Meningen
Hier kun je zien welke berichten jacobine_rodijk als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Hier kun je zien welke berichten jacobine_rodijk als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Zo’n beetje waar ik bang voor was, 25% feitelijk gebaseerd en 75% speculatie. Na de eerste aflevering waarin de daadwerkelijke gebeurtenis netjes word uitgelegd gaan de resterende drie over de mogelijke verdachten die “DB Cooper” hadden kunnen zijn. Interessant uiteraard, theorieën, maar niet uitgesmeerd over drie afleveringen. Had 1 lange film moeten zijn of 2 afleveringen van ieder 60 minuten; nu is het gewoon meer “content” als Netflix het graag noemt. Kwantiteit over kwaliteit.
Alle 10 afleveringen gezien, echter in een zekere zin ook weer niet gezien. Plottechnisch zal het allemaal wel ontzettend strak en goed doorgedacht in elkaar zitten, maar dat kom me allemaal niet interesseren want geen één karakter kon me boeien.
De serie heet 'Dark' maar op momenten neemt de serie zichzelf zó serieus (de onheilspellende muziek, de onderbelichte cinematografie, geen grap of glimlach te bekennen gedurende de 10 uur) dat het haast komisch wordt. Tevens te veel gezichten om te onthouden, en dat vermenigvuldigen door drie met alle tijdlijnen die (zonder visuele aanduiding) door elkaar heen lopen (en mocht er een tweede seizoen komen komt er nóg eentje bij, God sta ons bij).
Waar alle lovende verhalen vandaan komen is mij een raadsel, heb echt een gevoel dat als dit niet in het Duits maar in het Engels was (en dus makkelijker verteerbaar was voor het grote publiek) er sneller door de deftige presentatie en ingewikkelde plot heen gekeken werd en de over-serieuze toon kritischer werd aangekaart.
en los vh wis-fototoestel
Tja, beetje de crux van de serie voor mij; als je de aanwezigheid van dit "magisch apparaat" kunt negeren valt er genoeg te beleven gedurende de 8 afleveringen. Maar ik had echt wat uitleg en/of achtergrond informatie van het bestaan van de camera nodig, of tenminste 1 karakter die wat onderzoek probeerde te doen; maar iedereen accepteert gewoon direct dat de camera doet wat het kan doen, no questions ask. Maar buiten daarvan kon ik weinig empathie opbrengen voor de karakters, de keuze om mensen te "deleten" was erg snel gemaakt, en om de meest knullige redenen ("ik werd gepest," "ik erger me aan mijn vriendin" etc.)
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.