• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.096 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.148 acteurs
  • 199.025 gebruikers
  • 9.373.072 stemmen
Avatar
 
banner banner

Neutral Port (1940)

Oorlog / Drama | 89 minuten
3,50 1 stemmen

Genre: Oorlog / Drama

Speelduur: 89 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Marcel Varnel

Met onder meer: Will Fyffe, Leslie Banks en Yvonne Arnaud

IMDb beoordeling: 5,2 (114)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Neutral Port

Een Brits koopvaardijschip komt terecht in een ware nachtmerrie. Compleet onverwachts wordt men namelijk getorpedeerd door een Duitse U-boot. De onderzeeër tracht het schip te laten zinken. De Britten ontkomen en kunnen schuilen in een neutrale haven. Vervolgens slaat de kapitein terug naar de Duitse vijand.

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Capt. Ferguson

George Carter

Rosa Pirenti

Helen Carter

Charlie Baxter

Captain Traumer

Chief of Police

German Consul

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6012 berichten
  • 2446 stemmen

Aardige film die begint in de allereerste uren van de Engelse deelname aan de Tweede Wereldoorlog. Regisseur en acteurs doen hun best om het dialoogrijke script tot leven te brengen zonder de patriottische insteek uit het oog te verliezen, maar worden daarbij tegengewerkt door Yvonne Arnaud wiens praatzieke waardin (met een oogje op kapitein Will Fyffe om hem als haar vijfde echtgenoot in te lijven) af en toe ongelooflijk op de zenuwen werkt. Al met al een erg drukke en ouderwetse maar vermakelijke en zeer Britse oorlogsfilm met humor, opoffering en op het einde toch ook redelijk wat actie; eventuele onvolkomenheden worden gecompenseerd door het hoge tempo dat eigen is aan deze regisseur (die ook aan het roer stond bij de beste komedies van Will Hay, George Formby en de Crazy Gang – hij was ook de reden dat ik aan deze film begon).

        Grappige parallellen met het twee jaar later verschenen Casablanca : het verhaal speelt zich af in een neutrale zone waar beide partijen naar hartelust hun politieke voorkeuren mogen rondbazuinen, en op een gegeven moment proberen een groep Nazi's en een aantal Fransen hun respectieve strijdliederen zo hard mogelijk tegen elkaar in te zingen, met alle gevolgen van dien. En een piepklein bijrolletje voor de debuterende Hugh Griffith, die negentien jaar later een Oscar voor beste bijrol zou winnen voor zijn magnifieke rol als de gewiekste Sheik Ilderim in Ben Hur.