• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.213 films
  • 12.223 series
  • 33.998 seizoenen
  • 647.352 acteurs
  • 199.062 gebruikers
  • 9.374.963 stemmen
Avatar
 
banner banner

Imitating Life - The Audacity of Suzanne Heintz (2019)

Documentaire | 67 minuten
3,00 2 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 67 minuten

Alternatieve titel: Suzanne Heintz - Art Imitating Life

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Karen Whitehead

Met onder meer: en Suzanne Heintz

IMDb beoordeling: 8,1 (33)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Imitating Life - The Audacity of Suzanne Heintz

Fotografe Suzanne Heintz realiseert zich al vroeg dat van vrouwen nog altijd verwacht wordt dat ze voor huisje-boompje-beestje kiezen. Om mensen aan het denken te zetten over dit verwachtingspatroon, begint zij zichzelf te fotograferen met aan haar zijde de perfecte echtgenoot en het perfecte dochtertje. Maar wie beter kijkt, ziet dat zowel de man als het kind etalagepoppen zijn.

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van De filosoof

De filosoof

  • 2453 berichten
  • 1668 stemmen

De kunst van Suzanne Heintz is typisch postmoderne kunst maar daar hou ik wel van. Het beoogt niet de werkelijkheid achter de schijn af te beelden maar geeft bovenal satirisch commentaar op de hedendaagse cultuur en haar schijn (dat maakt de kunst in hoge mate conceptueel: het gaat om de boodschap): allereerst op de maatschappelijke druk op vrouwen om een gezin te hebben – met daarbij juist de man en het kind afgebeeld als pop waaraan de vrouw zich moet aanpassen dus dwingt ook een pop te worden (een rol te spelen) en dat pijnlijk zichtbaar maakt hoe de vrouw is opgesloten in die opgelegde rol van echtgenote en moeder – maar ook op hoe we aldoor een glamoreus beeld van onszelf geven aan de buitenwereld waartoe de foto’s ook een reclameachtige glamour hebben zoals we aldoor worden gebombardeerd door reclame en de nepwereld van de glamour het echte leven overschaduwt. Het effect is daardoor tegelijk vertrouwd en vervreemdend.

De kunst is aldus interessant; de documentaire over de kunstenares veel minder want ofschoon sommige mensen haar kunst gestoord of eng vinden is zij niet gek maar een gewone vrouw die een boodschap wil uitdragen en daartoe de juiste kunstvorm heeft gevonden.