• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.092 acteurs
  • 199.014 gebruikers
  • 9.372.312 stemmen
Avatar
 
banner banner

Brent av Frost (1997)

Drama / Romantiek | 97 minuten
2,50 1 stemmen

Genre: Drama / Romantiek

Speelduur: 97 minuten

Alternatieve titel: Burnt by Frost

Oorsprong: Noorwegen / Rusland / Duitsland

Geregisseerd door: Knut Erik Jensen

Met onder meer: Stig Henrik Hoff en Gørild Mauseth

IMDb beoordeling: 4,6 (168)

Gesproken taal: Noors, Russisch en Duits

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Brent av Frost

Simon is een jonge visser uit het noorden van Noorwegen. Hij woont in een afgelegen dorp. Lilian, de dochter van de viskoper, is zijn grote liefde. Tijdens de Duitse bezetting biedt zijn familie onderdak aan een aantal Russische partizanen. Als de Duitsers hen op het spoor zijn vluchten ze naar de Sovjet-Unie. Na de oorlog wordt Simon door de Russen overgehaald terug te keren naar Noorwegen om voor hen te spioneren.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Fransman

Fransman

  • 3022 berichten
  • 2267 stemmen

Weerbarstig en bijwijle chaotisch 'verhaal' over een Noorse visser die na de oorlog onder invloed van de Koude Oorlog voor de Russen gaat spioneren. Hij doet dat zo succesvol dat hij de Russen helpt aan gegevens over de lancering van het U-2 spionagevliegtuig van de Amerikanen, dat in 1962 door de Russen wordt neergeschoten.
Zo beschreven lijkt het heel wat, maar verwacht geen handenwringende spionagethriller. Het is een los geheel van scènes, beelden, dialogen, locaties en momenten in de tijd, die zo'n 45 jaar overspannen. Wat niet helpt is dat het verhaal niet liniair wordt verteld en vol met overbodige scènes en beelden zit. Je kijkt al snel naar het slot als visser Simon (Petrus?) wordt gearresteerd, waarna je weer naar een schietpartij van de Duitsers in WOII zit te kijken. Zo schiet de film voortdurend door de tijd, met uitstapjes van Simon naar Rusland, op bezoek in Moskou en Leningrad en door de Russen gefêteerd met feesten, vrouwen en medailles.
Maar wat nou precies zijn beweegredenen zijn voor zijn verraad dat komen we niet te weten. Het zal wel te maken hebben met de basis die de NATO kreeg in Noorwegen en die een directe bedreiging was voor de Russen, en het feit dat het noorden van Noorwegen door de Russen was bevrijd. Maar de personages krijgen nauwelijks enige invulling, zodat je je met niemand kunt identificeren, en zeker niet met de 'held'.

Iconisch is wel de scène waarin Simon en zijn vriendin Lilian (de mooie Gørild Mauseth) de liefde bedrijven in het bootje van Simon, boven op een berg nog spartelende vissen.