• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.419 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.125 gebruikers
  • 9.378.954 stemmen
Avatar
 
banner banner

Indië Verloren… (2023)

Documentaire | 105 minuten / 132 minuten (IDFA)
3,59 17 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 105 minuten / 132 minuten (IDFA)

Alternatieve titel: Selling a Colonial War

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: In-soo Radstake

IMDb beoordeling: 7,5 (102)

Releasedatum: 11 januari 2024

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Indië Verloren…

In Nederland wordt langzaam maar zeker de koloniale geschiedenis herschreven. Het was al langer duidelijk dat wat de Nederlandse regering indertijd ‘politionele acties’ noemde – de inzet van het leger na de onafhankelijkheidsverklaring van Indonesië in 1945 – feitelijk een onrechtmatige oorlog was. Maar de term ‘oorlogsmisdaden’ ligt nog altijd gevoelig. Deze documentaire onthult hoe ver de Nederlandse machthebbers gingen in het verkopen van de oorlog als een binnenlandse aangelegenheid, bedoeld om de rust onder de bevolking te herstellen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van tbouwh

tbouwh

  • 5812 berichten
  • 5402 stemmen

Er was en is in Nederland dringende behoefte aan een ruimere publieke duiding van de Indonesische onafhankelijkheidsoorlog (1945-1949). De Oost (2020) baarde opzien en imponeerde op filmisch vlak, maar zorgde door zijn rigoureuze fictie (de ontwikkeling van een heus lespakket ten spijt) bovenal voor een gespannen respons vanuit de veteranengemeenschap. Ook Indië Verloren… (premièretitel Selling a Colonial War) ontmantelt het Nederlandse politieke en militaire ingrijpen op de archipel, maar staart zich gelukkig niet blind op het aanwakkeren van een nationaal schuldcomplex.

Lees verder


avatar van hvdriel

hvdriel

  • 397 berichten
  • 357 stemmen

De documentaire maakt duidelijk dat Nederland eind jaren '40 van de vorige eeuw een onrechtmatige oorlog voerde in Nederlands-Indië/Indonesië. Die oorlog werd toentertijd en gedurende tientallen jaren later met eufemistisch taalgebruik (politionele acties) en propagandafilmpjes omgetoverd tot een rechtmatige actie om de autochtone bevolking (inlanders) te bevrijden van het 'illegale' Indonesische regime.

Hoe actueel kun je zijn met een Poetin die in Oekraïne dezelfde logica om oorlogsmisdaden te camoufleren volgt?

Ik geef maar aan wat ik ervan begreep, want de documentaire is van een rommeligheid en hak-op-de-tak springerigheid dat je na afloop hoopt ergens een helder artikel met foto's tegen te komen die het complexe probleem (ook Indonesië kent haar eigen geschiedschrijving) in de internationale context van toen wel begrijpelijk weergeeft.