• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.278 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.082 gebruikers
  • 9.376.444 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Fifth Thoracic Vertebra (2022)

Fantasy / Horror | 62 minuten
3,20 5 stemmen

Genre: Fantasy / Horror

Speelduur: 62 minuten

Alternatieve titel: 다섯 번째 흉추

Oorsprong: Zuid-Korea

Geregisseerd door: Park Sye-young

Met onder meer: Mun Hye-in, Ham Seok-young en Ham Seok-young

IMDb beoordeling: 5,6 (111)

Gesproken taal: Koreaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Fifth Thoracic Vertebra

Geboren in een achtergelaten matras, verlangt de schimmel ernaar vrij te komen in plaats van te vegeteren. Het nieuwsgierige organisme reist en groeit mee van eigenaar naar eigenaar. Deze zijn voornamelijk ongelukkige koppels en eenzame zielen. Het wezen voedt zich via de vijfde borstwervel in hun ruggengraat.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Delivery Cargo Worker 1

Delivery Cargo Worker 2

Office worker 1

Office worker 2

Office worker 3

(stemrol) Song Hummer

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12849 stemmen

Gaaf filmpje.

Doet wat denken aan het vroege werk van Ishii & Tsukamoto, iets minder hectisch, iets kleurrijker, maar wel lekker abstract en conceptueel. Indie fetishcinema met een stevige genreinjectie dus, het soort film waar ik altijd wel voor wil gaan zitten.

Park pakt het ook wel slim aan. We volgen een matras, waardoor het enerzijds wat fragmentarisch is, anderzijds geeft het hem de ruimte om verschillende settings te verkennen. HIj hoeft zich ook niet teveel zorgen te maken over narratieve coherentie, want het pad van deze film ligt eigenlijk al vanaf het begin vast.

Dit is toch vooral een film die het van z'n sfeer moet hebben, en daar zit het wel goed. Visueel uitmuntend, de soundtrack iets braver maar wel erg passend, en de mix van drama and horror/fantasy is ook sterk uitgevoerd. Komt er ook nog eens bij dat de film het niet nodeloos rekt. En dat uit Zuid Korea, over verrassingen gesproken.

4.5* en een uitgebreide review


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12849 stemmen

De regisseur was ook zo vriendelijk een interview toe te staan: Park Sye-young