• 15.787 nieuwsartikelen
  • 178.145 films
  • 12.219 series
  • 33.990 seizoenen
  • 647.196 acteurs
  • 199.046 gebruikers
  • 9.373.680 stemmen
Avatar
 
banner banner

Chu Zi Xi Zi Pi Zi (2013)

Komedie / Actie | 108 minuten
2,75 2 stemmen

Genre: Komedie / Actie

Speelduur: 108 minuten

Alternatieve titel: The Chef, The Actor, The Scoundrel

Oorsprong: China

Geregisseerd door: Hu Guan

Met onder meer: Ye Liu, Zhang Hanyu en Bo Huang

IMDb beoordeling: 5,7 (818)

Gesproken taal: Mandarijn en Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Chu Zi Xi Zi Pi Zi

De Eerste Chinees-Japanse Oorlog, 1942. Een belegerd Peking kampt met hongersnood. Een schurk kidnapt twee Japanse biochemische experts en neemt ze mee naar een restaurant dat bewoond wordt een enigmatisch opera-acteur en een chef-kok. Ze komen er niet uit wat ze nu met de twee ontvoerden moeten aanvangen; de acteur wil ze vermoorden, maar de kok wil ze vrijlaten. Dan ontdekken ze dat de twee experts een belangrijk geheim bewaren, en de drie daar flink geld mee kunnen verdienen...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

The Chef

The Scoundrel

Chef's wife

Chief detective

Second Lieutenant Sakura Yanagida

Japanese commander

Captain Igarashi

Lieutenant Shinichi Sugai

Colonel Goro Ogasawara

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12843 stemmen

Leuk, maar toch iets meer van verwacht.

Na The Butcher, the Chef, and the Swordsman, nu The Chef, The Actor, The Scoundrel. Heb niet echt kunnen vinden of er een link bestaat tussen beide films, maar er meer gelijkenis dan enkel de titel alleen. Van Hu Guan had ik alleen iets meer verwacht.

Visueel in ieder geval wel érg de moeite. Ziet er vanaf het eerste tot het laatste framepje geweldig goed uit. Mooi kleurgebruik, veel frissen effectjes en bij momenten blits geëdit. Enkel het camerawerk tijdens de actiescenes viel me een beetje tegen, maar uiteindelijk blijft dat erg beperkt.

Met het acteerwerk had ik deze keer iets meer moeite. Ook iets opvallender genrewerk deze keer, met vooral de comedy die niet helemaal goed uit de verf komt. Op zich is daar nog wel een verklaring vanuit het plot voor, maar het is toch een iets te groot smetje op het eerste uur van de film. Het einde heeft daar gelukkig minder last van.

Verder wel een leuk plotje, blijkbaar gebaseerd op waargebeurde feiten, al is het lastig te achterhalen hoeveel er bijverzonnen is (als het al niet zowat alles is). In ieder geval is alles zo hard door de genremangel gehaald dat het evengoed pure fictie had kunnen zijn.

Je moet het Hu Guan wel nageven, hij weet van elke film wel iets speciaals te maken. Ook deze is absoluut weer de moeite, al gaat het hier in de details een beetje fout. En om dan even op z'n naamverwacht terug te komen: die voert de nodige frisheid die dit soort filmpjes tot verrassende meesterwerkjes maken beter uit.

3.5*