• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.383 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.645 acteurs
  • 199.107 gebruikers
  • 9.378.048 stemmen
Avatar
 
banner banner

Army of Thieves (2021)

Actie / Misdaad | 127 minuten
2,99 405 stemmen

Genre: Actie / Misdaad

Speelduur: 127 minuten

Oorsprong: Duitsland / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Matthias Schweighöfer

Met onder meer: Matthias Schweighöfer, Nathalie Emmanuel en Ruby O. Fee

IMDb beoordeling: 6,4 (96.866)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Army of Thieves

We volgen Ludwig Dieter in de gebeurtenissen vóór Army of the Dead. Terwijl de zombie-uitbraak nog in een vroeg stadium zit, houdt Dieter zich bezig met kluizen kraken. Door een mysterieuze vrouw wordt hij benaderd om een overval te plegen. Hij stemt toe en voegt zich bij de meest gezochte criminelen op de lijst van Interpol, buitenbeentjes die graag in zijn voetsporen willen treden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van blurp194

blurp194

  • 5502 berichten
  • 4197 stemmen

Army of the Dead was op zich best een leuk en kleurig stukje vermaak - maar wel met wat issues. Een zombiefilm moet over zombies gaan, om maar even wat te noemen, en daar mankeerde het toch wel wat teveel aan. En nu dus een vervolg, ahem, een prequel. Met een verhaal dat zo mogelijk nog vergezochter is, en de zombies maar helemaal vergeet.

En verrassend genoeg werkt dat, hoewel het verhaal dus op niets trekt - maarja, welke film over roofbendes en kluizen doet dat wel eigenlijk. Misschien vooral omdat de beelden fijn kleurig zijn, de post-cyberpunk mechanieken van de kluizen leuk clicketyclick doen, en dan nog de betoverende glimlach van Nathalie Emmanuel. Is Schweighöfer irritant? jazeker, maar nergens genoeg om te irriteren.

Verder is het wel een beetje een gemakzuchtig gemaakt ding zonder echte verrassing, maar wel erg prettig en vrolijk kijkvoer. En daar is een plaats voor.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11080 stemmen

Redelijke film over een kluizenkraker die wordt gerecruteerd door een internationale bende van dieven. Een soort van prequel op één van de personages uit Army of the Dead. En waar die film een mix was tussen een zombiefilm en heistfilm is dit meer een volbloed heistfilm waarbij de zombies slechts een paar keer ter sprake komen. Het kraken van de kluizen valt wat in de herhaling en de film had met gemak wat korter kunnen zijn. Toch wordt het niet vervelend vanwege de vlotte montage, locaties en best vermakelijke personages.


avatar van boemboem27

boemboem27

  • 1540 berichten
  • 1366 stemmen

Vond het best een aardige heist film.

Wist niet dat dit een vervolg was van army of the dead,deze heb ik niet gezien.

Snap nu de dromen over zombies van de kluizenkraker.

Al met al leuk filmpje,niet meer en niet minder


avatar van Muldor

Muldor

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

Heerlijk. Omdat veel recensies negatief waren had ik lage verwachtingen maar deze film is met zoveel plezier gemaakt dat ik onafgebroken heb zitten genieten. Paar erg leuke grappen kwa montage en muziek, prachtig camerawerk en prima acteerprestaties. Betoverende backdrops van historisch Europa, verhaal loopt energiek en staat nooit stil. Dit is een film die met geen andere pretentie is gemaakt dan hoe heerlijk het is zo'n film te maken.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Prequel op Army of the Dead, die ook alleen maar leuk was door de zombie-actie in crazy Las Vegas. De personages waren zo plat als een dubbeltje en de film had wel wat korter gemogen. Nouja, Army of Thieves is precies zoals ik net beschreef, maar dan zonder de zombies. Er zit een verwijzing naar de uitbraak in, maar meer ook niet. Geen idee waarom deze film is gemaakt, want wie wilde nu echt achtergronden van personages in dit filmuniversum leren kennen? Deze film is dan ook vrij mislukt, duurt echt gruwelijk lang terwijl het nooit wil boeien en is gewoon niet leuk om te bekijken, ondanks dat het er best goed uit ziet. Zeker dat eerste uur is niet door te komen, daarna gaat het wel zonder dat ik onder de indruk was. Maak maar liever een vervolg op Army of the Dead, dat was tenminste nog vermakelijke pulp.

2*


avatar van joolstein

joolstein

  • 10841 berichten
  • 8936 stemmen

Het is ongelooflijk maar die over de zombies was minder vermakelijk dan deze en er is hier zelfs nauwelijks een leger van dieven. Maar uh.. veel beter nu weer ook niet! Er is nog steeds een opgeblazen looptijd, maar net iets minder lang! Sommige van de personages waren net wat sympathieker. En dan vooral de dames Nathalie Emmanuel & Ruby O. Fee! Verder wel boordevol clichés. Tjonge hoeveel kluizen zal Dieter openen? Uiteindelijk had de film geen echte reden om te bestaan, maar ontvouwt het verhaal zich net iets beter en frivoler. Tja voor een prequel waar niemand om heeft gevraagd was dit vermakelijk!


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4333 berichten
  • 4040 stemmen

Amai veel beter dan die 'Army of the Dead', al goed dat deze film vooral op zichzelf stond en het lekkere kraakfilm werd.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7007 berichten
  • 9792 stemmen

Best leuke prequel van Zack Snyder's Army Of The Dead, ook door hem geschreven en geproduceerd. De film draait om Ludwig Dieter (Matthias Schweighöfer, hier ook regisseur), die wordt ingehuurd door een groep criminele buitenbeentjes om vier legendarische kluizen te kraken, waarvan de laatste in Las Vegas staat. Het verhaal zit best leuk in elkaar en de film oogt aantrekkelijk, al hebben we het allemaal wel eens eerder en beter gezien. Eén en ander zeurt iets te lang door en de aktiescenes missen net dat beetje extra om ze boven het maaiveld uit te tillen.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

In tijden waarin het hip is om uit te pakken met een sequel of prequel verwacht je toch dat er enige samenhang is met het origineel. Als je dit kijkt, kan je je de vraag stellen of je zo niet van elke film dergelijke link kan leggen. Zet in een droombeeld of nietszeggende nieuwsberichten wat zombies en je broodje is gebakken. Vrij makkelijk en goedkoop. Het is nu ook niet het personage van Ludwig Dieter nu een zo'n onuitwisbare indruk heeft nagelaten in Army of the dead.

Op zichzelf staand valt de film best mee. Fijne kraken, maar zich onderscheiden van andere heistfilms doet hij allerminst. Integendeel, hij verdrinkt mee in de vijver van andere pulpfilms die hem voorafgingen. Weinig vernieuwend en qua spanning of plotwending vond ik er ook niet veel aan.

Erg hoogstaand was het ook niet om een bonte kakelbende met wat specialiteiten bij elkaar te brengen. Hoe cliché ...


avatar van FlorisV

FlorisV

  • 1854 berichten
  • 795 stemmen

Aardig niemandalletje, vakkundig en fraai gefilmd, over een sympathieke kraker die de klus van zijn leven krijgt, die meer om de uitdaging dan het geld draait. Het geheel is erg infantiel, met belachelijke typetjes, niettemin vermakelijk. Leuke vertolkingen, vooral van Matthias Schweighofer. Nathalie Emmanuel doet denken aan een jonge Jada Pinkett.

Oh ja en kennelijk is dit een prequel van een andere film die ik niet kende. Met een aantal verwijzinkjes daar naar. Had van mij weggelaten mogen worden. Die hele zombie plaag sloeg nergens op.


avatar van filmkul

filmkul

  • 2481 berichten
  • 2253 stemmen

Aardige film, maar niet meer dan dat. Het verhaal is leuk, maar bevat weinig verrassingen. De film doet wat denken aan Now You See Me, maar mist het vernuft van die film. De film bewandelt de vertrouwende paden en valt soms ook in herhaling. Door de luchtigheid mist het ook echte spanning. Verder kijkt de film prima weg maar had best iets korter mogen duren. Het acteerwerk is voldoende. Visueel ziet de film er prima uit en het kraken van de kluizen wordt mooi in beeld gebracht maar heb je op een gegeven moment wel gezien. 3.0


avatar van RoFFeL

RoFFeL

  • 265 berichten
  • 301 stemmen

Na lezen van enkele recensies hier werd ik aardig verrast door deze film. Ik ken de vorige film niet, wellicht dat sommigen daardoor een andere verwachting hadden. Oordelend puur over de zoveelste misdaadfilm die ik zie: een mooie 7,5 ***, aangezien die er niet bijzit afgerond naar boven naar een kleine 8 **** Helemaal omdat sommige de film 1 of 2 sterren geven, want de film is op zijn minst toch wel een voldoende.

Ik heb me i.i.g. vermaakt en dat is precies waarvoor ik film kijk Je kan je dan aan details gaan storen... of gewoon lekker verder genieten. Laat je dus niet gek maken, zoals velen ook als bange schaapjes die andere schaapjes volgen, nu doen met de coyona vieruz gekte, maar kijk naar de cijfers! Kijk naar de film en laat je leiden door het verhaal, relax and enjoy!


avatar van Mickey b

Mickey b

  • 749 berichten
  • 566 stemmen

Zeer leuke en sfeervol midaadavontuur met een vleugje komedie. Genre Ocean’s Eleven maar met een onbekende cast. Matthias speelt een zeer charsmatische kluizenkraker en zijn chemie met medespeelster Nathalie werkt goed. Heb genoten van deze film. 2u zo voorbij. Al lange tijd geen zo’n leuke filmavond gehad. Visueel wordt ook alles mooi in beeld gebracht vnl. bij het kraken van een kluis wordt het slot van binnen prachtig weergegeven. Ook het verhaal achter de kluizenbouwer Hans Wagner geeft alles een originele insteek en inhoud aan het verhaal. 4,5 *


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11414 berichten
  • 6715 stemmen

Vlotte film.

Het valt vanuit mijn kant moeilijk in te denken dat een misdaadfilm die zich in het zelfde universum afspeelt als de epische zombiefilm Army of the Dead, die een veel leuker concept kent, beter uitpakt dan eerdergenoemde film. Komt met regisseur Schweighöfer ook vanuit een totaal onverwachte kant.

Waar Snyder zijn film vooral een lang uitgerekte en veel te serieuze film was geworden op wat lekker dom plezier had kunnen zijn raakt Schweighöfer wel de juiste noten. Ondanks dat er nauwelijks zombies in deze film voorkomen loopt vrijwel alles een stuk vlotter in vergelijking met Army of the Dead. Dat alleen al zal zorgt ervoor dat de speelduur van 127 minuten nergens een opgave wordt.

Verhaal is net wat te voorspelbaar en dun om een speelduur als deze te rechtvaardigen, maar Schweighöfer heeft zijn toon onder de controle. Vaak lekker luchtig vermaak met de juiste, gekke personages. Montage is vlot genoeg en de visuele invulling mag er ook wezen. Qua actie mag het dan wel eens wat sneller lopen hier en daar, maar de film vermaakt door zijn hele speelduur heen.

Het jammere is wel dat het je hoogstwaarschijnlijk met een koud gevoel achter zal laten, buiten de gedachte dat je zojuist vermaakt bent geweest. Het verhaal klopt maar is vooral te lang en de lijn is net wat te duidelijk. Einde weet daardoor ook niet echt iets met je te doen. Het zijn vooral de extraatjes die ervoor zorgen dat Army of Thieves nooit te ver buiten boven de middelmaat treedt.

Verder wel lekker vlot met een lange speelduur die snel over lijkt te gaan. Schweighöfer richt zich met zijn toevoeging aan het Of the Dead-universum vooral op het vermaak. Zijn personage had alleen eigenlijk geen eigen film hoeven hebben. Ik denk dat hij zelf gewoon graag nog een keer in de huid wilde kruipen van deze Ludwig Dieter. Hij levert gewoon degelijk entertainment af, dus ik heb er weinig over te klagen.


avatar van Nelissuh

Nelissuh

  • 16 berichten
  • 151 stemmen

Dromen met links naar "Army of the Dead" waren overbodig. Alleen nieuwsberichten waren voldoende geweest.

Tiepetjes in bijrollen waren overdreven. Niveau van een kinder serie voor een 8 jarige.

Verhaal en hoofdrolspeler had potentie om tot een beter resultaat te komen.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11521 berichten
  • 2865 stemmen

“It's not just about the money, Brad. It's about the quest.”

Echt slecht kan ik deze prequel niet noemen. Ik heb me best vermaakt, zeker het eerste uur, daarna kakt de film wel echt in. ‘Army of the Dead’ vond ik wel écht leuk, die eigenlijk na de gebeurtenissen in deze film zich afspeelt. ‘Army of Tieves’ is duidelijk een film die erg moet leunen op het geweld van de zombiefilm, waar die nog enigszins over-de-top was en door zijn setting erg vermakelijk, raakt de film dat gene een beetje kwijt hier. En waarom ik notabene noem dat ik mij het eerste uur wel vermaakt heb is puur omdat het daarna een totaal herhaalconcept van zichzelf is, de spanning, de lolligheid en voornamelijk het leuke gaat er hierdoor wel af, we zitten eigenlijk vast in een soort loop, dan wel alles met een andere kluis maar nog, niks verassend meer.

‘Matthias Schweighöfer’ was voor mij juist de gene die deze film een leuk tintje gaf, nog enig vermaak met zijn excentrieke personage als ‘Ludwig Dieter’, notabene een cover naam omdat dat de naam is van zijn ‘superheld’ uit zijn eigen stripboekje. Hij koos deze naam omdat men loopt te zeuren om zijn erg lange Duitse naam, waar je inderdaad je mond wel vol mee had. En zoals ik al zei heb je bij hem wel het leuke van de film, zoals de achtervolging scene met de politie vond ik wel vermakelijk om te zien. De rest van de cast deed het prima, kon echter niet voor mijn gevoel tippen als de personage van ‘Matthias’.

Het verhaal vond ik nog wel vermakelijk. We volgen een groep dieven (logisch) die de kluizen van ‘Hans Wagner’ willen ontcijferen. Die heeft een viertal super moeilijke kluizen gemaakt en we gaan ze stuk voor stuk langs, ze hebben ook alle vier een andere moeilijkheidsgraad. ‘Matthias’ wordt uitgekozen om de kluizen te kraken als hij zich heeft laten zien op een wedstrijd, ze moeten verschillende landen af voor de kluizen met als finale de kluis in Amerika, waas nu een zombie apocalypse heerst.

Het verhaal is overigens wel een mooie ode aan de Duitse componist ‘Richard Wagner’. Uiteraard de kluizenmaker die ‘Hans Wagner’ heet (zelfde achternaam), en de vier kluizen verdeeld onder verschillende namen van Wagner’s populairste muziekstuk de ‘Der Ring des Nibelungen’, met o.a. hints naar ‘Die Walküre’ waarschijnlijk zijn meest bekendste stuk muziek. En uiteraard in de film de belangrijkste kluis, die in de apocalyptische wereld verscholen zit, de ‘Götterdämmerung’.

Toch wel leuk gedaan dat stuk, en daar verdient de film voor mij nog wel een extra puntje mee. Voor de rest is de film gewoon erg doorsnee, en zeker geen vernieuwende bankoverval misdaadfilm. De film kent zeker wel leuke momenten, zoals ik ook al aangaf maar, het is niets bijzonders én zeker niks nieuws. En hij duurt op een gegeven moment echt gewoon te lang, dan hebben we het wel gezien en is het gevoel van doorspoelen goed aanwezig.


avatar van david bohm

david bohm

  • 3075 berichten
  • 3439 stemmen

De cast is fris en zeker de dames vind ik leuk hoewel het acteren beter had gekund. Ook duurt het allemaal wat te lang. De informatie over Wagners meesterwerk is mooi verweven in de film en het ziet er allemaal best tof uit.

De connectie met de andere films is echt minimaal.


avatar van Fortune

Fortune

  • 4316 berichten
  • 2772 stemmen

Best goed.

De film begon wat mij betreft geweldig. Goede humor, leuke personages en vlot gemonteerd. Het einde van de film gaat slepen. 127 minuten was gewoon te lang, 90 a 100 minuten was veel beter geweest.


avatar van leatherhead

leatherhead

  • 3556 berichten
  • 1813 stemmen

Een film waarvan je je vooraf afvraagt waarom hij in hemelsnaam gemaakt is, maar die tijdens het kijken eigenlijk stiekem best meevalt. Luchtig, af en toe redelijk stijlvol, een degelijke cast en ondanks de ruime twee uur speelduur kijkt het lekker weg. Dat is al meer dan over Army of the Dead gezegd kan worden..

3*


avatar van Noodless

Noodless

  • 10044 berichten
  • 6180 stemmen

Prequel op de zombiefilm van Zack Snyder, maar eigenlijk heeft deze voorganger er heel weinig mee te maken. Alleen krijg je soms via nieuwsuitzendingen de uitbraak in Las Vegas te zien en natuurlijk het hoofdpersonage Ludwig Dieter, de kluizen kraker die ook in het vervolg terug komt. Het is dan ook een pure misdaadfilm gekruid met wat humor en actiescènes. Voldoende onderhoudend, alleen valt de film wel wat te veel in herhalingen. Matthias Schweighöfer als Dieter is wel leuk in zijn rol en Nathalie Emmanuel als Gwendoline draagt ook een steentje bij en mag er best wezen. 6/10


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3928 berichten
  • 2935 stemmen

Vrijdagavond het weekend ingeluid met iets soepels van Netflix en dat werd deze Army of Thieves waar ik best wel interesse in had vanwege het in mijn ogen geslaagde Army of the Dead. Maar achteraf ontbreekt het aan voldoende connectie tussen beide films en komt deze Army niet bepaald in de buurt van de andere Army.

Maar fijn, spil van dit deel betreft kluizenkraker Ludwig die gecharterd en getest wordt door één of andere bende die het voorzien hebben op de vier bekendste en vernuftigste kluizen die er bestaan, kluizen die in het intro een uitleg krijgen rond hun maker en diens voorliefde voor Wagner. Het is in die zin aardig vormgegeven en bedacht maar niet heel bijzonder buiten de zogenaamde reputatie van deze kluizen, en uiteraard laat het vervolg zich raden met een test en opname binnen het team van Starr en Cage. De rest laat zich daarna gemakkelijk raden met de nodige obstakels en stijgende moeilijkheidsgraad van de kluizen, het nodige aan amoureuze toestanden en vervolgens heibel binnen het team.

En het is allemaal wel oké, vermaakt opzich nog wel met eikel 'easy to hate' Brad Cage, twee niet bepaalde misselijke dames qua uitzicht in de vorm van Emmanuel en vooral O'Fee en humor die zijn goede momenten heeft. Daar staat tegenover dat het allemaal niet minder voorspelbaar is, nooit spannend wordt, Ludwig Dieter met zijn verwijfde pussy schrikreacties eerder irritant is dan komisch en dan zoiets belachelijks als de laatste van de drie kluizen achterin een hotsende en botsende vrachtwagen te ontmantelen terwijl de tweede kantje boord was en alles op gevoel en geluid moet, yeah right. Vervolgens is de enige connect met Army of the Dead enkel het karakter Ludwig, zijn nachtmerries en het einde wat best wel mager is.

Een verloren avond is Army of Thieves niet echt maar dit nog een keer kijken hoeft echt niet terwijl een herkijk van Army of the Dead me best wel leuk lijkt. Army of Thieves krijgt daarom een voldoende maar meer dan dat stelt het ook niet voor en is vooral aardig voor een keertje om dan snel te vergeten.

.


avatar van Vince78

Vince78

  • 39 berichten
  • 41 stemmen

Leuk, simpel vermaak.

Prima voor avondje Netflix.