• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.094 films
  • 12.213 series
  • 33.984 seizoenen
  • 647.094 acteurs
  • 199.021 gebruikers
  • 9.372.789 stemmen
Avatar
 
banner banner

Somnium (2024)

Thriller / Horror | 90 minuten
2,23 15 stemmen

Genre: Thriller / Horror

Speelduur: 90 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Racheal Cain

Met onder meer: Chloë Levine, Will Peltz en Johnathon Schaech

IMDb beoordeling: 4,9 (1.308)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Somnium

Gemma verhuist naar Los Angeles om het er te maken als actrice. Om geld te verdienen neemt ze een baan aan in een slaapkliniek die patiënten zes weken in slaap brengt en waar dromen als werkelijkheid aanvoelen. Al snel bemerkt Gemma een verwrongen wezen op en kampt ze met nachtmerries over haar relatiebreuk. Intussen wordt haar talent door een producent opgemerkt. Dan rest er alleen nog de vraag of Gemma de realiteit beleeft of in een droom verzeild is geraakt.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van joolstein

joolstein

  • 10831 berichten
  • 8916 stemmen

Het speelfilmdebuut van regisseur Racheal Cain, Waarin Gemma van een klein stadje naar Los Angeles is verhuisd met de droom om actrice te worden, vindt ondertussen een baan in de nachtdienst bij een slaapkliniek die gespecialiseerd is in het waarmaken van dromen. Het is duidelijk dat de filmmakers het maximale uit hun budget hebben gehaald, met beelden en muziek maar dit gaat flink ten kostte van horrormomenten De horroraspecten voelden als een bijzaak. Er zijn enkele schrikmomenten en een wezen maar de film verzandt vooral in een soort psychologisch sciencefictiondrama. Een aantal vreemdere scènes en de goede hoofdrolspeelster Chloë Levine ( The Ranger , The Sacrifice Game) maken de film de moeite waard om te kijken, maar het is niet voldoende voor een hogere waardering


avatar van Collins

Collins

  • 7294 berichten
  • 4311 stemmen

Over een meisje van het platteland (heel aardig gespeeld door Chloe Levine) dat een filmster wil worden. Uiteraard gaat dat niet erg voortvarend, Om de audities heen heeft ze daarom een baantje in een slaapkliniek. In de nachtelijke uren past zij op de slapende patiënten. Tot zover biedt de film niets oorspronkelijks. Regisseur en schrijver Racheal Cain voorziet haar verhaal daarom toch maar van iets oorspronkelijks. Het blijkt namelijk dat de kliniek een programma heeft dat de wensen en hartstochten die de patienten in hun dromen beleven, na de behandeling in realiteit worden omgezet. Dat klinkt misschien prettig voor de patiënt, maar aangezien Somnium een psychologische thriller is, valt dat tegen. Er zijn bijeffecten.

Somnium drijft op sfeer. Een sfeer die verontrustend aanvoelt. Het verhaal ontplooit zich langzaam en hoewel sfeervol gefilmd is er van spanning weinig sprake. Zoals verwacht gaan droom en realiteit door elkaar lopen en raakt Chloe Levine daar ook van onder de invloed. Ik raakte er niet geweldig enthousiast door. Dat lag niet aan Chloe. Zij kan er ook niets aan doen dat het verhaal eigenlijk bleef steken in het spel tussen droom en realiteit. Ik werd er een beetje zat van om steeds maar weer te moeten raden wat nu ook alweer droom is en wat niet. Ik werd ook een beetje zat van de personages rondom Chloe die door Racheal Cain dermate opzichtig schimmig worden vormgegeven dat ze niet erg interessant zijn.

In Somnium staat de sfeer als een huis. In verhalende zin gebeurt er vrij weinig. De film heeft geen bijzondere hoogtepunten. Je kijkt naar iets dat maar niet op gang wil komen. Zo heb ik het althans ervaren. Een opwekkende showdown blijft helaas ook uit. In plaats daarvan sluit de film af met een slappe boodschap, die ik uiteraard zelf nog niet had bedacht. Ik voelde me gelijk stukken beter.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23440 berichten
  • 76926 stemmen

De film moet het hebben van de muziek en de schaduwen om zo een creepy sfeer te creëren, en dat lukt soms aardig. Verder redelijk acteerwerk .