• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.976 gebruikers
  • 9.370.379 stemmen
Avatar
 
banner banner

Emile Roemer - Tussen Pieken en Peilen (2012)

Documentaire | 55 minuten
2,81 36 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 55 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Coen Verbraak

Met onder meer: Emile Roemer

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Emile Roemer - Tussen Pieken en Peilen

Voorjaar 2012: de SP doet het in de peilingen beter dan ooit. De partij staat ruim boven de dertig zetels. Daarmee zou Emile Roemer best eens de nieuwe premier van Nederland kunnen worden. Regisseur Coen Verbraak benadert de SP-leider met het voorstel om hem te volgen in zijn voorbereiding naar de verkiezingen, die over een jaar of twee wel zullen komen. Roemer zegt ‘ja’. Want dit kunnen historische tijden worden, zowel voor zijn partij als voor Nederland. Twee dagen na die afspraak valt het eerste kabinet Rutte en komt alles in een razende stroomversnelling. Deze documentaire laat nauwgezet zien wat er vanaf dat moment gebeurt.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14514 berichten
  • 4510 stemmen

Morgenavond op t.v. Ben benieuwd, vond de Wouter Tapes (die hier blijkbaar niet op mag?) ook interessant.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Komt dit nu ook al op de site? Lijkt me gewoon een lange reportage.


avatar van timbo_

timbo_

  • 13116 berichten
  • 3861 stemmen

Docu en lang genoeg. Waarom zou hij er niet op mogen?


avatar van ¿?ImAmused?¿

¿?ImAmused?¿

  • 163 berichten
  • 965 stemmen

Bij toeval gevolgd op tv.

Ik ben geen voorstander van de SP, maar het was gewoon een matige

Docu met een lichte kijk op het leventje van Roemer tot de verkiezingsuitslag.

Verder niks aan toe te voegen.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12693 berichten
  • 5825 stemmen

Eens met Reinbo. Dat dit (en veel andere dingen) op de site mag. Niet elke TV reportage is direct een documentaire.


avatar van timbo_

timbo_

  • 13116 berichten
  • 3861 stemmen

Waarom zou dit niet voldoen aan de kwalificatie documentaire?


avatar van Onslaught

Onslaught

  • 591 berichten
  • 1160 stemmen

Lijkt me beter dat jullie die discussie gaan voeren in het forum in plaats van op de plek waar we het eigenlijk over deze documentaire, want dat is het, hebben. Wel een hele slechte documentaire trouwens.

1.5*


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14514 berichten
  • 4510 stemmen

De Wouter Tapes waren beter, vooral omdat die langer was en het verval veel beter te zien was. Dit is echt een korte registratie van wat belangrijke momenten in de campagne. Wel zijn tv-beelden (die iedereen kent, en de gevolgen daarvan) leuk gemixt met eigen beelden achter de schermen en de reacties uit het campagneteam. Verder soms mooie stiltes en het weglaten van achtergrondgeluiden of het toevoegen van een ondertoon aan muziek. Dat en de openheid die er is geven dit ding net een voldoende. 2,5*

Wat me overigens opviel was het amateurisme. Sowieso een heel klein team waarmee hij werkte (of ze even een plaatselijke kleedjesmarkt organiseren, maar ook pas de ochtend van het debat daarmee beginnen. Die onderwerpen zijn al langer bekend. Dan hoor je daar al dagen van tevoren mee bezig te zijn geweest. Als je dat vergelijkt met de presidentsverkiezingen in de V.S.

Dan vond ik overigens die docu over Obama beter.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12693 berichten
  • 5825 stemmen

timbo_ schreef:

Waarom zou dit niet voldoen aan de kwalificatie documentaire?

Omdat het niet meer dan een tv-reportage is. Het verschil is dat dit geen film is, maar een tv aflevering. Op basis waarvan mag dit eigenlijk wel op de site eigenlijk? Lang genoeg is eigenlijk het enige.


avatar van timbo_

timbo_

  • 13116 berichten
  • 3861 stemmen

Staat volledig op zichzelf. TV Aflevering suggereert dat het een aflevering uit iets is. In eerste seconde wordt het door de maker overigens ook expliciet een docu genoemd.


avatar van Loepsaal

Loepsaal

  • 434 berichten
  • 0 stemmen

Emile Roemer, An Unexpected Journey


avatar van Nicolage Rico

Nicolage Rico

  • 20219 berichten
  • 2364 stemmen

Het is meer een reportage, inderdaad. De camera zetten op Roemer en that's it.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Vrij matige reportage. Dit is gewoon 'een weekje meewandelen met' en dan achter elkaar geplakt. Onderscheid zich enkel in lengte van 2 vandaag items. Enkel de verkiezingsuitslag maakt het niet volkomen oninteressant.

Wanneer komen alle afleveringen van Andere Tijden op MOVIEmeter? Die zijn doorgaans van veel hoger niveau.

1,5


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

timbo_ schreef:

Staat volledig op zichzelf. TV Aflevering suggereert dat het een aflevering uit iets is. In eerste seconde wordt het door de maker overigens ook expliciet een docu genoemd.

O, de maker van deze reportage noemt zichzelf graag documentairemaker. Klinkt idd wel veel beter. Helaas is het dat niet.


avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5196 berichten
  • 7268 stemmen

Niet zo heel veel meer dan een kijkje bij Emile Roemer en z'n campagneteam tijdens de tweede kamer-verkiezingen van 2012. En bij de SP zien we niet zoveel spectaculairders dan we bij de andere partijen zouden zien....de spindoctors en af en toe laat Jan Marijnissen nog even z'n gezicht zien.

Zeer zeker niet zo ontluisterend als "De Wouter Tapes" al slaat hier het noodlot toe als de SP zijn zetels in de prognoses ziet zakken van 37 naar 20 de avond voor de verkiezingen.

Roemer laat zich overbluffen door Rutte in het eerste lijsttrekkersdebat, wordt afgemaakt in een uitzending van De Wereld Draait Door en ziet op de verkiezingsavond zelf dat zijn SP stationair op 15 zetels blijft......en zeker in die fragmenten zien we de wanhoop op het gezicht van Roemer.

Daarin zit de waarde van de documentaire...het masker van de politicus valt even af.

De rest van de beelden zagen we al langs komen in de campagne dit jaar (of het moet zijn Frits Wester die buiten een sigaretje staat te roken of de schijnbaar innige band tussen Roemer en Charles Groenhuijsen).