• 15.803 nieuwsartikelen
  • 178.307 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.092 gebruikers
  • 9.376.964 stemmen
Avatar
 
banner banner

Die Welt (2013)

Drama | 80 minuten
2,67 15 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 80 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Alex Pitstra

Met onder meer: Abdelhamid Nawara, Mohsen Ben Hassen en Rahma Ben Hassen

IMDb beoordeling: 6,7 (172)

Releasedatum: 22 augustus 2013

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Die Welt

Abdallah, een jonge dvd-verkoper, probeert in Tunesië zijn hoofd boven water te houden in een maatschappij die zich in een vacuüm bevindt tussen democratie en dictatorschap. Het is 2011, vlak na de Jasmijnrevolutie, en banen zijn nauwelijks beschikbaar. Zijn vrienden roemen het rijke Europa en pochen over de successen van kennissen in het Westen. Maar Abdallahs vader, die ooit als gastarbeider in Nederland werkte, zegt iets anders. ‘Die Welt’, zoals hij Europa noemt, heeft volgens hem zijn beste tijd gehad. Abdallahs frustratie over het leven in Tunesië groeit echter met de dag, en na een ontmoeting met een Nederlandse toeriste begint ook hij te dromen van een toekomst in Europa.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Die Welt heeft een sterk onderwerp voor een film en het is knap dat hij er al zo relatief snel na de opstand in Tunesië is. Helaas spreekt de manier waarop het verhaal van het vernieuwde (?) land verteld wordt mij niet aan. Het is me wat te letterlijk allemaal, waarmee ik bedoel dat het grotendeels een aaneenschakeling is van dialogen tussen verschillende personages die zeer direct over de staat van het land en de rol ervan in de complete wereld spreken. Het doet als zodanig soms meer denken aan een documentaire of essay, ondanks enkele flitsende beelden en dreigende muziek die niet-dreigende beelden ondersteund (God weet waarom).

Er is een hoofdpersoon, die aanvankelijk geïntroduceerd wordt als een eigenzinnige denker, maar daar na de openingsscène geen blijk meer van geeft. In plaats daarvan is hij voor een groot deel eens soort gids tussen alle mensen die discussies met elkaar aangaan of monologen afsteken. De hoofdfiguur doet nauwelijks tot niet mee aan de discussies en is slechts een luisteraar. Er worden interessante punten gemaakt, maar ik vroeg me af of er niet een manier was geweest om dit krachtiger te brengen, als onderdeel van een verhaal of persoonlijke ervaring die we delen met de personages. Het leek soms wel een film door Tunesiërs die aan de buitenstaanders uitleggen hoe het nu zit met hun land. Dat is soms boeiend, soms eerlijk gezegd ook gewoon saai, maar een echt opzienbarende film levert het niet op. Eigenlijk zijn alleen de openingsscène en de slotsequenties de moeite waard; ook de enige scènes die werkelijk de hoofdpersoon centraal stellen.

2,5*