• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.973 gebruikers
  • 9.370.370 stemmen
Avatar
 
banner banner

Word, Sound and Power (1980)

Documentaire / Muziek | 60 minuten
3,00 1 stemmen

Genre: Documentaire / Muziek

Speelduur: 60 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Jerry Stein

Met onder meer: Earl “Chinna” Smith, Dallas Rogers, Earl Zero

IMDb beoordeling: 8,9 (13)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Word, Sound and Power

"Children of Jah"

Deze verloren gewaande documentaire richt haar oog op een van Jamaica's belangrijkste muziekgroepen: The Soul Syndicate. De legendarische leden van deze muzikale begeleidingsband hebben onder anderen werk verricht voor beroemde bands als Bob Marley and the Wailers, Jimmy Cliff, Toots and the Maytals en The Heptones. Ook het Rastafari-geloof wordt ruimschoots belicht in deze muzikale documentaire. Na vijfentwintig jaar werd de film teruggevonden en opnieuw uitgebracht in de theaters en op DVD.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7275 stemmen

Obscure onsamenhangendheid.

Veel obscuurder komen ze bijna niet. Deze documentaire mag dan misschien wel afkomstig zijn uit de VS, hij is volledig geschoten in Jamaica, waar men spreekt in het zogenaamde Patwa (Patois). En om dat te kunnen verstaan zijn ondertitels erg belangrijk, dus wees er op verdacht. Sowieso zal het een klus worden deze film te achterhalen, dus eigenlijk mag men al blij zijn met welke drager in wat voor vorm dan ook. Het hier belichte Soul Syndicate is een formatie die als sessie-band in de jaren zeventig en tachtig belangrijk werk heeft gespeeld, met zeer veel verschillende reggaeartiesten. In de film zien we legendarische zangers als Tony Tuff en Earl Zero acte de présence geven. Goede introducties ontbreken en onsamenhangender kan bijna niet, maar dit is voedsel voor elke muziekliefhebber.

Goed.