• 15.769 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.155 acteurs
  • 199.028 gebruikers
  • 9.373.168 stemmen
Avatar
 
banner banner

Powstaniec 1863 (2024)

Biografie / Historisch | 115 minuten
2,75 2 stemmen

Genre: Biografie / Historisch

Speelduur: 115 minuten

Oorsprong: Polen

Geregisseerd door: Tadeusz Syka

Met onder meer: Sebastian Fabijański, Cezary Pazura en Olgierd Łukaszewicz

IMDb beoordeling: 5,2 (159)

Gesproken taal: Pools

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Powstaniec 1863

Generaal Stanislaw Brzóska vecht tegen het Russische Rijk. Door een reeks gebeurtenissen wordt de titulaire opstandeling het hoofd van de langst strijdende opstandige eenheid en dankzij de eerste succesvolle aanval op een Russisch militair garnizoen wordt hij de opperste officier. Hij wordt door de Russen "Spook" genoemd en ontsnapt meerdere keren aan de dood door toedoen van officier Manukin, die bekend staat als de "Beul van Podlasie". Gedurende de volgende twee jaar van de opstand laat hij zich niet vangen, waardoor hij de Poolse samenleving hoop geeft om zich te bevrijden van de tsaristische opdeling en paniek zaait onder de troepen van het Russische Rijk.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van MisterPink

MisterPink

  • 1352 berichten
  • 6865 stemmen

Indrukwekkende, ontroerende en noodzakelijke film om met de woorden te spreken van Jerzy Hoffman, regisseur van de Sienkiewicz trilogie. De film vertelt de Januari-opstand van 1863 bezien vanuit het Poolse perspectief dit keer. En zo hoort het eigenlijk ook. De helden van de opstand verdienen het met bijzondere eer te worden herinnerd. Fabijański zet een briljante Brzóska neer die lang uit de greep van de Russische agressor weet te blijven. Historisch gezien niets op aan te merken. De lage score op IMDb is dan ook een raadsel.