• 17.815 nieuwsartikelen
  • 183.800 films
  • 12.723 series
  • 35.143 seizoenen
  • 658.834 acteurs
  • 200.878 gebruikers
  • 9.504.651 stemmen
Avatar
 
banner banner

Rakka (2017)

Horror / Sciencefiction | 22 minuten
3,32 66 stemmen

Genre: Horror / Sciencefiction

Speelduur: 22 minuten

Oorsprong: Canada

Geregisseerd door: Neill Blomkamp

Met onder meer: Sigourney Weaver, Eugene Khumbanyiwa en Robert Hobbs

IMDb beoordeling: 7,2 (9.888)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Rakka

In een dystopische toekomst heeft een buitenaards ras de aarde gekoloniseerd. Dit buitenaardse ras experimenteert op de mensen en roeit ze tevens uit. Een groep mensen onder leiding van Jasper vecht terug tegen het buitenaardse ras. Ze ondervinden hier echter veel moeite mee.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Neill Blomkamp ken ik vooral van District 9, die surrealistische alieninvasie die eigenlijk een metafoor was voor de Apartheid. Ook hier speelt hij met aliens die er erg krokodilachtig uitzien. De mensheid is aan hen onderworpen en het leven op aarde is volledig leeggezogen.

Fijne en knappe beelden van deze nieuwe apocalyptische wereld. Het plot gaat wat van de hak op de tak en is wat rommelig. Een echte lijn zit er niet in, maar daartegenover staat dat de beelden veel goedmaken.



avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7684 berichten
  • 0 stemmen

Persoonlijk vind ik dit dan toch wel één van Blomkamps beste korte films.


avatar van filmkul

filmkul

  • 2698 berichten
  • 2381 stemmen

Boeiende korte film die wel lastig te beoordelen is. Het verhaal lijkt onderdeel van een ander geheel. De uitwerking is erg goed. De apocalyptische wereld is erg fraai gefilmd en niet voor de tere zieltjes onder ons geschikt. Van begin tot eind spannend. 4.0


avatar van MovieHolic

MovieHolic

  • 1218 berichten
  • 2191 stemmen

Wat mij betreft de beste korte film van volume 1


avatar van FlorisV

FlorisV

  • 1887 berichten
  • 813 stemmen

Zelfde probleem als Firebase en de rest van deze serie: het ziet er allemaal fantastisch uit, een grandioze gewelddadige stripachtige sf pulpfantasie die smaakt naar meer maar het verhaal is niet af. Alsof je een superlekker maar piepklein gerechtje hebt gegeten in een peperduur restaurant en daarna maar wat bij de frietboer wilt gaan halen omdat je nog steeds sterft van de honger.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 10280 berichten
  • 4812 stemmen

Net als het gedaan is begint het interessant te worden. Rakka benadrukt een kantelpunt in de oorlog tegen een buitenaarfse bezetter. Is een beetje wat FlorisV zegt : de honger is er nog steeds waneer de eindaftiteling loopt. Maar de visuals zijn wel van hoge kwaliteit. Hopelijk wordt dit ooit tot een langspeelfilm uitgewerkt.


avatar van Collins

Collins

  • 7586 berichten
  • 4533 stemmen

Neill Blomkamp, de regisseur van District 9 (2009) en Chappie (2015), richtte in 2016 zijn eigen productiestudio met de naam Oats Studios op. Zijn voornaamste reden om die stap te nemen was om onafhankelijk te kunnen werken. Hij voelde zich wat beperkst in zijn creativiteit omdat de grotere filmstudio’s niet bereid bleken om inhoudelijk of visueel te experimenteren. Onder zijn eigen verantwoordelijkheid maakte hij een aantal korte films, waarvan Rakka er een is.

Met Rakka leidt Blomkamp de kijker naar een dystopische toekomst waarin de aarde door hagedisachtige aliens is veroverd. De mens is bijna uitgeroeid en het aanzicht van de aarde is behoorlijk veranderd. Kleine groepjes overlevenden houden moedig stand. De kijker wordt zonder enige introductie midden in die wereld gedropt en verlaat die wereld na 20 minuten even abrupt. Dat plotse afscheid voelt ietwat onbevredigend. Duiding komt van een voice-over en ook laten sommige personages iets los over de situatie in de wereld. Zo is het mogelijk om gebeurtenissen in een enigszins begrijpelijke context te plaatsen.

De wereld en de gebeurtenissen worden rauw en zonder opvallend kleurgebruik gepresenteerd. De apocalyptische beelden zien er onaantrekkelijk maar fraai uit. Prima sfx. Prima aliens. Rakka is een spannende film. Visueel interessant. En inhoudelijk valt er ook nog wel het een en ander te overpeinzen. Metaforisch, symbolisch. De film nodigt uit tot interpretatie. En dat allemaal in 20 minuten tijd. Rakka is knap gemaakt en een bijzonder aangenaam zitje.


avatar van Vikanohara

Vikanohara

  • 896 berichten
  • 1290 stemmen

Rakka lijkt onderdeel van meer, Rakka Takka Takka eventueel?

Te zien als een amuse-gueule.