• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.256 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.417 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.865 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Life and Times of Paul the Psychic Octopus (2012)

Documentaire | 72 minuten / 55 minuten (ingekorte tv-versie)
2,80 5 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 72 minuten / 55 minuten (ingekorte tv-versie)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Alexandre O. Philippe

IMDb beoordeling: 6,5 (40)

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Life and Times of Paul the Psychic Octopus

Wie herinnert zich Octopus Paul niet, de inktvis die de door Duitsland te spelen wedstrijden op het WK Voetbal van 2010 juist wist te voorspellen? In deze documentaire wordt dieper ingegaan op de mogelijkheid of de octopus inderdaad over paranormale vermogens zou beschikken, zoals werd gesuggereerd.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Lollige en eigenlijk volstrekt gestoorde docu, die wat dat betreft niet saai informatief blijkt (wat bij dit onderwerp ook wat suf zou zijn), maar helemaal meegaat in de hype en idioterie rondom 'Pulpo Paul'.

Hilarisch is bijvoorbeeld de discussie over waar hij nu eigenlijk geboren is, inclusief Italianen met een vage geboorteakte.

Niet te geloven het aantal mensen dat dit soort onzin ook echt serieus neemt, de bedragen die worden geboden op dat beest en allerlei andere dieren variërend van varkentjes tot insecten die ook paranormale krachten worden toebedeeld.

Wel grappig om eens te zien!


avatar van Dreiecke

Dreiecke

  • 2768 berichten
  • 902 stemmen

Geinige docu over bijgeloof, de gokwereld en een hele cult met muziek en dans rondom een octopus.

Voor mij een mooi voorbeeld van massahysterie (en allerlei andere ‘convenient’ menselijke motivaties), waarbij de mens zijn emoties richting wil geven en daarvoor een octopus kiest. ‘De octopus heeft het goed’ (vreugde, voldoening), ‘de octopus deed het verkeerd’ (woede, haat).

Er zaten trouwens steeds 200 mensen van de pers bij het aquarium, tja, waanzin.

Er zat dus ook nog een hele logistieke en administratieve organisatie aan de heisa rond Paul vast.

De docu zelf zit wel grappig in elkaar, met legopoppetjes, papierknipsels en andere creatieve extraatjes.

Ook zag ik bv een leuke anecdote over de ‘Kraken’, een mythische reuzenoctopus.

Of de octopus psychic was? Dan zouden we eerst moeten vaststellen wat psychic precies is en daar is de wetenschap (bv op gebied van hersenfuncties) nog lang niet uit.

“Weten op het niveau van energieën”, ja, dat denkbeeld bevat mij dan weer wel