- Home
- Filmforum
- Gebruikers - Filmgames
- Vrije filmchallenge
Vrije filmchallenge
alexspyforever
-
- 21517 berichten
- 2328 stemmen
Ondertussen is het toch al een maand of drie geleden dat we nog eens een filmchallenge hebben gedaan. Een aantal van jullie hebben net (of net niet) de tip topper afgewerkt. Binnen een week gaan we van start met een filmchallenge die deze keer niet op genres is gericht, genre is volkomen vrij vandaar de naam. Ook is er ruimte voor het kijken van kortfilms en films die niet op MovieMeter staan. Naast een algemeen klassement zijn er ook nog 2 nevenklassementen.
De regels:
Wat is toegestaan?
* Alle filmgenres zijn toegestaan. Enkel hardcore pornofilms zijn uitgesloten (meestal worden deze aangeduid met adult)
* Langspeelfilms (vanaf 40 minuten) die op MovieMeter en/of imdb staan
* Kortfilms (minder dan 40 minuten, maar wel minstens 5 minuten lang) die op imdb staan
* Miniseries die op MovieMeter staan
Wat is niet toegestaan?
* Films met het label "adult", hardcore porno dus, alle andere genres zijn toegestaan ook die met het label erotiek op MovieMeter
* Miniseries die niet op Moviemeter staan
* TV-series, series die online beschikbaar zijn etc
* Aparte episodes van series gaan we niet toestaan ook al gaat het om een serie met telkens een ander verhaal met andere personages (bijvoorbeeld Faerie Tale Theatre)
Er zijn 3 klassementen, het algemene klassement waar je altijd punten voor zal scoren tenzij je een film die je al had geregistreerd nog eens gaat kijken binnen de tijdspanne van de challenge. De nevenklassementen zijn periodeklassement en rariteitenklassement waar je enkel in kan scoren als aan bepaalde voorwaarden is voldaan.
Algemeen klassement:
* 1 punt per volledige minuut
* 10 punten extra voor een langspeelfilm/miniserie die je voor de eerste keer kijkt (FTV)
* 5 punten extra voor een kortfilm die je voor de eerste keer kijkt (vandaar dat ik een minimumduur vraag van 5 minuten)
* 5 punten extra indien de film minder dan 250 stemmen heeft op MovieMeter (deze bonus kan je enkel verkrijgen bij films die op MovieMeter staan)
Periodeklassement
* Enkel langspeelfilms/miniseries
* 1 punt voor elk verschillend jaar dat je de film/miniserie bekijkt (ik stel voor om bij verschil in jaartal tussen imdb en MM het jaartal van imdb aan te houden ook omdat imdb veel meer films heeft die niet op MM zullen staan)
* 10 punten extra indien je 10 films/miniseries kijkt van elk verschillend jaar uit eenzelfde decennium (we beschouwen hierbij 1920-1929, 1930-1939, 1940-1949, 1950-1959 etc als eenzelfde decennium, voor films vanaf 2010 kan je deze 10 extra punten niet verdienen vermits dit decennium nog loopt tot 2019)
Rariteitenklassement
* Enkel langspeelfilms/miniseries
* 1 punt voor een stomme film (silents, films waarin totaal niet wordt gesproken en voor dialoog wordt gekozen voor tussentitels)
* 1 punt voor een zwart/wit film (films die initieel in zwart/wit zijn gefilmd of in één enkele kleurtint (bijvoorbeeld The Lodger 1927), films met enkele scènes in kleur maar voor de rest monochroom vallen ook onder deze noemer (bijvoorbeeld The Phantom of the Opera 1925, The Tingler 1959, Shindler's List 1993). The Wizard of Oz (1939) is dan wel voor het grootste deel in kleur en telt niet.
* 1 punt voor een film die enkel op imdb staat en niet op MovieMeter
* 1 punt voor een film uit de floplijst van MovieMeter en/of een film die een score op imdb heeft van minder dan 5,0 (de zogenaamde turkeys)
* Punten zijn cumulatief een silent in zwart/wit zal dus 2 punten opleveren
Hoe registreren?
* Titel (de originele of alternatieve titel eventueel link naar de film op MM of imdb)
* Speelduur in minuten (van de versie die je dus hebt bekeken)
* Jaar (imdb)
* Indien je de film voor een eerste keer kijkt "FTV" (first time view) vermelden
* Indien minder dan 250 stemmen op MovieMeter "<250" vermelden
* Rariteiten aangeven eventueel afgekort "S", "ZW", "enkel imdb", "turkey"
* Puntenberekening en recensie zijn optioneel
Periode en duur van de challenge
Startdatum: 8 juli 2017
Einddatum: 9 september 2017
Duur: ongeveer 10 weken
Dit ziet er op het eerst zicht misschien ingewikkeld uit, maar het is niet langer verplicht je eigen punten bij te houden of een recensie te schrijven. Dit hebben we gedaan om de deelname en het spelplezier te verhogen. Uiteraard worden recensies nog steeds aangemoedigd, maar we gaan er van uit dat de mensen zo eerlijk zijn dat ze de film daadwerkelijk hebben bekeken als ze deze registreren.
Puntenberekening laten we dus over aan de organisatie. Het algemeen klassement zal aanvankelijk worden bijgehouden door tbouwh en later (vanaf 2de week augustus) door baspls. joolstein zal het periodeklassement op zich nemen en ikzelf neem de rariteiten voor mijn rekening. Miszmi tenslotte zal bijspringen waar ze kan.
Vragen en opmerkingen horen we graag (vandaar dat we een week op voorhand de aankondiging doen).
Taglijst van mensen die misschien interesse hebben hiervoor (opgesteld door tbouwh en nog verder door mezelf aangevuld)
user=147460]Gh8st[/user]
baspls
-
- 4118 berichten
- 1673 stemmen
Ik krijg er toch steeds meer zin in. Toevallig net een heleboel super lange films binnengehaald (lekker veel minuut-punten dus). Recensies mogen dan niet verplicht zijn, ik zal toch iedere film van een recensie voorzien, dat is nu eenmaal mijn gewoonte
.
TornadoEF5
-
- 5616 berichten
- 1726 stemmen
Toch een beetje teleurgesteld in het idee. De balans tussen de filmminuten en de extra punten is ook volledig zoek (te veel in het voordeel van de minuut). De nevenklassementen zien er saai en niet aantrekkelijk uit. Het is ingewikkeld, gelukkig dat anderen daar nu voor gaan kijken. Ik vind het een beetje jammer dat er geen aandacht is uitgegaan naar vreemde landen. Qua jaartallen ben je nu verplicht om eigenlijk een film per jaartal te selecteren, en dat is de enige manier waarop je een challengegevoel nog kunt hebben, door een tour des annèes te gaan doen, specifiek gericht op turkeys en zwart-witte films die je nog niet gezien hebt, en minder dan 250 punten hebben, en als het kan nog niet op moviemeter staan.
Cikx
-
- 2120 berichten
- 1083 stemmen
Ik heb vakantie, dus ik zal me ook eens keer wagen aan een challenge! 
Rvdz
-
- 633 berichten
- 2693 stemmen
Ik doe ook mee! Wat extra motivatie om nieuwe films te leren kennen kan nooit kwaad.
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Waar gáát dit over?
Van dat hele verhaal is alleen 'hardcore porno' blijven hangen.
moviefreak#1
-
- 14390 berichten
- 25163 stemmen
Dus eigenlijk moet ik gewoon hier ff komen melden welke films ik zoal heb gekeken en dan ziet iemand anders maar of ik ergens punten heb behaald? Klinkt goed 
Kondoro
-
- 11519 berichten
- 2861 stemmen
Ik zal niet beloven dat ik actief mee doe in deze challenge. Vakantie periode komt er bijna aan (augustus) en ik zal rond die periode ook meer tijd hebben om me bezig te houden met eventuele challenges.
Dying Rose
-
- 1315 berichten
- 3417 stemmen
Ik zal niet meedoen, helaas helaas. Dit bericht is lekker nietszeggend en een goeie afleiding want
> off-topic (heb ik het eindelijk eens gezegd): Kondoro0614:
your avatar!
luukve
-
- 247 berichten
- 658 stemmen
Dus eigenlijk moet ik gewoon hier ff komen melden welke films ik zoal heb gekeken en dan ziet iemand anders maar of ik ergens punten heb behaald? Klinkt goed
Dit 
horizons
-
- 5687 berichten
- 2402 stemmen
geen idee wat er aan de hand is maar als jullie alle werk doen doe ik wel mee. Lol.
alexspyforever
-
- 21517 berichten
- 2328 stemmen
Toch een beetje teleurgesteld in het idee. De balans tussen de filmminuten en de extra punten is ook volledig zoek (te veel in het voordeel van de minuut). De nevenklassementen zien er saai en niet aantrekkelijk uit. Het is ingewikkeld, gelukkig dat anderen daar nu voor gaan kijken. Ik vind het een beetje jammer dat er geen aandacht is uitgegaan naar vreemde landen. Qua jaartallen ben je nu verplicht om eigenlijk een film per jaartal te selecteren, en dat is de enige manier waarop je een challengegevoel nog kunt hebben, door een tour des annèes te gaan doen, specifiek gericht op turkeys en zwart-witte films die je nog niet gezien hebt, en minder dan 250 punten hebben, en als het kan nog niet op moviemeter staan.
Zoals ik al zei het staat je volledig vrij om zelf nog een suggestie te doen.
Ik zie niet in hoe je nog een eerlijker systeem kan bedenken dan punten te geven voor volle minuten. Dit is juist om lange films waar je meer tijd aan moet besteden te belonen.
En je bent niet verplicht om een film per jaar te kijken, dat is als je wil scoren in het periodeklassement. Niets is verplicht. Het is een spel en je kan er geen groot lot mee winnen.
Er was aanvankelijk sprake van een landenklassement maar daar konden we maar niet uit raken welk systeem toe te passen. Als jij een idee hebt hoe dat te doen be my guest.
Maar ik heb het gevoel dat het voor jou ook niet snel goed is. Weet dat deze regels en puntensysteem volledig in overleg is met alle organisatoren.
Dying Rose ik vraag mij af of er ooit een moment is dat jij wel tijd hebt voor een challenge? 
mjk87 het komt erop neer om films te kijken en die te registreren, kan je punten mee verdienen. Dat is heel eenvoudig gesteld. Kijk gewoon hoe het gaat en kan je nog zien of je hier zin in hebt of niet.
Dying Rose
-
- 1315 berichten
- 3417 stemmen
Heeft niet per se met tijd te maken. Ben niet het competitieve type en in een vorige challenge zag ik maar weinig films waardoor het nauwelijks de moeite was. Ook pen ik geen tekstje neer bij elke film die ik zie, maar hier is dat blijkbaar niet van doen.
Dus ja Johan / alexspyforever, ik zal de parels en gedrochten vermelden. Wat jullie ermee doen (negeren, puntjes tellen) is jouw zaak. Ben al blij dat ik je nu een goede nachtrust kan bezorgen. 
Miszmi
-
- 3240 berichten
- 598 stemmen
Ik denk inderdaad dat een puntentelling per minuut het eerlijkst is voor een algemeen klassement. Als je een miniserie kijkt van 300 minuten ben je immers veel meer tijd kwijt dan bij een film van 45 minuten. Het lijkt mij dan ook logisch dat je daar meer punten voor krijgt. De overige klassementen zal ik ook links laten liggen, omdat ik gewoon kijk waar ik zin in heb en dat niet baseer op een challenge (bleek niet helemaal mijn ding te zijn de vorige keer).
Ergens vind ik het wel jammer dat een (korte) recensie niet meer verplicht is. Juist dat maakte de challenges voor mij interessant. Kijken wat anderen van een film vinden, bijvoorbeeld een film die jij geweldig vindt en een ander zeer kritisch op is of juist andersom. Tevens zijn er ook wel films geweest die ik ben gaan kijken door recensies.
Ze hoeven niet zolang te zijn als ik ze meestal schrijf, ik ben een vrouw, lul veel te veel onzin. Maar een korte recensie van een paar zinnen zou ik wel meer waarderen. Ik doe hier niet mee voor de punten, nooit gedaan ook. Ik begrijp wel dat de drempel hiermee wordt verlaagd, maar begrijp de reactie van moviefreak ook heel goed. Men plaatst maar gewoon wat ze hebben gezien en daarmee is het afgedaan. Het idee achter de challenge, voor mij is dat vooral om meer ideeën op te doen en te kijken naar andere meningen, is voor mij daarmee wel een beetje teniet gedaan.
Enfin, ik sluit mij hiermee dan ook bij Bas aan, ik zal bij de gekeken films gewoon een recensie plaatsen! 
alexspyforever
-
- 21517 berichten
- 2328 stemmen
Ok?wanneer starten we
In principe volgende zaterdag tenzij tbouwh er vroeger aan wil beginnen.
TornadoEF5
-
- 5616 berichten
- 1726 stemmen
Heeft niet per se met tijd te maken. Ben niet het competitieve type en in een vorige challenge zag ik maar weinig films waardoor het nauwelijks de moeite was. Ook pen ik geen tekstje neer bij elke film die ik zie, maar hier is dat blijkbaar niet van doen.
Dus ja Johan / alexspyforever, ik zal de parels en gedrochten vermelden. Wat jullie ermee doen (negeren, puntjes tellen) is jouw zaak. Ben al blij dat ik je nu een goede nachtrust kan bezorgen.
Betekent dat dat je meedoet. Ja, voor de competitiviteit wil ik het ook niet doen, maar sowieso vind ik het te algemeen om er iets competitief in te zien?
Dying Rose
-
- 1315 berichten
- 3417 stemmen
Ik doe mee. De punten die voor elke film telt zie ik toch als iets competitiefs, maar is voor mij eerlijk gezegd niet interessant, of toch niet zo van tel. Kan goed zijn dat ik in de tijdsspanne vier films zie, dan is dat maar zo. Ga dan ook enkel die films noemen waarbij ik kort een review schrijf, is dan weinig moeite.
alexspyforever
-
- 21517 berichten
- 2328 stemmen
Betekent dat dat je meedoet. Ja, voor de competitiviteit wil ik het ook niet doen, maar sowieso vind ik het te algemeen om er iets competitief in te zien?
Tja ik heb anders nog geen challenge gezien met nevenklassementen. Je kan je richten op verschillende of juist op 1 klassement gaan richten. Als dat niet competitief is dan weet ik het ook niet meer. Dat je een moeilijke was wist ik wel, maar het is altijd makkelijk om aan de zijlijn kritiek te geven en zelf niets bedenken.
GoodOldJack
-
- 1339 berichten
- 4625 stemmen
Ik doe mee al zal ik ongetwijfeld onderaan bengelen.
TornadoEF5
-
- 5616 berichten
- 1726 stemmen
Tja ik heb anders nog geen challenge gezien met nevenklassementen. Je kan je richten op verschillende of juist op 1 klassement gaan richten. Als dat niet competitief is dan weet ik het ook niet meer. Dat je een moeilijke was wist ik wel, maar het is altijd makkelijk om aan de zijlijn kritiek te geven en zelf niets bedenken.
ik denk dat ik gewoon wat teleurgesteld door het gebrek aan een landenklassement, en dit verijdeld wordt tot gewoon zo veel mogelijk film kijken die in het teken van niets staan.
De periodechallenge is ook vrij opgebouwd, want eigenlijk dien je nu gewoon niet te focussen op een periode ironisch genoeg, maar moet je een tour des annees doen.
Ik zeg ook maar wat ik denk uiteindelijk. Liever dit dan fake enthousiasme wat blijkbaar sociale conventie geworden is. Je durft een niet gemeende vraag hoe gaat het met je al niet meer met "niet goed" te beantwoorden omdat je dan bekeken wordt als een zeurpiet, een niet vriendelijk en ondankbaar persoon enzovoort. Het zit hem ook in die details. De taboos zijn nog lang niet verdwenen anno 21ste eeuw. Onze technologie mag dan geevolueerd zijn, het menselijk denken hinkt achterop, en laat net die combinatie zo gevaarlijk zijn.
Wellicht mis ik gewoon het punt van een challenge. In welke zin voegt dit wat toe aan het willekeurige filmkijken? This is Shutter Island all over again. Daar zag ik het punt ook niet echt van in.
alexspyforever
-
- 21517 berichten
- 2328 stemmen
Wat is het doel van MovieMeter? Films beoordelen en recensies schrijven erover discussiëren. Een challenge kan het wat aangenamer maken, hetgeen denk ik al in vorige challenges is aangetoond. Dat je hier niets mee kunt winnen (buiten misschien eer) maar misschien wel tips op kan doen is ook een feit.
Je vind het niet uitdagend genoeg goed, misschien dat jij in de toekomst wel iets kan bedenken dat wel aan je verwachtingen voldoet.
En waar denk jij dan aan bij een periodeklassement? Als jij je nou bijvoorbeeld richt op films uit de jaren 50 en hebt er van elk van die jaren minstens 1 gezien heb je toch de uitdaging van 10 punten bonus voor dat klassement?
Soms denk ik dat je de uitleg maar half leest of verkeerd interpreteert waardoor je alvorens we begonnen zijn een oordeel klaar hebt. Ik denk dat we tijdens de genrechallenge jou ook meerdere keren hebben moeten uitleggen dat de film aan 1 genre moest voldoen en niet aan allebei tegelijk.
Is een challenge nutteloos? Voor sommige wel ja. Maar het is net zo nutteloos als de spellen waarbij je stemt om een film hoger op een lijst van gemiddelde stemmen naar omhoog te krijgen en daar kun je bij wijze van spreke mee bezig blijven totdat je je afvraagt waarom doen we dit nou? Ook het stemmen op posters of films dmv een KO om tot 1 winnaar te komen heeft evenmin zin, maar toch vinden mensen het leuk. Ondertussen heb ik ook wel geleerd dat als je het te complex maakt mensen al snel afhaken. Maar sowieso zijn mensen al snel iets beu heb ik gemerkt.
Merendeel van de films kijken is ook redelijk nutteloos tijdverdrijf, just saying 
dualcia
-
- 953 berichten
- 2311 stemmen
Ik moet eerlijk zeggen dat ik van deze challenge ook niet echt het 'nut' inzie, in tegenstelling tot vorige challenges waarbij het nog een goed zetje was om uit mijn comfort zone te treden en bijvoorbeeld genres te kijken die ik normaal wat sneller achterwege laat. Het maakt het voor mij wel een stuk laagdrempeliger om geen recensies meer te moeten plaatsen. Dat was wel de voornaamste reden dat ik tijdens de genre challenge op een gegeven moment afhaakte. Maar bij deze challenge heb ik niet het gevoel dat het ergens om draait, behalve gewoon om willekeurige films te bekijken. Maar ja, dat stimuleert me ook niet echt om mee te doen.
alexspyforever
-
- 21517 berichten
- 2328 stemmen
Ik moet eerlijk zeggen dat ik van deze challenge ook niet echt het 'nut' inzie, in tegenstelling tot vorige challenges waarbij het nog een goed zetje was om uit mijn comfort zone te treden en bijvoorbeeld genres te kijken die ik normaal wat sneller achterwege laat. Het maakt het voor mij wel een stuk laagdrempeliger om geen recensies meer te moeten plaatsen. Dat was wel de voornaamste reden dat ik tijdens de genre challenge op een gegeven moment afhaakte. Maar bij deze challenge heb ik niet het gevoel dat het ergens om draait, behalve gewoon om willekeurige films te bekijken. Maar ja, dat stimuleert me ook niet echt om mee te doen.
Raiteitenklassement. Films met lage beoordelingen, die niet op MM staan, zwart/wit films. Is dat niet uit je comfortzone treden? Een genreklassement was sprake van maar daar hebben we ons 4 maanden mee bezig gehouden.
En anders zien we je wel in oktober bij de horrorchallenge, tenzij je een fan bent van het genre is dat zeker uit je comfortzone stappen 
scorsese
-
- 13155 berichten
- 11068 stemmen
Merendeel van de films kijken is ook redelijk nutteloos tijdverdrijf, just saying
En ik maar denken dat films kijken de zin van het leven is..............
dualcia
-
- 953 berichten
- 2311 stemmen
Raiteitenklassement. Films met lage beoordelingen, die niet op MM staan, zwart/wit films. Is dat niet uit je comfortzone treden? Een genreklassement was sprake van maar daar hebben we ons 4 maanden mee bezig gehouden.
En anders zien we je wel in oktober bij de horrorchallenge, tenzij je een fan bent van het genre is dat zeker uit je comfortzone stappen
Haha, dat is voor mij héél erg uit mijn comfort zone. Ik blijf het wel volgen en dan haak ik wel in als ik de komende tijd wat meer tijd heb om films te kijken. (momenteel ook nogal een filmdip)
En horror is zeker wel mijn genre. Al betrap ik mezelf er vaak op dat er soms maanden voorbij gaan dat ik het genre steeds skip, dus die challenge is wel een goede om mijn horrorlijstje eens af te werken, dus daar sluit ik sowieso wel aan!
tbouwh
-
- 5809 berichten
- 5400 stemmen
TornadoEF5 en anderen die twijfelen aan het nut van een vrije challenge 
Ik denk dat het punt van 'nut' hier niet al te veel ter zake doet. Tenminste, voor mij niet. Ik vind het leuk om in een setting met enthousiaste users te delen welke films ik heb gezien en (dat bijna nog meer) te zien welke films anderen hebben bekeken en wat hun mening erover is. Tijdens de genre-challenge ontstonden aan de hand van de meningen vaak discussies, dat is wat zo'n spel voor mij de moeite maakt 
De spelvorm is er in mijn optiek vooral om users te triggeren in de zomer eens iets anders te doen dan normaal; korte films/stomme films kijken bijvoorbeeld (dat rariteitensysteem) of films uit een specifieke periode. Daarnaast wissel je nu binnen één topic tips en gekeken films uit, in plaats van via de fora van al die verschillende films.
Over die landen kan ik kort zijn Tornado: heb je een concreet idee voor een mogelijk puntensysteem? Ik wist bij God niet hoe dit vorm te geven, met name omdat je bij veel films al zit met meerdere productielanden. Geen idee wat een goede puntenverdeling zou zijn, geen idee op basis waarvan ik die punten exact zou moeten toekennen. Als je een sterk idee hebt en eea ook zou willen controleren, prima natuurlijk. Maar anders doen we het hiermee.
Op het moment dat iets in een spelvorm giet (zoals nu) kun je twee dingen doen: je legt van alles aan banden of je laat mensen vrij te kijken waar ze zin in hebben (wel dus met ruimte om in verschillende klassementen iets te halen, mochten ze daar behoefte aan hebben).
Tuurlijk is daar dan de vraag hoeveel nut dat heeft, maar moet een pretentieloos spel op een internetforum altijd 100 % nut hebben? Het is puur bedoeld voor het spelplezier dit en voor de interactie. Het viel mij bij de Moviemeter top 1000 ook al op dat we vaak op allerlei twistpunten uitkwamen terwijl t ook daar in de basis draait om een gemeenschappelijke hobby: (te) veel films kijken.
Nu goed, lang genoeg geleuterd(
), wat mij betreft kunnen we van start. Iedereen die het leuk lijkt is welkom in zeer actieve of selectief actieve mate mee te doen de komende tijd 
Alathir
-
- 2125 berichten
- 1635 stemmen
Als er meerdere landen van productie zijn misschien kan de gebruiker zelf 1 land van productie kiezen? Dan blijft het uiteindelijk vrij eerlijk, heb je nog steeds maar 1 land per film. En vermoedelijk kies je dan het meest zeldzame land bv. Litouwen. Ik dacht eerst misschien om het continentaal aan te pakken of iets dergelijks maar daar zit je ook geregeld tegen uitzonderingen aan te lopen geloof ik bv. Slumdog Millionaire is India en Verenigd Koninkrijk.
