• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.962 films
  • 12.204 series
  • 33.972 seizoenen
  • 646.997 acteurs
  • 198.990 gebruikers
  • 9.370.987 stemmen
Avatar
 
banner banner

Appels en Sinaasappels, de Aantrekkingskracht van de Israëlische Kibboets (2022)

Documentaire | 1 seizoen
1 seizoen
4,00 1 stemmen + Mijn stem

Genre: Documentaire

Oorsprong: Nederland

Release datum: zondag 20 maart 2022

Eerst uitgezonden op: NPO 2 (Nederland)

Plot Appels en Sinaasappels, de Aantrekkingskracht van de Israëlische Kibboets

Idealistische en opstandige jongeren van over de hele wereld kwamen vanaf de jaren zeventig naar Israël om voor korte of langere tijd te wonen en te werken in een kibboets. De populaire Israëlische leefgemeenschappen waren op socialistische leest geschoeid. Dit documentairetweeluik laat zien hoe de vrijwilligers daar hun 'coming of age' beleefden. Naast toenmalige vrijwilligers uit onder aandere Zweden, Denemarken en Engeland zijn ook twee Nederlanders te zien die hun herinnering aan hun collectieve bestaan delen.

Video's en trailers

Meningen over Appels en Sinaasappels, de Aantrekkingskracht van de Israëlische Kibboets

Let op: Onderstaande reviews en/of comments zijn slechts een willekeurige greep van het totaal. Wanneer je een review wilt schrijven of een comment wil plaatsen kan dat op een seizoenspagina.

avatar van ZAP!

ZAP!

  • 2745 berichten
  • 714 stemmen
zondag 28 augustus 2022
Appels en Sinaasappels, de Aantrekkingskracht van de Israëlische Kibboets seizoen 1 Overzichtelijk en eerlijk verhaal van de opkomst en ondergang van de kibboetsen in Israël. Ik dacht ze nog wel bestonden, maar niet dus. Interessante beelden, anekdotes en figuren, vooral aanvankelijk leek het allemaal zo mooi voor een deel van hen... maar wie land claimt op basis van de belofte van een niet-waarneembare entiteit, geef ik uiteindelijk weinig kans.