• 15.769 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.155 acteurs
  • 199.028 gebruikers
  • 9.373.180 stemmen
Avatar
 
banner banner

Sayonara Keikoku (2013)

Drama | 116 minuten
3,50 10 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 116 minuten

Alternatieve titel: The Ravine of Goodbye

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Tatsushi Ohmori

Met onder meer: Anne Suzuki en Yôko Maki

IMDb beoordeling: 6,7 (539)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Sayonara Keikoku

Als het levenloze lichaam van een kind in een ravijn wordt gevonden, wordt de moeder gearresteerd. Maar de politie verlegt haar aandacht al snel naar haar buurman, wiens vrouw claimt dat hij best in staat zou zijn geweest om het kind te vermoorden. Niemand begrijpt waarom ze de verdenking op haar man probeert te schuiven. Een journalist van middelbare leeftijd begint een onderzoek naar het verleden van het echtpaar en ontdekt een schokkend geheim.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van maxo922

maxo922

  • 691 berichten
  • 627 stemmen

Zeer sterke film die helaas in het begin even op gang moet komen. Beetje iets te veel saaie momenten daar. Acteerwerk is super en spanning tussen de karakters is ijzersterk. Super shots door de hele film heen van het prachtige landschap of de sippe gezichten van onze Japanse vrienden. Mooie soundtrack ook. Ontknoping is wederom sterk.


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16349 stemmen

En de prijs voor "de meest onzinnige erbij-sleep-zwaarmoedig-aangezette-vergezochte-moeilijkdoenerij-film (met van die irritante uitleggerige, verklarende flashbacks) die daardoor irritatie opwekt en er sowieso al niet uitziet" is voor...... Omori Tatsushi. Toch al weer zijn tweede prijs na de Grote Jury Prijs op het Filmfestival van Moskou. Gefeliciteerd!

Maar als je het niet erg vind sla ik de volgende keer over. Verschrikkelijke moeilijk doen-om-het-moeilijk doen film dus: 1* voor de seksscènes aan het begin. En terzijde:(alweer) een misser van L/V omdat de film vanwege technische problemen 23 minuten later begon. Gelukkig liep de rest ook niet vlot en haalden we zowaar een overstap naar de volgende film. Camera Japan is weer begonnen.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12842 stemmen

Goed.

Zo zie je op twee dagen twee films over drie jongens die een meisje verkrachten. En de uitwerking kan niet meer verschillen. De film van Wakamatsu was droog, afstandelijk en zeer kil, deze is een opeenstapeling van dramatische ontwikkelingen.

Zeker geen slechte film. Fijn acteerwerk (Omori en Suzuki vormen een leuk duo), eenvoudig maar solide in beeld gebracht en voorzien van een eenvoudige en passende soundtrack. Het is een Japans drama zoals Japanse dramas zijn, alleen dat iets minder subtiel.

Jammer is wel dat Tatsushi Ômori het niveau van z'n allereerste film niet meer lijkt te evenaren. Het is allemaal wel fijn om kijken en boeit ook wel de hele speelduur, maar dat grauwe, brute en pijnlijke randje zit er niet meer in. De zoveelste Japanner eigenlijk die het niet meer voor elkaar krijgt en momenteel té brave films voor z'n doen aflevert.

Zegt alleen niet zoveel over de kwaliteit van deze film natuurlijk. Geen hoogvlieger, wel solide en fijn.

3.5*


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Beklijvend drama over de pijnlijke worsteling met een traumatische ervaring en de onmacht om je te verzoenen met het verleden. Een intrigerende variant op het thema schuld-en-boete. Enig minpuntje is de te prominente rol van de onderzoeksjournalist en zijn assistente in de film.

Formidabele, geschakeerde vertolking van Yôko Maki als het slachtoffer. De ingetogen wijze waarop Shima Ohnishi zijn rol invult, doet niet voor haar onder. Het einde zet de deur wagenwijd open voor een vervolg, maar dat zal wel niet de bedoeling zijn. Jammer.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Mooi. Psychologisch drama over schuldverwerking en de complexe gevolgen van een misstap uit het verleden.

Subtiele uitwerking, geslaagde beeldvorming met lange, knap getimed close-ups van de hoofdpersonages, overigens uitstekend vertolkt door Yoko Maki en Shima Onishi.

Eenvoud troef in deze film wat zich ook uit in de intimistische soundtrack.