• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.701 acteurs
  • 199.117 gebruikers
  • 9.378.492 stemmen
Avatar
 
banner banner

Genèse (2018)

Drama | 129 minuten
3,20 15 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 129 minuten

Alternatieve titel: Genesis

Oorsprong: Canada

Geregisseerd door: Philippe Lesage

Met onder meer: Noée Abita, Théodore Pellerin en Jules Roy Sicotte

IMDb beoordeling: 6,8 (1.525)

Gesproken taal: Engels en Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Genèse

De zestienjarige Guillaume volgt les op een privéschool waar hij het maar al te graag bont maakt. Een beste maatje vindt hij in Nicolas waarvoor hij enige tijd later gevoelens koestert. Hiermee brokkelt zijn schijnbare arrogantie stukje bij beetje af. Guillaume's iets oudere halfzus Charlotte heeft een relatie met Maxime, maar die is verre van perfect. Dus moeten broer en zus zich een weg weten te banen in een wereld die hen geen zekerheden of richtlijnen biedt. Terwijl anderen zich aanpassen houden zij zich staande, opkomend voor hun recht om lief te hebben en vrij te zijn.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van tbouwh

tbouwh

  • 5812 berichten
  • 5402 stemmen

De laatste akte van Philippe Lesages GENÈSE is van grote schoonheid: ze vangt de dartele gevoelens van een opgroeiende generatie, ergens tussen kampvuur en laaghangende boombladeren. Tijdens de Q&A na de festivalpremière overheerste door dit fragmentarisch ingestoken slotstuk de nodige verwarring. Hadden we in eerste instantie niet anderhalf uur lang zitten kijken naar het verhaal van twee tieners, dat na een heftige climax was uitgegaan als een nachtkaars? Waarom had Lesage de nood gevoeld om een nieuw verhaal te beginnen? In de bescheiden reacties van de Canadese filmmaker (Les démons) weerklonk impliciet een verfrissende wens: kunnen we scriptconventies onderzoeken, veranderen, bevragen? Misschien is dat wel de belangrijkste sleutel tot verrijkende festivalcinema: filmmakers aantrekken die geijkte formules [coming of age] uitrekken en van een nieuw elan voorzien.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Het verhaal van deze film over jongeren die worstelen met de liefde is op zich niet erg bijzonder. Dat geldt echter niet voor de rijzende sterren van het Canadese filmfirmament Théodore Pellerin, Noée Abita en in mindere mate Émilie Bierre. Jammer van de soundtrack, want die is af en toe niet om aan te horen


avatar van T.O.

T.O.

  • 2418 berichten
  • 2796 stemmen

Zitten best mooie coming-of-age elementen in, met een talentvolle cast, maar het gebrek aan spanningsboog stoorde mij toch iets teveel.