7,0 (1.469)

Gesproken taal: Duits en Portugees

Releasedatum: 16 oktober 2025

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Das Verschwinden des Josef Mengele

Wanneer de Tweede Wereldoorlog ten einde komt, ontvluchten veel nazi's het vaderland. Zo ook de beruchte nazidokter Josef Mengele. Zoals vele anderen trekt hij naar Zuid-Amerika. Hij weet de rest van zijn leven in vrijheid te leiden en zal uiteindelijk in het jaar 1979 in Brazilië komen te overlijden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van badfans69

badfans69

  • 4075 berichten
  • 6222 stemmen

Vanaf 15 oktober in de bioscoop via Imaginefilm.


avatar van Richardus

Richardus

  • 2139 berichten
  • 1199 stemmen

Indrukwekkend. Serebrennikov heeft een sterk oog voor kadrering en de mooie cinematografie helpt daar bij mee. De bruiloftscene is 1 take en daar laat hij qua regie ook even mooi zien wat hij kan. August Diehl spat in elke levensfase van het scherm, misschien vliegt hij soms net wat te ver uit de bocht maar hij (mbv Serebrennikov natuurlijk) brengt de interne wereld van Mengele goed naar buiten.

4* voelt me toch net te weinig. Heel solide film van een sterk filmmaker met een erg goeie lead.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11971 berichten
  • 10243 stemmen

De vele tijdsprongen en de niet-chronologische structuur zaaien verwarring in deze karakterstudie waarin Josef Mengele [August Diehl] op late leeftijd door zijn zoon Rolf [Max Bretschneider] wordt gedwongen zijn verleden als kampdokter in Auschwitz onder ogen te komen. De cinematografie is schitterend en Diehls vertolking is indrukwekkend, ook al is hij vooral aan het fulmineren over het feit dat hij als zondebok wordt gebruikt, terwijl veel collega’s vrijuit gaan en zelfs carrière maken in het naoorlogse Duitsland. Dat levert interessante inzichten op, maar niets nieuws over Mengele zelf.


avatar van Martin Minderaa

Martin Minderaa

  • 324 berichten
  • 412 stemmen

Vrijwel alle geschoten scènes zijn van een extreem hoog niveau. Film geeft diepe inzichten in de menselijke psychologie en een waarheidsgetrouw beeld hoe Mengele de dans wist te ontspringen.


avatar van Capablanca

Capablanca

  • 1304 berichten
  • 1712 stemmen

Cinema van de bovenste plank en een geweldige rol van Diehl.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23680 berichten
  • 77293 stemmen

Uitstekende film mooi geschoten in zwart wit daar in tegen zijn de vreselijke experimenten in het kamp in kleur.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7493 berichten
  • 0 stemmen

Prima rol van August Diehl. Die vond ik ook heel goed spelen als Majoor Hellstrom in Inglourious Basterds. Hij heeft gewoon de ideale uitstraling om dergelijke rollen te spellen


avatar van atropine

atropine

  • 453 berichten
  • 267 stemmen

Ik voel me verdeeld over mijn waardering die ik toeken aan deze film. Zo ben ik erg te spreken over het prachtige zwart/wit en de indrukwekkende belichting. Spiegelende oppervlakken komen gedurende de hele film prominent in beeld, spiegels, vensterglas en brillenglazen.

Spiegels staan symbool voor introspectie. Mengele kijkt wel in spiegels (of in glanzende, reflecterende oppervlakken zoals water, ramen of gepolijst metaal), maar hij weigert consequent werkelijk in zijn eigen daden te kijken.

Deze mentale verdedigingslinie is ondoordringbaar. Ongeacht de hoeveelheid licht die geworpen wordt op de mentale duisternis, de brillenglazen van Mengele en zijn kompanen weerkaatsen het licht van de waarheid onverbiddelijk terug. Niets daarvan lijkt tot ze door te dringen.

De reflecties schetsen ook visueel het beeld van een man die ten prooi valt aan isolatie en paranoia. Hij valt langzaamaan fragmentarisch uit elkaar.

Maar er zijn ook zwaarwegende minpunten. Het stoorde me dat de ouder wordende Mengele te nadrukkelijke een op leeftijd gegrimeerde jongere man is. Zijn haar werd wat dunner en grijzer, maar het uiteindelijke resultaat was niet overtuigend.

De scene's in kleur lijken te suggereren dat ze als 'home-movies' zijn gefilmd waaruit zou moeten blijken dat dit de beste jaren van Mengele waren. Ik vond dat ze afbreuk deden aan het beklemmende verhaal dat werd verteld in zwart/wit.

De clichematige afhandeling van Mengele's woede-uitbarstingen deden me teveel denken aan die van de Hitler van het witte doek.

De film schijnt vrij nauwgezet de roman van Olivier Guez te volgen. In zowel de film als de roman wordt Mengele afgeschilderd als de koude, sadistische nazi. Deze typering past uitstekend in de Europese en Amerikaanse oorlogsfilmtraditie, maar wordt het niet eens tijd iets meer nuances aan te brengen bij de verbeelding van 'het kwaad'?


avatar van scorsese

scorsese

  • 13342 berichten
  • 11200 stemmen

Goeie film over een nazi-dokter die na de tweede wereldoorlog vlucht naar Zuid-Amerika. Het duurt even voordat de film goed op gang komt en het is ook vrij fragmentarisch gebracht. Wel genoeg goeie scenes, en het hoofdpersonage weet steeds meer te boeien. Hier geloofwaardig neergezet door August Diehl door de decennia heen. Ook ziet de film er goed uit.