• 13.689 nieuwsartikelen
  • 171.403 films
  • 11.362 series
  • 32.320 seizoenen
  • 633.715 acteurs
  • 197.067 gebruikers
  • 9.219.291 stemmen
Avatar
 
banner banner

Holes (2003)

Avontuur / Familie | 117 minuten
3,07 439 stemmen

Genre: Avontuur / Familie

Speelduur: 117 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Andrew Davis

Met onder meer: Shia LaBeouf, Sigourney Weaver en Jon Voight

IMDb beoordeling: 7,0 (104.932)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Holes

"Some secrets are too big to keep hidden."

Stanley Yelnats graaft in de grond en in zijn verleden. Hij is een jongen met een ongewone aantrekkingskracht voor het ongeluk. De familie Yelnats heeft namelijk een aantal generaties geleden een vloek opgelegd gekregen. Stanley is dan ook zelf niet verbaasd als hij uiteindelijk belandt in 'Camp Green Lake', een soort jeugdgevangenis. Samen met zijn mededelinquenten moet hij gaten graven "om karakter op te bouwen". Dat de bewakers (Sigourney Weaver en John Voight) zelf een heel andere reden voor die opdracht hebben, wordt de jongen langzaam maar zeker duidelijk. Kan Stanley het ongeluk van zich afschudden?

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Stanley "Caveman" Yelnats IV

Hector "Zero" Zeroni

Louise Walker the Warden

Marion Sevillo "Mr. Sir"

Katherine "Kissin' Kate" Barlow

Sam the Onion Man

Stanley Yelnats III

Dr. Pendanski

Madame Zeroni

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van witboek

witboek

  • 905 berichten
  • 1117 stemmen

Een leuke jeugdige film. Echt origineel is het allemaal niet, maar ach dat stoorde mij niet echt.


avatar van scorsese

scorsese

  • 12626 berichten
  • 10692 stemmen

Matige film waarin een jongen naar een werkkamp voor jeugdige deliquenten wordt gestuurd, waar hij gaten moet graven. Op zich een origineel verhaal waarbij het verloop zich niet gemakkelijk laat voorspellen. Echter is de film wat aan de saaie kant vanwege de opbouw waarbij de connectie tussen de verschillende flashbacks pas te laat duidelijk wordt.


avatar van Rocky..

Rocky..

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

super mooie film!! heb hem een keer met school gezien. maar wie weet waar je deze film kunt kopen? ik ben er al een hele tijd naar opzoek is echt een top film!!


avatar van LNDS

LNDS

  • 24 berichten
  • 78 stemmen

Ik heb het boek een keer voor Engels op school moeten lezen en ik moet zeggen dat het een van de leukste boeken was die je verplicht moest lezen. Ik vind het boek wel leuker dan de film, maar de film is ook zeker niet onaardig.


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18929 berichten
  • 15674 stemmen

Het stukje in de VPRO gids maakte nieuwsgierig, maar Davis is denk ik een te beperkt dramatisch regisseur (hij heeft met name actiefilms achter zijn naam). In het heden werd hij nog gered door enkele sterke jonge acteurs, maar bij dramatische momenten leek hij alleen de 'slow-mo' in zijn filmisch vocabulair te hebben. Mager. In het verleden moest Patricia Arquette alle zeilen bijzetten in een zeer eendimensionale portrettering van zuidelijk Amerika. Dat werkte verder totaal niet. Jammer, want het bronmateriaal leek me best de moeite.


avatar van The main man!!

The main man!!

  • 297 berichten
  • 209 stemmen

Leuke familiefilm!!


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7212 berichten
  • 7126 stemmen

Niet echt goed en niet echt slecht, leuk om een keer gezien te hebben.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10092 berichten
  • 8343 stemmen

Ongewone en vermakelijke film uit de Disney-catalogus. Dit is het verhaal van Stanley Yelnats (een jonge Shia LaBeouf) die onterecht beschuldigd naar Camp Green Lake wordt gestuurd om (hoe kan he ook anders?) gaten te gegraven. In maar liefst twee flashback-verhalen zie je dat, dat gegraaf wel degelijk een doel dient en kom je eveneens meer te weten over een oude familievloek en bandietenkoningin Kissin' Kate Barlow. Dit alles wordt effectief in beeld gebracht door regisseur Andrew Davis ( The Fugitive ) en Louis Sacher (die even verschijnt als een man die kaal wordt), die zijn eigen boek bewerkte. Bij de vertaling gaan natuurlijk een paar dingen verloren. Toch slaagt het op overtuigende wijze. Van bad guys Sigourney Weaver, Jon Voight en Tim Blake Nelson gaat voldoende dreiging uit en zijn gelukkig niet alleen maar cartooneske. De makers verdienen absoluut eer omdat ze het verhaal niet versimpelen en een boeiende uitermate volwassen familiefilm afleveren!