• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.886 films
  • 12.199 series
  • 33.965 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.954 gebruikers
  • 9.369.819 stemmen
Avatar
 

Anime

zoeken in:
avatar van Keyser Soze

Keyser Soze

  • 23 berichten
  • 21 stemmen

Ik ben benieuwd wat de meningen zijn over

deze drie animatievormen. Ikzelf ben groot fan van Manga-films, ik heb inmiddels zo'n beetje alle grote titels al wel gezien.

Wel heel jammer dat ik op deze site alleen Akira en the Fist of the North star ben tegengekomen. Beiden steengoeie films maar zeker niet de besten. Anime en Manga zijn zo'n beetje hetzelfde maar er is ook nog Hentai, ik zelf vind hentai echt zwaar nep maar het kan zijn dat er Forummers zijn die daar een andere mening over hebben.

Ik ben voor een breder assortiment Manga op deze site. Wie is tegen?


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

is het je al opgevallen dat je zelf films kunt toevoegen aan de site?


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3701 stemmen

Manga is soms wel mooi.

Wel jammer dat hier altijd dragonbal z goed word gevonden wanneer ik dat ongeveer een van de slechste manga vind, dat komt vooral door het verhaal in dragonbal z is zo bagger vind.

Akira is een must voor iedereen vind ik.

En ik vond Street fighter mooi getekent maar het verhaal is bagger maar dat wist ik al voor de film.


avatar van Keyser Soze

Keyser Soze

  • 23 berichten
  • 21 stemmen

Dragonball Z wordt vaak of heel goed gevonden (ikke!) of heel slecht (jij)

Mensen die DBZ heel goed vinden weten dat deze serie ZWAAR gecensueerd wordt, moet ook wel want in de japanse DBZ gebeuren dingen die niet echt geschikt zijn voor Yor kiddin'. DBZ is wel een beetje irritant in de tussenstukjes over de vrienden en familieleden van Goku& co. Dat is verbasterde Japanse humor voor kinderen en dat vind ik niet in de categorie 'vette shit' vallen.

Maar goed, je zou eigelijk moeten kijken, vooral nu want de serie zit op zn hoogtepunt (Cell Games, je weet toch...)


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3701 stemmen

Ja ok die heb ik nooit gezien de echte Japanse dan. Dat is wel vervelend dat ze dat weg halen want nu lijken de vecht sene's allemaal zo het zelfde.

jammer


avatar van You_bastard

You_bastard

  • 552 berichten
  • 2201 stemmen

Beste Manga film die ik gezien heb is Fist of the Northstar.


avatar van Keyser Soze

Keyser Soze

  • 23 berichten
  • 21 stemmen

Mooie Anime- wel overdreven bloed etc. maar je kon duidelijk de fundamenten zien van de latere Manga zoals het slotgevecht tussen Raul en Ken duidelijk het voorbeeld voor de manier waarop ze tegenwoordig nog vechten (DBZ b.v)


avatar van manic

manic

  • 474 berichten
  • 1373 stemmen

Tonari no Totoro, Princess Mononoke (Mononoke Hime) vind ik geweldig gemaakt/geschreven. Kijk ze veel liever dan een Hollywood "feel good-movie".


avatar van KW2

KW2

  • 157 berichten
  • 772 stemmen

Kan iemand het verband tussen de Anime en Manga duidelijk maken?

Manga is toch alleen de strips? Of geld dit ook vorm films die gebaseerd zijn op de strips?


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

MangaDvd.nl schreef:

Wat is Manga?

Manga is een Japanse tekenstijl die wordt gebruikt in Japanse stripboeken. Deze manga's zijn meestal op goedkoop papier gedrukt, en bijna altijd zwart-wit. Op de kaft staat vaak wel een mooie gedetailleerde tekening in kleur, bijvoorbeeld van de hoofdpersoon.

Manga is vooral in Japan erg populair. Daar verschijnen elke dag wel dikke tijdschriften vol vervolgverhalen in manga-stijl. Omdat het drukken zo goedkoop is door alleen zwarte inkt te gebruiken en door het goedkope papier, zijn deze stripboeken niet duur. Ze worden massaal gekocht en als ze eenmaal gelezen zijn, gewoon bij het vuilnis gelegd. Als je geen zin hebt om er zelf een te kopen kun je ze dus gewoon tussen het afval van je buurman vandaan halen...

Wat is Anime ?

Anime (uitspraak: ah-nie-mee) is verwant aan manga. De tekenstijl toont bijvoorbeeld veel gelijkenissen. Manga wordt nu echter gebruikt om de stripboeken zelf aan te duiden, terwijl de term Anime wordt gebruikt voor de tekenfilms. Anime betekent dan ook animatie.

Alhoewel door voor Anime-fans vaak wordt gezegd dat Anime geen verfilmde Manga is, zijn er zeker wel voorbeelden te vinden, zoals Ghost in the Shell en Akira.

Anime is, niet zoals manga, in zwart-wit, maar in kleur. Er zijn veel verschillende 'categorieen' of genres - zoals in de gewone film - van horror tot comedy, sci-fi tot lovestory en drama tot sex. Daarnaast wordt er ook onderscheid gemaakt in leeftijdsgroepen. Naast anime voor kinderen is er dus ook anime voor volwassenen en deze laatste categorie bevat niet alleen de erotische anime. Tekenfilms voor volwassenen zijn in het westen niet erg bekend, alhoewel er de laatste jaren ook westerse varianten van tekenfilms voor volwassen zijn verschenen.

Bron


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87585 berichten
  • 12834 stemmen

Degelijke uitleg, al zijn de term anime en manga minder stijlgebonden dan die site ons wil doen laten geloven. Manga zijn Japanse comics, anime zijn Japanse tekenfilms (eventueel uitbreidbaar naar Aziatisch, gezien de opkomst van Korea). Niet meer, niet minder. Het gros heeft enkele bepalende stijlkenmerken (grote ogen, piekig haar), maar dit zijn geen bindende criteria.

Verder is het zo dat een Japanner ook Disney films anime noemt. Voor hen betekent het woord niet meer dan "animatiefilm".


avatar van Hemdale

Hemdale

  • 2222 berichten
  • 8822 stemmen

En Hentai is de porn style van anime en manga. Ecchi is soft porn of meer puberale sexistische dingen. Toch Onderhond?


avatar van Elise

Elise

  • 28 berichten
  • 140 stemmen

hentai betekent eigenlijk alleen maar 'vreemd'...(het woord tentakelseks komt ineens bij me op n_n) er zijn veel verschillende soorten anime net zoals er veel verschillende soorten live action films zijn.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Ik vind die tekenstijlen altijd vreselijk lelijk. En voer DBZ: zeer saai.


avatar van J.T.O

J.T.O

  • 791 berichten
  • 1048 stemmen

Ik weet niet hoe oud deze topic is, maar ik wil wel even mijn commentaar toevoegen

Je vindt manga-films leuk, maar je bedoelt waarschijnlijk gewoon anime films/series die uitgegeven worden door de distrubutie bedrijf "Manga".

Ecchi is gewoon fanservice of voer voor de jongens. Pantyshots, grotere borsten en een mooie X. Hentai is gewoon porno in vorm van animatie en zo heb je nog meer zoals Loli or Yaoi bijvoorbeeld.

The One Ring: Tekenstijlen zijn alles behalve lelijk. Anime is een grote markt, lelijke anime bestaan, terwijl je ook hele mooie hebt. Kijk maar naar Last Exile, Karas, Gits of Basilisk.


avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

Berichten verplaatst naar Film > Algemeen > Ik zoek... een filmtitel


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

Vanaf wanneer dateren de eerste anime-films eigenlijk?


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87585 berichten
  • 12834 stemmen

avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

Dank.


avatar van robin00787

robin00787

  • 322 berichten
  • 750 stemmen

Ik heb een vraagje: ik heb totaal geen verstand van anime, maar ik vroeg me af of er geen anime film is die een beetje lijkt op Metal Gear Solid of iets wat daar op lijkt?


avatar van aryan

aryan

  • 986 berichten
  • 1752 stemmen

De enige manga die ik lees is Naruto

Voor de rest volg ik veel anime series. Op dit moment volg ik Death Note en ik vind dit één van beste animes aller tijden. Toen ik voor de eerste keer het plot las dacht ik dat zal niet veel bijzonders zijn, maar al naar de eerste aflevering was het echt wow.

Van de anime films vind ik alleen Akira en Princess Mononoke echt goed. Maar ik heb ook niet echt veel anime films gezien (wel veel anime films die je als een soor extra lange tv special van een anime serie kan beschouwen, zoals naruto the movie, dbz movies enz.)


avatar van ewalk

ewalk

  • 767 berichten
  • 1059 stemmen

Bleach is ook wel okay.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

In De Site > Gebruikers > MM Memorabele Quotes:

Ik zou eigenlijk ook niet weten waarom Grave of the Firelflies geen tekenfilm zou zijn?


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87585 berichten
  • 12834 stemmen

Doorgaans gaan animefans door het lint als je "anime" als "tekenfilm" aanduidt.


avatar van soom

soom

  • 24919 berichten
  • 2751 stemmen

Waarom dan? Anime is toch gewoon tekenfilm.


avatar van FillumGek

FillumGek

  • 8987 berichten
  • 3398 stemmen

Ik vind het ook niet fijn als m'n vader soms langsloopt en die vraagt of ik weer zo'n Japanse tekenfilm aan het kijken ben.

Ik denk dat het komt omdat tekenfilm gewoon kinderachtig klinkt terwijl animés vaak ook heel volwassen onderwerpen behandelen.


avatar van dragje

dragje

  • 5098 berichten
  • 0 stemmen

Anime is toch gewoon de Japanse vertaling voor tekenfilm?

Zolang de definitie voor een tekenfilm een opeenvolging van "getekende" beelden betreft is het toch niet vreemd dat Grave of the Fireflies hieronder valt? Zover ik me kan herinneren hanteert deze film deze vorm van toepassing namelijk....

Volgens mij halen mensen de betekenis van Anime en Manga door elkaar. Manga betreft een genre c.q. stijlvorm. Anime is gewoon de vertaling voor wat wij noemen een "tekenfilm".

-edit-

Manga (漫画) is het Japanse equivalent van het stripverhaal. Het woord wordt uitgesproken als (Man-ga), waarbij beide a's als een korte "ah" uitgesproken worden en de g als in het Engelse 'good'. Officieel is er geen meervoudsvorm voor dit woord, maar veel mensen gebruiken het woord manga's als meervoudsvorm. Een striptekenaar van manga wordt mangaka genoemd. Deze striptekenaars hebben in Japan een vergelijkbare status als een beroemd popidool in het Westen.

Anime (アニメ, uitspraak: AA-NIE-MEE) is de Japanse benaming voor tekenfilms. Het is afkomstig van het Engelse woord animation. Buiten Japan wordt dit woord gebruikt om Japanse tekenfilms aan te duiden. Veel mensen denken dat deze tekenfilms manga of mangafilms heten, maar dat is een misverstand. Manga zijn Japanse stripverhalen.

Bron: Wikipedia...


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87585 berichten
  • 12834 stemmen

Anime wordt inderdaad gebruik voor de tekenfilms, terwijl manga de comics zijn.

Die "wrevel" komt trouwens vanuit het engels, waar anime niet graag "cartoon" genoemd wordt, dit om de nogal neerbuigende toon die aan dat woord hangt. Geldt ook een beetje voor tekenfilm neem ik aan.

Verder zijn het gewoon tekenfilm, en noemt een Japanner een DIsney film ook gewoon anime. Alleen hangt het Westen veel meer die Japanse stijl aan het woord.


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Is "animatie" een veilig woord om niemand tegen de schenen te schoppen?


avatar van Anatolia

Anatolia

  • 2666 berichten
  • 1511 stemmen

Of Jappenprent?

avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.