• 155.403 films
  • 9.295 series
  • 27.652 seizoenen
  • 604.233 acteurs
  • 346.255 gebruikers
  • 8.760.332 stemmen
Avatar
 
banner banner

En Fiende att Dö För (2012)

Drama / Thriller | 106 minuten
3,27 13 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 106 minuten

Alternatieve titel: An Enemy to Die For

Oorsprong: Duitsland / Zweden

Geregisseerd door: Peter Dalle

Met onder meer: Tom Burke, Allan Corduner en Godehard Giese

IMDb beoordeling: 5,9 (942)

Gesproken taal: Engels, Noors, Russisch, Zweeds en Duits

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane
  • Claim tot 100 euro bonus bij Jacks.nl

    Heb je nog geen account bij Jacks.nl? Dan wordt in samenwerking met MovieMeter je eerste storting verdubbeld tot 100 euro! Jacks Claim je welkomstbonus van €100,- bij Jacks.nl
  • Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+

Plot En Fiende att Dö För

Het is 1912 als de bekende Duitse wetenschapper Alfred Wegener ontdekt dat alle continenten op aarde eens aan elkaar verbonden waren. Hij noemde dit massale supercontinent "Pangea". Ondanks de dreiging van oorlog in de herfst van 1939 besluiten de Duitsers op expeditie te gaan, op zoek naar bewijzen voor de theorie van Wegener. Hun reis naar het Arctische eiland, Svalbard, wordt geleid door de Duitse geoloog Friedrich en zijn mooie assistente Leni. Drie andere gerenommeerde wetenschappers, twee Engelsmannen en de Zweed Gustav, voegen zich bij het tweetal, net als de Noorse kapitein en Russische bemanning. Hoewel de geologen enthousiast zijn over hun onderzoeksmissie, hebben de toenemende politieke spanningen tussen hun landen al spoedig invloed op hun werk. De reis raakt helemaal gecompliceerd als op de vooravond van Hitlers invasie van Polen, Gustav en Leni verliefd lijken te worden op elkaar. Met Groot-Brittannië en Frankrijk die de oorlog verklaren aan Duitsland, bevinden de wetenschappers zichzelf nu als pionnen in een strijd om de globale macht.

logo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Terrence Waterspoon

Martin Winter

Friedrich Mann

Major Dieter Knecht

Gustav de Geer

British Admiral

Submarine Captain

German Minister

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van macaidwin

macaidwin

  • 15 berichten
  • 168 stemmen

Bijzondere film, met wo2 vanuit een ander oogpunt.


avatar van marieta

marieta

  • 34 berichten
  • 1387 stemmen

ik sluit me aan bij macaidwin..4,5


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Een combinatie van een spannend drama en een avonturenfilm, met uitstekend camerawerk en voorzien van prachtige beelden van de noordpool. Het verhaal over een internationaal onderzoeksteam, dat onder Duitse leiding staat en plotsklaps met politieke belangen geconfronteerd wordt, wordt eenvoudig, zonder opsmuk verteld. Helaas zijn er onderdelen die niet echt aanspreken en verzandt het verhaal naar het einde. Jammer, want het is een film die diepgaande vragen opwerpt; er had voor mij meer ingezeten.


avatar van Robi

Robi

  • 2337 berichten
  • 2438 stemmen

Een groep wetenschappers uit diverse Europese landen (inclusief Duitsland) is op expeditie op een schip op de noordpool vlak voordat de tweede wereldoorlog begint. Dit is een mooi gegeven en een voedingsbodem voor een spannende en subtiele psychologische thriller. Helaas blijkt de film een ordinaire muiterij film te zijn en het verhaal wordt steeds ongeloofwaardiger en goedkoper. Erg jammer. Volgende keer graag nog eens deze basis gebruiken, maar dan een goede film maken a.u.b.