Genre: Drama / Familie
Speelduur: 93 minuten
Alternatieve titels: Ondersteboven / All Above My Head
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Eugenie Jansen
Met onder meer: Shayleah Sands, Frida Neels en Maarten Baes
IMDb beoordeling:
5,1 (40)
Gesproken taal: Nederlands en Engels
Releasedatum: 11 september 2014
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Above Us All
Shay is een meisje dat houvast zoekt om de dood van haar moeder te verwerken. Haar moeder is van Aborigine afkomst en haar vader is een Vlaming die als sterrenkundige onderzoek doet op en van de Australische sterrenwachten. Hij besluit terug te gaan naar Europa en neemt zijn dochtertje mee. Shay moet niet alleen afscheid nemen van haar moeder, maar ook van haar wijze vriend, het landschap, haar wortels. Zo komt Shay met haar broertje Caleb en haar vader in het Belgische Ieper terecht, waar ze onderdak vinden in het Bed & Breakfast van Shays tante. Shay is gewend om buiten te dwalen, ruimte om zich heen te hebben, op zichzelf te zijn, en het valt haar niet mee te aarden onder de troosteloos grijze luchten van het Europese continent waar altijd regen in lijkt te hangen. Maar bovenal heeft ze om te gaan met de dood van haar moeder.
Externe links
Acteurs en actrices
Video's en trailers
Reviews & comments
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Malick
-
- 9142 berichten
- 640 stemmen
Van wat ik heb begrepen moet dit heel bijzonder worden. Lees dit eens:
Ik Doe Moeilijk
-
- 1145 berichten
- 197 stemmen
Ja, dat ziet er erg veelbelovend uit, ik houd ervan als regisseurs zulke duidelijke esthetische keuzes maken. Weet je waar dit vertoond gaat worden, Verhoeven?
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11900 berichten
- 5308 stemmen
Maar komen er ook echt bezoekers op af? Ik hoop het, maar ik vrees met grote vreze...
Malick
-
- 9142 berichten
- 640 stemmen
Je heet toch niet in echte leven Robbert Blokland, BlueJudaskiss?
Van het EYE Film Instituut weet ik dat ze de film in HFR + 3D gaan vertonen. Filmhuis in Breda (Chassé) had ook interesse. De rest van het land weet ik het nog niet. Den Haag? Rotterdam? Groningen? Utrecht? Eindhoven? Den Bosch?
De vraag is ook of ze HFR aankunnen. Laat staan 3D. Zullen wel her en der eenmalige voorstellingen worden. Zoals in het Filmhuis van Maastricht (Lumière) die de film één keer vertoond in slechts 3D. Maar dan wel weer met de regisseuse erbij. 
Ik Doe Moeilijk
-
- 1145 berichten
- 197 stemmen
Het 'probleem' is dat veel filmhuizen volgens mij inderdaad (nog) geen (HFR) 3D kunnen vertonen. De vraag is of de grotere bioscopen (Pathe, Wolff) die dat wel kunnen deze film wel gaan draaien, want hun doelgroep gaat dit toch niet zien. En het filmhuispubliek voelt zich op zijn beurt weer niet zo thuis in de genoemde grotere multiplexen.
Maar goed, ik wil dit erg graag zien, ik zou er zelf voor naar Eye gaan vanuit Groningen.
Malick
-
- 9142 berichten
- 640 stemmen
11 sept - Eye Amsterdam (daarna dagelijks)
11 sept - Louis Hartlooper Complex Utrecht
14 sept - LUX Nijmegen, Chassé Theater Breda
17 sept - Lumiere Maastricht
20 sept - Louis Hartlooper Complex Utrecht
21 sept - LUX in Nijmegen
21 sept - Chassé in Breda
28 sept - LUX Nijmegen
28 sept - Chassé Breda
In ieder geval EYE en LHC gaan de film in 3D + HFR vertonen.
Mochizuki Rokuro
-
- 18942 berichten
- 16349 stemmen
[...]
Daarnaast tijdens het NFF (3D weet niet of het ook HFR is):
- Rembrandt 3 op do 25 sep om 14:00u
- Louis Hartlooper Complex 1 op ma 29 sep om 21:00u (met Engelse subs)
- Wolff/City 1 op do 02 okt om 20:45u
cinemonkey
-
- 28 berichten
- 817 stemmen
Above Us All gaat in alle door Verhoeven genoemde filmtheaters in 3D draaien. Alleen in EYE A'dam, LHC Utrecht en Chassé Cinema in Breda is de film in HFR te zien. Het blijft vreemd dat hier door Herrie Film en Amstelfilm/Mokumfilm zo beroerd over wordt gecommuniceerd. Ze kunnen een voorbeeld nemen aan de informatie rond The Hobbit.
cordiacovens
-
- 1526 berichten
- 1447 stemmen
Above us All is zeker geen compleet mislukt experiment, maar het is verre van geslaagd. Doordat er zoveel ‘nieuwe’ technieken gebruikt worden wordt je afgeleidt van het verhaal, waardoor er totaal geen connectie kan ontstaan met het hoofdpersonage. Wanner de technieken zouden worden gebruikt om de personages te ondersteunen in plaats van deze te overschaduwen had er zeker meer in deze film gezeten. Ik snap wel dat er door de cameravoering e.d een bepaalde boodschap over onze nietigheid in dit leven. Wat is het verlies van één moeder nou vergeleken bij het heelal waarin wij leven? Voor Shay was haar moeder waarschijnlijk haar lichtpunt in het heelal, maar dat gegeven vond Jansen waarschijnlijk niet belangrijk. Hoe goed deze jonge actrice ook haar best doet.
beavis
-
- 6627 berichten
- 14782 stemmen
Voor een film met afscheid en rouwverwerking als het centrale motief (de dood van geliefden, emigratie naar een vreemd land, vervreemding van ouders, herdenking van de eerste Wereldoorlog, rituelen die alles een plek geven) is de experimentele aanpak opvallend onsentimenteel te noemen. Na "After the Tone" hebben we hier voor de tweede keer dit jaar te maken met een Nederlandse film waarbij een door autobiografisch verlies geïnspireerd verhaal is veranderd in een uniek vormexperiment (en waarbij Digna Sinke een belangrijk persoon was om de film haar uiteindelijke rigide maar opvallend toegankelijke vorm te laten vinden). Door de camera steeds rondjes te laten draaien waarbij de actie soms wel en soms net niet in beeld valt worden twee zaken overtuigend gesuggereerd. Ten eerste dat de wereld niet stil blijft staan ondanks alle treurige zaken; je moet door. En ten tweede dat ieder in het middelpunt staat van zijn eigen wereld, met een eigen draaicirkel en blik, een eigen verhaal, waardoor het soms lastig is elkaar te vinden. Als de dood iets is dat mensen in hun eentje tegemoet treden, dan lijkt rouwverwerking dat daardoor soms toch ook te zijn. Ik noem het onsentimenteel, maar zo beschouwt zou je het ook behoorlijk duister kunnen noemen. Dat de film toch ook niet naar die kant uitschiet komt door de troostende factor dat deze ervaring iets is dat we dan wel weer met zijn allen delen, en dat ook door de film wordt gedeeld. Het is een mooie film, vol grappige terzijdes, die het imperatief "doorgaan" vooraf laat gaan door een bemoedigend " kop op".
Mochizuki Rokuro
-
- 18942 berichten
- 16349 stemmen
Voor de tweede achtereenvolgende dag een film van producenten René Goossens en Annemiek van Gorp op het NFF gezien. Normaal heb ik daar niet zo'n oog voor, maar als ze aanwezig zijn springt dat ineens in het oog.
Decec
-
- 6743 berichten
- 8584 stemmen
Een redelijk drama/familie film...
Saai verhaal...
Alleen maar draaien, draaien voor camera beweging...
Redelijk acteerwerk...
Mooi HD en prima achtergrond geluid
(Dolby Digital)...
Niet te moeite waard...
Het laatste nieuws

Netflix-kijkers reageren op 'Kidnapped: Elizabeth Smart': 'Moeilijk om naar te kijken'

Waargebeurde oorlogsfilm 'The Endless Trench' is een verscholen pareltje op Netflix

Drie Netflix Originals om te kijken na 'Blind Sherlock'

Misdaadfilm 'Catch Me If You Can' met Tom Hanks en Leonardo DiCaprio is morgen op televisie
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.


