• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.263 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.972 stemmen
Avatar
 
banner banner

Morisot - Moed, Storm en Liefde (2018)

Documentaire / Biografie | 70 minuten
2,64 11 stemmen

Genre: Documentaire / Biografie

Speelduur: 70 minuten

Alternatieve titel: Morisot - The Heart Is a Rebel

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Klaas Bense

IMDb beoordeling: 7,2 (20)

Gesproken taal: Nederlands en Frans

Releasedatum: 8 maart 2018

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Morisot - Moed, Storm en Liefde

Documentaire over de vergeten kunstenares Berthe Morisot (1841 – 1895), die als enige vrouw een van de grondleggers van het impressionisme was. Haar leven kende veel obstakels, maar uiteindelijk wist ze haar levensdoelen te bereiken. Toch sprak ze vlak voor haar dood uit dat ze in haar leven gefaald had. Waarom lukte het haar niet om succesvol en gelukkig te worden? Was dit de schaduwzijde van haar enorme passie en gedrevenheid?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

Vanaf donderdag 8 maart in de bioscoop (Cinema Delicatessen)


avatar van Hansjepansje

Hansjepansje

  • 241 berichten
  • 737 stemmen

Redelijke kunstdocu.

Goed idee van Bense om niet enkel met kunsthistorici Morisot's wikipediapagina te overlopen, maar ook met anderen te gaan praten. Dat werkt soms erg goed (de Franse rapster Cayene, die een nummer schreef over Morisot), soms helemaal niet (het was me onduidelijk waarom de taxichauffeur erin zat), maar het maakte het in ieder geval verfrissend.

Aan de andere kant is het jammer dat áls het dat over de impressioniste zelf gaat, er te veel wordt gefocust over haar privéleven en te weinig over haar werk. Het is onvermijdelijk om het over haar moeilijk strijd te hebben als vrouw in een mannenclub en haar relatie met de Manet-broertjes is ook wel interessant, maar voor wie geïnteresseerd is in haar kunst gaat van een kale reis thuis komen.

Kleine 3*.