• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.221 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.385 acteurs
  • 199.067 gebruikers
  • 9.375.163 stemmen
Avatar
 
banner banner

Nelly (2016)

Drama / Biografie | 101 minuten
2,83 3 stemmen

Genre: Drama / Biografie

Speelduur: 101 minuten

Oorsprong: Canada

Geregisseerd door: Anne Émond

Met onder meer: Mylène Mackay, Marie-Claude Guérin en Catherine Brunet

IMDb beoordeling: 5,7 (647)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Nelly

Portret van een gefragmenteerde vrouw, verloren tussen onverenigbare identiteiten: schrijfster, minnares, callgirl en ster. Meerdere vrouwen in één. Ze navigeerde tussen extreme verrukking en ontgoocheling. Ze kende een gewelddadig leven. De film is geïnspireerd op het leven en het werk van Nelly Arcan. Ze was een literaire ster in Frankrijk en Quebec. Haar romans waren geïnspireerd door haar eigen ervaring als een professionele escortdame, voordat ze uiteindelijk zelfmoord pleegde op de leeftijd van zesendertig jaar.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Gezien het turbulente dubbelleven van Nelly Arcan (alias voor Isabelle Fortier) —van beroep prostituee en schrijfster— is dit een teleurstellend vlakke biopic, die slechts zelden weet te boeien. Wat komt bovendrijven is het trieste verhaal over een onzekere jonge vrouw, die vanwege een onderontwikkeld gevoel van eigenwaarde voortdurend met zichzelf in de knoop ligt, in weerwil van de literaire successen die zij beleeft in vooral het Franstalige deel van de wereld.

De combinatie sekswerker en schrijfster is ook niet erg voor de hand liggend natuurlijk, al vinden wij dat in een ver verleden ook terug bij Neel Doff (Keetje Tippel). Het optreden van Mylène MacKay in de titelrol mag er trouwens best zijn.