Genre: Drama / Avontuur
Speelduur: 100 minuten
Alternatieve titel: The Blonde with Bare Breasts
Oorsprong:
Frankrijk
Geregisseerd door: Manuel Pradal
Met onder meer: Nicolas Duvauchelle, Vahina Giocante en Steve Le Roi
IMDb beoordeling:
5,9 (708)
Gesproken taal: Frans
Releasedatum: 24 juni 2010
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot La Blonde aux Seins Nus
De broers Julien (25) en Louis (12) zijn alleen opgegroeid in een woonboot en hebben een erg hechte band. Een malafide brocanteur stelt hen voor om het schilderij ‘La blonde aux seins nus’ van Manet te stelen.
Externe links
Video's en trailers
Reviews & comments
russo
-
- 256 berichten
- 919 stemmen
Mooi en sfeervol in beeld gebracht, ondanks het goede acteerwerk, is het verhaal niet echt heel boeiend om je tot het eind vast te houden. Het is meer een beetje slap allemaal.
stinissen (crew films & series)
-
- 23436 berichten
- 76921 stemmen
Vahina Giocante Lila Dit Ça (2004) is prachtig als de mooie Rosalie Durieux in dit best redelijke drama over twee broers die allebei geobsedeerd raken van de mooie Rosalie. Vele mooie beelden zijn ook een plus voor deze prent. Het einde van de film komt geforceerd over maar doet na mijn mening geen afbreuk aan deze feelgoodmovie film.
blurp194
-
- 5491 berichten
- 4191 stemmen
Prachtig in beeld gebracht simpel maar oh zo mooi romantisch verhaal. Deze eenvoudige Franse film heeft precies dat waar heel Hollywood altijd zo krampachtig naar op zoek is maar toch eigenlijk nooit vinden zal - of misschien alleen heel soms, en bijna per ongeluk.
Wat een mooie reis maken de broers samen met Rosalie. Met hun ouwe roestige aak, over de Seine, dwars door Parijs, met de Pont Napoleon en de Notre Dame als achtergrond. En dat is nog maar het begin, daarna worden de locaties nog veel rustieker en romantischer, van overslag naar bunker, zandafgraving, oud-ijzerhandel - ik zou zonder enige aarzeling zo mee willen reizen. Een road movie is het, bijna - maar dan op het water, en met een extra diepte in het verhaal - over het schilderij, de vader, de moeder, het schip, de katten en de paarden, de toekomst van de broers en het meisje. En wat wordt dat verhaal mooi verteld - nooit zoet en stroperig, maar altijd met een donkere wolk drama vlakbij de zon.
Het einde is misschien wat te abrupt, en roept wel wat vragen op - maar hoe had het anders kunnen zijn. Ik vind het niet afdoen aan de film.
Vahina Giocante, Rosalie is perfect gecast als net niet helemaal precies mooi meisje - maar juist daardoor is ze zo mooi - dat op zoek is naar iets waarvan ze zelf ook niet heel goed weet wat het is. Net als de broers Nicolas Duvauchelle en Steve Le Roi perfect gecast zijn - ze zouden echt broers kunnen zijn, ze komen over alsof ze al hun hele leven samen aan het acteren zijn. Echt heel goed gedaan.
Wat ik wat vreemd vind is dat deze film weinig aandacht lijkt te krijgen - wat mij betreft volstrekt onterecht. Ik vind het echt een prachtig romantisch drama, en zeker geschikt om meer dan een keer te zien ook - er zitten voldoende details in om nog eens rustig te willen herzien, al was het alleen maar om de prachtige beelden.
jtsterkenburg
-
- 153 berichten
- 1324 stemmen
kan bovenstaande review volledig onderschrijven. ben na een ruime week nog diep onder de indruk. dit is een film die volledig leunt op sfeer die op het eerste gezicht niet zo uniek lijkt te zijn, maar door de perfecte uitvoering toch wel erg bijzonder is.
93.9
-
- 3124 berichten
- 4209 stemmen
Leuk tussendoortje, maar niet genoeg om hem perce in je collectie te hebben.
Zonde van het geld....
wendyvortex
-
- 5196 berichten
- 7268 stemmen
Beetje te lichtgewicht naar mijn smaak, al zijn de beelden wel weer erg mooi met een lekker zomers gevoel.
Geen onaardige time-waster, maar intens wordt het nergens en da's een beetje jammer want in technisch opzicht is de film erg mooi gemaakt.
Amelie-light op de Seine.
Pazmaster
-
- 2776 berichten
- 5873 stemmen
Op zich niet slecht maar het verhaal is niet bijzonder. Ik vond het allemaal niet zo interessant en ik verveelde me zelfs een beetje naar mate de film vorderde 3 sterren
Emancipator
-
- 9 berichten
- 14 stemmen
Simpel verhaal, maar de sfeer had me al snel te pakken, en dan plots een schone francaise in beeld,prachtig. Het spel tussen de broers werd goed neergezet, goed acteerwerk voor een jochie van die leeftijd. Camerawerk was prachtig. doe mij dr nog maar zo een paar
frans123
-
- 4459 berichten
- 1184 stemmen
Ben er nu mee bezig. Zit op de helft. Geen bijster boeiend verhaal. Te weinig humor ,te weinig drama,te weinig verhaal....Te weinig allemaal.
scorsese
-
- 13160 berichten
- 11071 stemmen
Redelijke film over twee broers die een schilderij uit een museum stelen, maar niet rekenen op de suppoost. Sfeervol in beeld gebracht allemaal tijdens een Franse zomer. De driehoeksverhouding die ontstaat is we goed neergezet, ook al zijn de personages zelf niet altijd even geloofwaardig. Prima acteerwerk verder.
Robi
-
- 2526 berichten
- 2525 stemmen
Twee broertjes wonen op een spits op de Seine. Ze stelen een schilderij en de vrouw van het museum volgt ze en trekt bij ze in. Het verhaal is uitermate zwak en ongeloofwaardig. Maar de sfeer van de film is goed en verder gaf de film me vele herinneringen aan vakanties met vrienden op een vrachtscheepje in Frankrijk. Daarom was het wel een speciale film voor me en krijgt hij toch drie sterren.
Het laatste nieuws

Spaanse film 'Nowhere' is één van de meest gestreamde niet-Engelstalige Netflix-films ooit

Ook deze vijf cultfilms kijk je vanaf nu gratis op PlexTV

Misdaadthriller 'The Bone Collector' morgen te zien op televisie

Netflix komt binnenkort met de geprezen misdaadserie 'Animal Kingdom'
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.

