• 15.787 nieuwsartikelen
  • 178.167 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.052 gebruikers
  • 9.374.030 stemmen
Avatar
 
banner banner

De Belofte van Pisa (2019)

Drama | 107 minuten
2,90 137 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 107 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Norbert ter Hall

Met onder meer: Shahine El-Hamus, Olivia Lonsdale en Yorick van Wageningen

IMDb beoordeling: 6,7 (1.050)

Gesproken taal: Nederlands

Releasedatum: 10 oktober 2019

Plot De Belofte van Pisa

Sam, een energieke Marokkaanse jongen, wordt toegelaten tot het prestigieuze Muziek Lyceum in Amsterdam Zuid. Bij de ijssalon Pisa belooft hij plechtig aan zijn oudere broer Sol dat hij niet zal afhaken en zal slagen voor zijn eindexamen van de elitaire muziekschool. Sol belooft op zijn beurt om Sam met al zijn schoolwerk en muziekrepetities te helpen. Maar dan wordt Sol gearresteerd voor een overval en verdwijnt voor jaren achter de tralies. Terwijl zijn broer vast zit, moet en zal Sam op eigen kracht de belofte van Pisa gestand doen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kos

kos

  • 46693 berichten
  • 8850 stemmen

De groepsseksscene is wel hilarisch vergezocht stupide.


avatar van Rotterdam@1

Rotterdam@1

  • 882 berichten
  • 426 stemmen

In de beschrijving lees ik de woorden muzieklyceum en muziekschool door elkaar. Daar is juist groot verschil tussen: muzieklycea zijn in de vorige eeuw opgegaan in of verdergegaan als conservatorium. Opleiding voor beroepsmusici, zware audities soms om er op te komen én te blijven.

Tegenwoordig en in mijn tijd zijn ze onderdeel soms van de School voor de Kunsten.

Een muziekschool echter is een school, waar ieder die dat wil en kan betalen muzieklessen, instrumentale lessen kan volgen bij musici die lesgeven. Een groot verschil dus.

Wat een bagger wordt er soms toch hier geschreven, meestal door dezelfde figuren, hoe er naar vrouwen en meisjes wordt gekeken en geschreven. Zoals hierboven en uit het jaar Kruik!


avatar van T.O.

T.O.

  • 2418 berichten
  • 2794 stemmen

Tegenwoordig moet ik wel een beetje gapen bij zo’n opgepompte culture clash als uitgangspunt, maar de film blijft toch onderhoudend en dynamisch. Prima rol van El-Hamus.


avatar van nijkerkbert

nijkerkbert

  • 606 berichten
  • 777 stemmen

Prima te doen deze film! Schuurt soms tegen de grens aan met bepaalde scenes, denk aan de verstoring van dodenherdenking maar ook de scène met Anne Frank. El Hamus is een prima acteur.

Olivia Lonsdale vind ik een vrij slecht actrice, maar ja, ze heeft wel twee pluspunten natuurlijk.

Leuk en origineel verhaal, prima soundtrack!

3,5☆


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11078 stemmen

Matige film over een jongen met muzikale tallenten wiens criminele broer in de gevangenis belandt. Het hoofdpersonage en de cultuur waarin hij zich bevindt, komen goed uit de verf, maar het verhaal mist focus. NIet alles is even goed uitgewerkt en er zitten ook wat tijdsprongen in die niet altijd even duidelijk zijn. Shahine El-Hamus en Olivia Lonsdale zijn prima gecast samen.


avatar van Rotterdam@1

Rotterdam@1

  • 882 berichten
  • 426 stemmen

Het eerste uur geboeid gekeken, toen was het wel duidelijk: jongen leeft in twee werelden en die mengen zich nooit.

Het verhaal over zijn muziekstudie komt me zeer bekend voor, maar was beslist niet overtuigend: hij kan geen noten lezen, zo iemand zou nooit worden aangenomen op een muziekinstituut, want bij de auditie krijg je ook onbekende muziek, partituren voor je neus. Je wordt immers getest en het aantal studieplaatsen is heel gering, dus neemt men de allerbesten. Heb zelf conservatorium gedaan en voltooid, dus ervaringsdeskundige. Is een pak zwaarder dan muzieklyceum, dat zit tussen muziekschool en conservatorium in qua niveau.

Na een uurtje kijken was de interesse wel uitgewerkt, het was ook nogal cliché-matig. Hoofdpersoon Shahine El-Hermus speelt zeer overtuigend. Problematiek van binnen twee culturen leven, is duidelijk. Klassenmaatschappij.


De jonge hoofdrolspeler pakt je van de eerste minuut helemaal in! Toptalent, en verdiende Gouden Kalf-winnaar. Daar gaan we nog veel moois van zien!!


avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

Sam [Shahine El-Hamus] is een getalenteerde trompettist die door zijn criminele broer [Mahfoud Mokaddem] op het hart wordt gedrukt zijn eigen pad te kiezen. Gesteund door een muziekdocent [Cees Heyne] slaagt Sam voor zijn auditie bij het Conservatorium. Daar komt hij terecht in een wereld waar hij als Marokkaanse Nederlanders een noviteit is en moeite heeft om zijn draai te vinden. Hij krijgt hulp van medestudent Annelies [Olivia Lonsdale] in wie hij bovendien zijn eerste grote liefde vindt. Romantisch drama valt op vanwege de realistische portrettering van verschillende kanten van de Marokkaans-Nederlandse cultuur, de charismatische El-Hamus en de fijne muziek. Gebaseerd op de gelijknamige roman van Mano Bouzamour die bij de verschijning in 2013 nogal wat stof deed opwaaien. Op basis van deze verfilming is het moeilijk te begrijpen waarom.