• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.285 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.083 gebruikers
  • 9.376.464 stemmen
Avatar
 
banner banner

Halfweg (2014)

Komedie / Drama | 115 minuten
2,91 141 stemmen

Genre: Komedie / Drama

Speelduur: 115 minuten

Oorsprong: België

Geregisseerd door: Geoffrey Enthoven

Met onder meer: Koen De Graeve, Jurgen Delnaet en Evelien Bosmans

IMDb beoordeling: 6,5 (537)

Gesproken taal: Nederlands

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Halfweg

Stef zit midden in een scheiding en verhuist naar een prachtig huis dat hij flink onder de prijs heeft kunnen kopen. Daar wil hij in alle rust de dingen op een rij zetten, maar die rust wordt al snel verstoord. De vreemde Theo, die als een natte zwerver te pas en te onpas in het huis opduikt, beweert de ware eigenaar te zijn. Stef wil niet wijken en de pesterijen tussen de twee mannen lopen compleet uit de hand. Tot Stef ontdekt dat Theo inderdaad de vorige eigenaar is. En twee jaar geleden overleden. Maar dan staat er plots een jong meisje aan de deur en keert de rust weer. Of toch niet helemaal.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van killerfreak

killerfreak

  • 846 berichten
  • 1066 stemmen

De Belgische films doen het niet meer zo geweldig aan de kassa. Velen steken het op het (meer dan behoorlijke) weer, maar eerlijk is eerlijk: sommige films schieten er ook echt niet tussenuit. 'Halfweg' is daar een goed voorbeeld van. Het verhaal is niet onaardig (hoewel misschien ongeloofwaardig), maar de film vervalt na verloop van tijd steeds in hetzelfde stramien; alsof het geld op was. Zat denk ik meer in, want in se lag het zeker niet aan de acteurs...


avatar van Glennekeeeee

Glennekeeeee

  • 304 berichten
  • 429 stemmen

een film die, zoals vaak in Vlaanderen, staande blijft door de acteurs en actrices. de wisselwerking tussen Delnaet en De Graeve zijn uitstekend en misschien wel jammer dat de scenaristen die dialogen niet nog spitserig hebben geschreven. het verhaaltje zelf is flinterdun, iet of wat bizar en de locatie blijft beperkt tot éen huis. dan zou het al snel saai kunnen worden maar dat word het niet. in het begin neemt de film een volle vaart en laat het huis echt leven en het tweede deel spitst zich meer toe op de verschillende verhaallijnen die genoeg onderbouwd zijn om het vermakelijk te houden. het einde is dan weer compleet heerlijk geschift en deed denken aan de, ook al vlaamse, komedie VERLENGD WEEKEND en dat had deze film ook nodig om achteraf het gevoel te hebben dat je naar een meer dan degelijke film hebt liggen zien die zeker en vast niet perfect is maar genoeg onderhoudend is vanuit het leuke uitgangspunt om de hele film geboeid te blijven kijken.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8286 berichten
  • 8430 stemmen

Kan als toneelstuk opgevoerd worden, zuiver als fantasierijke komedie, maar dan met een vlugge opeenvolging van grappige toestandjes en dialogen, wat nu, helaas, met deze film niet het geval is. Er zijn te lang uitgesponnen periodes, ook dode momenten en situaties die zich te veelvuldig herhalen en een eigenlijk climax bevat de film ook niet.

Toch niet te veel afbreken (een bescheiden 3,5 kan er nog door) omwille van de grappige opzet en het goede spel van de acteurs.

Geoggrey Enthoven tekende een paar jaar terug voor het onweerstaanbare "Hasta La Vista". Deze "Halfweg" geraakt, zelfs in zijn beste momenten, lang niet op het zelfde niveau.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4363 berichten
  • 3768 stemmen

Hm, onlangs een aantal Vlaamse films gezien en die waren allemaal erg goed, maar deze was toch wat minder. Het eerste uur was soms een beetje langdradig en ook het hoofdpersonage was ook niet het meest aangename personage. Gelukkig werd het tweede uur interessanter en dus ook boeiender.

De cast deed het zeker niet slecht, maar een komedie zou 'k het nu ook niet noemen.

Prima film om eens mee te pikken via tv of zo, maar 'k zou deze niet direct op dvd kopen, daarvoor is hij niet sterk genoeg. Een tussendoortje.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31149 berichten
  • 5449 stemmen

Het script is een mooi begin, maar met het beperkte budget en de acteurs in deze film voelt het vooral aan als een theatervoorstelling ipv een film. Met haar eigen charmes, maar uiteindelijk te licht bevonden. De bijrollen doen het trouwens niet altijd even goed en ook de humor vervalt na en tijd. Naar het einde werden we even wakker geschud met de komst van acteur Gilles De Schryver. Ella Leyers is leuk op een affiche, maar kan niet acteren. Veerle Baetens kan zoveel beter. Maar gelukkig doen Koen De Graeve, Jurgen Delnaet en Evelien Bosmans het wel goed.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Zeer bizarre film vond ik deze gaande over de nieuwe eigenaar van een klein kasteeltje die een spookverschijning ziet van de oude eigenaar van het pand. Het plot komt echter niet van de grond en moddert maar aan. De speelduur van twee uur is dan ook veel te lang.

Een hele Vlaamse sterrencast, maar te min voor hun kwaliteiten. Vreemd ook dat bijvoorbeeld de vrienden van Stef, waaronder Tom Audenaert nadien niet in het stuk voorkomen. Er wordt vervolgens wat zever verkocht over de echtscheiding van Stef en diens moeilijke relatie met zijn ex, maar dat is allemaal gerommel in de marge.

De locatie is top en dat maakt nog iets goed, maar als verhaal te mager. Eerder een tegenvaller.


avatar van eldorado

eldorado

  • 441 berichten
  • 5222 stemmen

Vooral irritant, langdradig en 'over the top' geacteerd. Jammer , had meer ingezeten.