• 15.286 nieuwsartikelen
  • 175.837 films
  • 11.978 series
  • 33.573 seizoenen
  • 642.934 acteurs
  • 198.369 gebruikers
  • 9.332.393 stemmen
Avatar
 
The House of the Spirits
Foto: © ANP

The House of the Spirits
Foto: © ANP

Het komt regelmatig voor dat films of series die in het verleden matig ontvangen werden of zelfs een enorme flop waren, plotseling positieve reacties krijgen op streamingdiensten zoals Netflix. Op dit moment lijkt ook de film The House of the Spirits uit 1993 erg populair te zijn op Netflix, ondanks het feit dat deze destijds als een grote flop werd beschouwd.

De dramafilm The House of the Spirits neemt de kijker mee door meerdere tijdsperiodes, van 1926 tot 1973. Het verhaal speelt zich af in Zuid-Amerika vóór de Tweede Wereldoorlog. De arme Esteban trouwt met Clara, en samen krijgen ze een dochter genaamd Blanca. Met hard werken weet Esteban uiteindelijk een groot huis met uitgestrekte landerijen te verwerven. Hij wordt steeds conservatiever en gevreesd door zijn arbeiders. Naarmate Blanca opgroeit, wordt ze op jonge leeftijd verliefd op een jonge revolutionair genaamd Pedro. Pedro overtuigt de arbeiders om te vechten voor het socialisme, waardoor een confrontatie tussen Pedro en Esteban onvermijdelijk lijkt. Esteban probeert de liefdesrelatie te dwarsbomen, maar na verloop van tijd groeien vader en dochter steeds verder uit elkaar.

Grote flop bij critici en Amerikaanse box-office

In de film worden de rollen van de personages door verschillende acteurs en actrices vertolkt vanwege de tijdsprongen. Zo wordt de jonge Blanca gespeeld door Hannah Taylor-Gordon, terwijl de oudere Blanca wordt gespeeld door Winona Ryder. Het personage Pedro wordt aanvankelijk vertolkt door Josh Maguire en later door Antonio Banderas. Hoewel de film meerdere prijzen heeft gewonnen, zoals de Bavarian, German Film en de Golden Screen Awards, bleef het qua opbrengst achter in de Amerikaanse bioscoop. Zo wist de film het budget van 40 miljoen dollar om te zetten in slechts 6 miljoen dollar. In Europa deed deze het met 55 miljoen echter vrij goed. Nu lijkt de film op Netflix een tweede kans te krijgen. Bovendien zijn de beoordelingen van de film goed, met een huidige publieksscore van 72% op Rotten Tomatoes en 3,5 sterren op MovieMeter.

De film is sinds kort te bekijken op Netflix. Hieronder is de trailer al te zien. 

Reacties (5)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van johan_sb2

johan_sb2

  • 334 berichten
  • 2476 stemmen

Door het dak? Hoe vaak is de film dan bekeken? Zie nergens in de tekst enige onderbouwing.


avatar van Diabolique

Diabolique

  • 2 berichten
  • 0 stemmen

De film staat momenteel in de top 5 meest bekeken films op Netflix in Nederland, dat zal de aanleiding zijn? Maar dat het destijds een flop was, is lariekoek, duidelijk dat Pepijn geen idee heeft waar hij het over heeft.

In Nederland was het met meer dan 400.000 bezoekers één van de 10 best bezochte films die uitkwamen in 1993 en ook in Duitsland stond de film bij de 10 best bezochte films van 1993. Als ik zo wat berichten lees lijkt het er op dat de film ook elders in West-Europa een groot succes was. De genoemde 6 miljoen dollar is alleen de opbrengst in de VS, niet de wereldwijde opbrengst.


avatar van mikey

mikey

  • 28956 berichten
  • 5121 stemmen

mijn moeder was fan. Ik wilde dat niet zien.


avatar van dion.ollie

dion.ollie (hoofdredacteur)

  • 632 berichten
  • 1232 stemmen

Diabolique schreef:

De film staat momenteel in de top 5 meest bekeken films op Netflix in Nederland, dat zal de aanleiding zijn? Maar dat het destijds een flop was, is lariekoek, duidelijk dat Pepijn geen idee heeft waar hij het over heeft.

In Nederland was het met meer dan 400.000 bezoekers één van de 10 best bezochte films die uitkwamen in 1993 en ook in Duitsland stond de film bij de 10 best bezochte films van 1993. Als ik zo wat berichten lees lijkt het er op dat de film ook elders in West-Europa een groot succes was. De genoemde 6 miljoen dollar is alleen de opbrengst in de VS, niet de wereldwijde opbrengst.

De film werd niet goed ontvangen door de critici, en deed het met 6 miljoen dollar slecht in de Verenigde Staten. Op internet staat veelal vermeld dat dit de wereldwijde opbrengst is, maar dat is inderdaad niet zo. Dus de film was inderdaad geen complete flop. Sterker nog, hij wist zijn budget er wel uit te halen. Ik ga het artikel aanpassen.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24122 berichten
  • 13290 stemmen

Nog wat context die helaas mijn leeftijd verraad (al staat die gewoon op mijn profiel):

John Milton kon midden jaren ‘90 The House of the Spirits als zestienjarig joch gewoon kopen op VHS op Texel, of all places. Dat was geen walhalla voor de ontluikende film buff, maar ik was blij dat ik deze daar gewoon aan kon schaffen. En ik ben nog steeds een beetje verliefd op Blanca, vrees ik. Dat kon mijn tienerhart bijna niet aan

https://64.media.tumblr.com/4245fc4444429a01be2ac8702aa788d2/tumblr_nrdz3xH5Er1toyf0bo2_500.gif

Alhoewel… Je zou natuurlijk ook kunnen zeggen: het was zo’n flop dat ze alle onverkochte exemplaren maar naar de Wadden hebben verscheept. Maybe that is what actually happened.