• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.228 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.385 acteurs
  • 199.067 gebruikers
  • 9.375.245 stemmen
Avatar
 
banner banner

Code 37 (2011)

Drama / Misdaad | 100 minuten
2,91 260 stemmen

Genre: Drama / Misdaad

Speelduur: 100 minuten

Alternatieve titel: Code 37 - De Film

Oorsprong: België

Geregisseerd door: Jakob Verbruggen

Met onder meer: Veerle BaetensVeerle Baetens en Michaël Pas

IMDb beoordeling: 6,2 (791)

Gesproken taal: Nederlands

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Code 37

Een bekende schrijver wordt aangerand in een sex-cinema. Hij had er een afspraakje met Roos, een jonge studente die bijklust als prostituee. Al snel wordt duidelijk dat er wel meer studentes actief zijn in de prostitutie. Voldoende reden voor Hannah en haar team om undercover te gaan in club Sin City, een vrijhaven voor iedereen die het daglicht schuwt en voor meisjes die er hun klanten oppikken. Wanneer Hannah en haar team ontdekken dat de eigenaar van zowel de sex-cinema als van Sin City de oom van Roos is, neemt de hele zaak een persoonlijke wending. In de eerste plaats voor Hannah, want zij weet als geen ander hoe zwaar familiegeheimen kunnen wegen...

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Bob Degroof

Charles Ruiters

Mark Vermaelen

Vincent Manteau

Elise Taelman

Daniël Devucht

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23444 berichten
  • 76936 stemmen

Hoge verwachtingen van deze prent de serie is zo wie zo al top en dat geld ook voor de hele cast.


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8556 stemmen

Teaser draait al sinds vorig jaar in de Vlaamse bioscopen, komt pas in oktober uit!


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

avatar van A.L.I.E.N

A.L.I.E.N

  • 775 berichten
  • 1055 stemmen

hhhmmm Ik werd geweigerd als figurant, terwijl een goede vriend van mij wel mocht figureren (maar die had dan ook al vaak gefigureerd en ik nog niet). Marja, we zullen zien wat het wordt. Morgenavond kijken naar de voorlaatste aflevering van Seizoen 2 van CODE 37, op VTM.


avatar van Jan met de pet

Jan met de pet

  • 998 berichten
  • 1182 stemmen

Prachtige serie, kijk uit naar de film.


avatar van Kr!kke

Kr!kke

  • 5394 berichten
  • 2568 stemmen

Ik ben een enorme fan van de reeks, dus ben ik zeer benieuwd naar de film...


avatar van M.Goodkat

M.Goodkat

  • 1290 berichten
  • 1463 stemmen

geweldige serie, kan haast niet wachten op de film (gisteren seizoen 2 uitgekeken)


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

avatar van El  Loco

El Loco

  • 1098 berichten
  • 2378 stemmen

Ik kijk ook ontzettend uit naar deze film. Veerle Baetens is echt een geweldige actrice!


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9966 berichten
  • 4654 stemmen

hahaaa, heb een ticket voor de voorstelling van zondagmorgen op Filmfestival Gent!


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9966 berichten
  • 4654 stemmen

Vandaag de avant-première gezien in Gent. Regisseur was er alsook één van de acteurs, Gilles De Schrijver.

De film is lichtjes tegengevallen (serie nooit gezien). De film is toch op maat van het VTM-publiek gemaakt, met gebanaliseerde emoties, vuile taal en vrij vlakke figuren. Twee verhaallijnen lopen doorheen het verhaal. De ene gaat over de gewelddadige verkrachting van de moeder van Hannah zovele jaren terug. Een vriendin vertelde me dat dit zowat de rode draad was in de serie zonder dat de ontknoping tot nog toe gekend is... Het andere subplot gaat over 2 zusters die actief zijn in de wereld van de prostitutie en een link hebben met het gevoerde onderzoek van rechercheur Hannah. Hoewel het verhaal met haken en ogen in elkaar stak, straalde er uit al die personages op één of andere manier een intense hunkering naar liefde, en dat was veruit het beste wat de film te bieden had samen met het sleazy sfeertje... de St Pieterskathedraal omvormen tot een dancing vol pooiers en hoeren ... dat was nog ongezien.


avatar van diedier

diedier

  • 87 berichten
  • 61 stemmen

Code 37, DE serie van vtm ! Na een floppende rodenburgs, en nog andere projecten ! Haalt Code 37, vtm uit het sloep ! Een serie, wat niet voor alle vlamingen voor geschoteld kan worden .. vuilgebekt én groffe dialogen .. maar tot nu toe nog ongezien in belgie, welke styl deze serie aanneemt, snelle montages én ook de verhaallijnen waren anders dan alle andere reeksen .. De reeks word ongelofelijk goed onthaald, maar men wist al te vertellen vanaf seizoen 1, dat er maar 3 reeksen van zouden komen ! Een goede zet in mijn ogen !

Ik ben al fan van het eerste uur, en heb alle afl gezien, tot zelfs 2 maal ! En vond het geweldig dat ze een film van deze serie zouden maken, een film waar alle vragen die men de eerste 2 seizoenen had, opgegelost én verklaard werden ..

Ik heb genoten van deze film, bij de eerste seconden was de sfeer er al ! De gekende intro-tune ! Over het algemeen zit deze film wel goed, goed verhaal én leuk uitgewerkt .. De camera-standpunten, waren van duime én vingers van af te lekken, én de gekende én snelle montage was er weer alsook, de humor

Eigenlijk was deze film, een super lange afl van 1.5u .. maar dan groter en breder én met meer budget .. ( deze film, zal de 1ste én 2de afl zijn van het 3de seizoen) En ze hebben over het algemeen dezelfde lijn gehouden .. En dit vond ik een beetje jammer ! Oké, je moet het format blijven behouden, maar ik had toch wel een actie-scéne verwacht of achtervolging-scéne verwacht .. maar bleef een beetje op mijn honger zitten .. Ook bij de oplossing van alle vragen, die iedereen had de 1ste 2 seizoen .. Had ik toch wat meer verwacht .. ik ga hier niet verder over uitwijken, je moet de film maar gaan zien .. Maar laten we concluderen, het mocht ietsje pietsje grootser ..

Ik ga de film 3.5* omdat ik toch een beetje op mijn honger bleef zitten, maar heb wel ongelofelijk genoten .. al vraag ik mij af, wat ze in godsnaam in het 3de seizoen gaan doen .. om het 2de te overtreffen, qua spanning én verhaal-lijn .. maar ze hebben me vaak verast .. dus het loopt wel lekker ! Dus maar wachten tot September 2012


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9966 berichten
  • 4654 stemmen

Filmkriebel schreef:

de St Pieterskathedraal omvormen tot een dancing vol pooiers en hoeren ... dat was nog ongezien.

Intussen artikel gelezen. De interieurs werden in een ontwijde kerk in Eeklo gefilmd en de Sin City uithangletters werden in post-productie toegevoegd. De St Pieterskerk werd dus met geen vinger aangeraakt.


avatar van Tommassi

Tommassi

  • 11 berichten
  • 153 stemmen

Geen slechte film, maar geen concurrentie voor Vlaamse toppers als 'Loft' of 'Adem'. Toch kijkt deze film aardig weg en verveelt de film niet. De serie hoef je niet persé gezien te hebben om de film te volgen, al is dit wel een pluspunt. Het verhaal van de serie komt immers sterk naar voren. De acteerprestaties zijn degelijk tot goed en ook het scenario zit wel snor. Alleen " dat tikkeltje meer" ontbreekt, om van deze film echt een topper te maken. Daarvoor heeft het net iets te veel weg van een 'lange serie aflevering'. Desalniettemin het bekijken waard.


avatar van Z*RO

Z*RO

  • 34 berichten
  • 276 stemmen

Mij viel deze film eigenlijk tegen, ik had er meer van verwacht. De serie vind ik vrij goed, en ik dacht dat deze film een kers op de taart zou zijn, maar dat is het niet. Voor mij lijken het eerder 2 afleveringen na elkaar te zijn, ipv een film ... En dan zijn het ook zeker niet de beste afleveringen die ik er al van gezien heb.

Een aflevering kan een dun verhaal hebben en toch leuk wegkijken, maar van een film van dik anderhalf uur verwacht ik toch een iets betere verhaallijn.


avatar van leach

leach

  • 37 berichten
  • 23 stemmen

superfan van de serie, maar de film sloeg wat tegen, gewoon een iets langere serie, maar het verhaal was wat aan de zwakke kant...en heb ik het nu goed begrepen...draait het nu eigenlijk om incest, Linda was toch de zus van die "nonkel"? ook vind ik de rode draad dik tegenvallen, ze hebben er maar een uitleg aan gegeven, waarom dan 10 afleveringen spenderen aan een misterieus verhaal over haar broer, wie is de "sigaret smoking man" zoals bij x-files een beetje teveel plotholes volgens mij...
De serie is super, maar de film verknalt een beetje alles, de humor blijft wel schitterend


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4412 berichten
  • 3095 stemmen

Niet slecht, maar meer een lange aflevering dan een film.

Een film met 2 verhaallijnen. Eéntje over de zaak zelf, en ééntje over Hannah Maes. Ik keek vooral uit naar dat 2e. Na 2 seizoenen Code 37 verwachtte ik toch geen geweldig ingenieuze plotontwikkelingen in de moordzaak. Maar het privé-onderzoek van Hannah vind ik nog wél interessant. In de serie wordt daar een beetje rond de pot gedraaid. Op het einde van het 2e seizoen weet je eigenlijk nog altijd niet veel.

In de film worden enkele vragen daaromtrent opgelost.

Veerle Baetens vind ik een redelijk goeie actrice. Geassisteerd door gevestigde waarden als Michael Pas, Carry Goossens en Marc Lauwreys, maar ook door opkomend talent als Gilles Deschryver maakt dat de cast wel snor zit.

Net zoals de serie is de film zo hip mogelijk gemaakt. De montage is snel, soms wat chaotisch, in beeld gebracht. In de eindrekening is dat wel geslaagd.

Soundtrack was ook niet slecht.

Dikke 3


avatar van fluppebxl

fluppebxl

  • 218 berichten
  • 2427 stemmen

Heel mooi gefilmd en een sterke soundtrack (Intergalactic Lovers!), jammer genoeg was het verhaal allemaal net iets te standaard en voorspelbaar, en de personages oh zo cliché. Ze werden dan ook nog eens niet door iedereen even overtuigen gespeeld: Gilles Deschryver bevestigt het goede wat ik al van hem zag, maar Veerle Baetens vind ik veel te zwak voor deze rol en Michael Pas heeft toch ook al beter geacteerd.


avatar van Hannes791

Hannes791

  • 279 berichten
  • 2423 stemmen

oeps, wat eem tegemvaller. Vond de 2e serie van code 37 al beduidend minder dan de 1e serie, maar in de film gaat het allemaal van kwaad tot erger. De film bestaat uit 2 verhalen. Het verhaal over de hoertjes waarvan het plot er toch gewoon te dik op lag. Verder de cold case van Hanna over de verkrachting van haar moeder en alles wat daar aan vast hing. De uitwerking in de film is uiterst matig en lijkt vooral bedoeld om in de 3e en laatste serie hier nogmaals bij stil te staan. Het einde met de ophanging van haar baas, commissaris was een wel erg laffe oplossing, een anti climax.

Veerle Baetens maakt het toch nog een acceptabel kijkgebeuren.


avatar van Kr!kke

Kr!kke

  • 5394 berichten
  • 2568 stemmen

De film situeert zich tussen reeksen 2 en 3, wat je echt wel letterlijk kan nemen: als je de reeks nooit gezien hebt, lijkt het me moeilijk om de persoonlijke zoektocht van Hannah helemaal te begrijpen. Soit, ik ben een trouwe kijker van de reeks, dus daar had ik in ieder geval geen last van.

Over de film zelf dan: het is zonder twijfel een degelijke film, maar ik had er toch dat tikkeltje meer van verwacht. Eigenlijk was deze film niet meer dan een gewone dubbelaflevering, terwijl je van een film toch iets extra verwacht. Ook de case zelf was niet meteen spectaculair te noemen, al was het wel boeiend om te volgen. Waar ik dan wel weer helemaal positief over kan zijn, zijn de leuke vertolkingen en de vele grappige scènes.

Al bij al een goede film dus, maar het had wat meer mogen zijn.


avatar van Hollywood007

Hollywood007

  • 3342 berichten
  • 3844 stemmen

Meer een lange aflevering dan een film. Maar dat is niet erg. Ik kijk graag naar de serie, dus is dit voor mij wel ok. Hier en daar worden vragen beantwoord waar je als kijker van de serie toch iets aan hebt.

Maar ik twijfel er wel aan of mensen die de serie niet gezien hebben, de film gaan kunnen volgen.


avatar van madmax1

madmax1

  • 2216 berichten
  • 711 stemmen

Vervelend uitpluizertje ver gezocht onrealistisch verhaal,komt amateurisme ’s over.

Acteren te geforceerd,onrustige film niet al te best.


avatar van Paradise Boy

Paradise Boy

  • 92 berichten
  • 594 stemmen

Zoals al eerder aangegeven is deze film eigenlijk een hele lange aflevering van de serie en aangezien ik een groot fan ben van de Vlaamse topreeks, heb ik dan ook met volle teugen genoten van deze 'dubbele aflevering'. Het acteerwerk van Veerle Baetens en haar mannen was ook in deze film weer van topniveau. Daar komt bij dat de grimmige uitnodigende sfeerbeelden en de uitermate goed gekozen soundtrack de film naar een hoger niveau tillen.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23444 berichten
  • 76936 stemmen

Inderdaad meer dan redelijk al is enige informatie uit de serie erg welkom , ik heb de eerste twee seizoenen wel gezien en dat was toch wel makelijk om daarna deze prent te bekijken en te beoordelen.


avatar van nadrin

nadrin

  • 1379 berichten
  • 1413 stemmen

Eerst en vooral de pro's.

5* voor de intense en aanvullende, juiste sfeerzettende soundtrack.

5* voor de soms pijnlijke maar toch grappige humor.

5* voor de de nevenkarakters die zonder moeite het niveau houden

5* voor de cinematografische hoogstandjes.

5* voor het originele tempo dat je als kijker meesleurt alsof je op een gigantische rollercoster zit.

5* voor de manier waarop je als kijker meegzogen word in intensiteit van de film.

en dan het acteerwerk amai wat een kanjers. Nooit twijfel je aan het personage. Gewoon van een uitzonderlijk topniveau dat ik zelden in Nedeland of Belgie mocht zien.

Veerle Baetens

Maar uiteindlijk laat de film je toch met een onvoldaan gevoel achter omdat de ontknoping van de serie en de film tegelijk toch vrij gekunseld overkomt.

En dat hier een oplossing schijnt gezocht te zijn die ruimte laat voor nog wel meerder jaren Hannah Maes.

Niet dat ik daarop neerkijk. Al hoop ik echt dat de serie niet zal zakken naar een niveau Aspe.


avatar van vranque

vranque

  • 937 berichten
  • 3926 stemmen

mooi geschoten en dat is meteen ook de meest treffende uitdrukking voor deze film. Helemaal niet slecht, integendeel. Wat me tegen staat is de verschrikkelijke verhaallijn.

2.5*


avatar van taborano

taborano

  • 66 berichten
  • 115 stemmen

De serie is top, maar dit lijkt een aflevering die onnodig opgerekt is tot speelfilmlengte. Jammer, het is een gemiste kans, en als je het niet goed doet, laat dan tv op tv, en haal het niet naar de bios.


avatar van blessing

blessing

  • 14 berichten
  • 13 stemmen

goed vervolg op de serie een 3 voor mijn mening


avatar van kanjertje

kanjertje

  • 522 berichten
  • 585 stemmen

Matige film. Vrij vewarrend. Had er meer van verwacht


avatar van flurk

flurk

  • 291 berichten
  • 230 stemmen

viel wat tegen, de serie vond ik beter