• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.969 films
  • 12.204 series
  • 33.972 seizoenen
  • 646.997 acteurs
  • 198.990 gebruikers
  • 9.371.038 stemmen
Avatar
 
banner banner

Philippine New Wave: This Is Not a Film Movement (2010)

Documentaire | 75 minuten
-
Nog geen stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 75 minuten

Oorsprong: Filipijnen

Geregisseerd door: Khavn

Met onder meer: Adolfo Alix Jr., Ato Bautista en Brillante Mendoza

IMDb beoordeling: 5,6 (10)

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Philippine New Wave: This Is Not a Film Movement

Documentaire die ingaat op de recente Filipijnse New Wave. Waar komt die 'Filipijnse New Wave' opeens vandaan? Welke regisseurs zijn daarbij betrokken? En hoe weten ze toch iedere keer hun films te financieren? Onder andere Adolfo Alix Jr., Lav Diaz, Khavn, Raya Martin en Brillante Mendoza worden geïnterviewd.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Malick

Malick

  • 9142 berichten
  • 640 stemmen

In Film > Genres en landen > Philippine New Wave: This Is Not a Film Movement:

Foto

Hier schreef ik dat er min of meer een einde komt aan de Roemeense New Wave en dat er alweer twee andere landen aan de poorten van de Cinema rammelen voor enkele belangstellenden.

De Filipijnse Cinema zal waarschijnlijk nooit (meer) distributie vinden in Nederland. De twee films (Lola en Kinatay) die EYE Film Instituut in het verleden hebben uitgebracht van Brillante Mendoza behoorden tot één van de grootste commerciële flops. Vrijwel geen enkel Filmhuis - en bezoeker daarvan - had daar interesse in. Maar wat de Filipijnse Cinema nu zo bijzonder maakt is dat een Brillante Mendoza, Raya Martin, Sherad Anthony Sanchez, Raymond Red, Lav Diaz, Adolfo Alix Jr., Khavn de la Cruz - en zoveel meer - allemaal op hun eigen manier op zoek zijn naar de randen van de Cinema en dat voor een paar tientjes.

YouTube - New Filipino Cinema @ YBCA

Dit leek me het juiste startpunt voor een topic omdat in de documentaire de meest 'belangrijke' regisseurs van dit moment aan het woord komen. Daarbij plaatste het Filmfestival van Edinburgh en Yerba Buena Center for the Arts vorig jaar de Filipijnse New Wave in het zonnetje. Al met al staat er ons grote dingen te wachten. Maar hier op MM lijkt de belangstelling nihil ...

Hier een uitgebreid artikel over de Filipijnse Cinema:

I am excited about what’s going on in recent Philippine cinema. I have not been this excited about our cinema for the longest time. Let’s see… since Lino Brocka’s Kapit Sa Patalim (1983), Ishmael Bernal’s Himala (1982), Marilou Diaz-Abaya’s Karnal (1983), Mike de Leon’s Sister Stella L. (1984), Peque Gallaga’s Unfaithful Wife (1986), and Chito Roño’s Itanong Mo Sa Buwan (1988). After the People’s Power Revolution of 1986, and with the passing of Lino Brocka in 1991, Philippine cinema went into a deep coma that lasted two decades. Movie-making did not slacken–next to Bollywood and Hong Kong, the Philippines has perhaps the most vibrant movie industry in Asia–but directors stopped being auteurs, and produced stylistically generic, unengaging work, from cheap horror/fantasy flicks to belabored melodramas, abandoning the visceral and transgressive qualities of their breakthrough films.

Just what is going on in Philippine cinema?

The last couple of years have been nothing short of exciting for Philippine cinema. We see all this energy—mad, contagious, unfettered—and there’s a sense that we’re on the verge of something wondrous, profound even.

Wikipedia heeft een heel uitgebreid artikel over de gehele Filipijnse Cinema.

En voor de geïnteresseerden kun je hier een aantal lijsten vinden van de 'beste' Filipijnse Cinema van de afgelopen decennia. In Nederland zijn slechts een vijftal Filipijnse films uitgegeven op DVD en in het buitenland is er ook niet veel te vinden maar gelukkig hebben we wel het IFFR die ieder jaar weer genoeg titels vertoond.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22398 berichten
  • 5070 stemmen

Grappig. In 2006 kwam ik op het IFFR terecht bij Pagdadalaga ni Maximo Oliveros, Ang (2005) en toen nam ik me voor om de Filippijnen via het IFFR een beetje in de gaten te houden. Mede omdat regisseur Solito suggereerde dat er van alles gebeurde in de indiecinema van dat land maar dat veel ervan nauwelijks aandacht kreeg (behalve zijn film die tot zijn eigen verbazing een hit was). Sindsdien elk jaar wel wat gezien (maar ook wel het een en ander gemist wat ik had moeten zien trouwens).

Wat ik gezien heb zijn een aardige rij vaak behoorlijk authentieke lowbudget sloppenwijkdrama's. Niet meteen vernieuwend en er rammelt vaak wel wat aan, maar het heeft wel een ziel. Heb de indruk dat in het filmen in de sloppenwijken de wortels liggen voor wat er nu in de Filippijnen gebeurt.

Lav Diaz' films zijn weer zo lang dat ik het nog steeds nooit heb aangedurfd (en ik slechts een film van een uur van 'm zag). Vorig jaar met veel interesse een film van Raya Martin bekeken. Het beste bevielen echter twee vroege Mendoza's die ik van DVD bekeek. Daar gaan ik op termijn verder induiken.

Ook dit jaar ga wel wat Filippijns meepakken (er is best veel), ik ga eens wat trailers bekijken.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22398 berichten
  • 5070 stemmen

Verhoeven schreef:

In Nederland zijn slechts een vijftal Filipijnse films uitgegeven op DVD.

De twee Mendoza's, Khavn's Mondomanilla en wat nog meer eigenlijk?


avatar van Malick

Malick

  • 9142 berichten
  • 640 stemmen

Sowiezo Magnifico. En heel waarschijnlijk komt er dit jaar nog een DVD-Box van Mendoza met als derde titel Serbis.


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16349 stemmen

Was hier ook geen DVD van: Sibak (1994) ? Had in elk geval distributie (!) in Nederland. Verschrikkelijke film, toen was de new wave nog niet geboren.

Dat de Roemeense al is uitgeblust ben ik het overigens alvats niet mee eens - ik dekn dat daar nog iets gaat komen. En ik weet niet of je ooit een Khavn film hebt geprobeerd. Als dat al veelbelovende New Wave is - meer een toevallige "kunstenaar". Dat is meer een idee dat alleen leeft in het hoofd van Gert-Jan Zuilhof vrees ik. Neemt niet weg dat het een fijn filmland is, maar vergelijkbaar met Maleisië en Thailand. Of ze in de Filippijnen nu iets wezenlijk anders aan het doen zijn vraag ik me nog af.


avatar van Ik Doe Moeilijk

Ik Doe Moeilijk

  • 1145 berichten
  • 197 stemmen

Deze blog heeft ook een heel aantal interessante artikelen over Filippijnse films.


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1278 stemmen

Ik geloof dat het hoogtepunt van de Filippijnen op de festivals alweer voorbij is


avatar van Ik Doe Moeilijk

Ik Doe Moeilijk

  • 1145 berichten
  • 197 stemmen

Ik geloof dat het hoogtepunt van de topics over Filippijnse film op Movie Meter alweer voorbij is


avatar van Malick

Malick

  • 9142 berichten
  • 640 stemmen

2012: Highlights in Philippine Cinema:

01. Florentina Hubaldo, CTE (Lav Diaz)

02. Give Up Tomorrow (Michael Collins)

03. Pagsisiyasat sa Gabing Ayaw Lumimot (An Investigation on the Night that Won't Forget, Lav Diaz)

04. Jungle Love (Sherad Anthony Sanchez)

05. Anak Araw (Albino, Gym Lumbera)

6. Ang Paglalakbay ng mga Bituin sa Gabing Madilim (A Star’s Journey into the Dark Night, Arnel Mardoquio)

07. Pascalina (Pam Miras)

08. Kalayaan (Wild Life, Adolfo Alix, Jr.)

09. Sinapupunan (Thy Womb, Brillante Mendoza)

10. Aparisyon (Apparition, Vincent Sandoval)

11. Harana (Benito Bautista)

12. MNL 143 (Emerson Reyes)

13. Diablo (Mes de Guzman)

14. Mamay Umeng (Dwein Baltazar)

15. Aberya (Christian Linaban)

16. Pureza: The Story of Negros Sugar (Jay Abello)

17. Taglish (Gym Lumbera)

18. The Animals (Gino Santos)

19. Ang Nawawala (What Isn’t There, Marie Jamora)

20. Of All the Things (Joyce Bernal)

Florentina Hubaldo, CTE en Jungle Love gezien en uiteraard helemaal eens met die hoge positionering. Kalayaan draait op het aanstaande IFFR.


avatar van Malick

Malick

  • 9142 berichten
  • 640 stemmen

Heel erg benieuwd naar! (Trouwens echt iets voor het IFFR maar die laten het weer afweten ...)