• 15.775 nieuwsartikelen
  • 178.124 films
  • 12.218 series
  • 33.989 seizoenen
  • 647.156 acteurs
  • 199.035 gebruikers
  • 9.373.452 stemmen
Avatar
 
banner banner

Dutch Treat (1987)

Komedie | 94 minuten
1,39 90 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 94 minuten

Alternatieve titel: Dolly Dots: Dutch Treat

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Boaz Davidson

Met onder meer: David Landsberg en Lorin Dreyfuss

IMDb beoordeling: 4,5 (216)

Gesproken taal: Engels en Nederlands

Releasedatum: 26 februari 1987

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Dutch Treat

Twee Amerikaanse oplichters zien een optreden van de Dolly Dots en doen zich tegenover hen voor als managers van een belangrijke platenmaatschappij. Het kost ze steeds meer moeite hun leugens te doen geloven. Natuurlijk maken ze ook de nodige problemen in Amsterdam (lees: hoeren, homo's en seks) mee.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

'Natuurlijk maken ze ook de nodige problemen in Amsterdam (lees: hoeren, homo's en seks) mee.'

Dit was echt niet om aan te gluren. Wat een vreselijk dom verhaal, wat een afschuwelijke gevoel voor humor en wat een afgrijselijk acteerwerk.

0,5*.


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8551 stemmen

Uitermate slecht en vooral niet grappig maar wel bijzonder genietbare wansmaak. Ik heb me uitstekend vermaakt. 1,5*


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Slecht en fout, maar o zo vermakelijk! Heb me geen moment verveeld.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7279 stemmen

Brrr.

Zo'n filmpje dat zo slecht is dat het bijna weer leuk wordt. Het verschrikkelijk ongrappige duo Dreyfuss en Landsberg (op misschien de snoek-scene na) beleeft doldwaze avonturen. Op de fiets, op de Wallen, in een vleigtuig. Jajaja die dekselse boys. En wie verschijnen er ook telkens met hun girlpower-liedjes? Juist ja, hun grote ontdekking la Dots.

In Nederland kwamen de fans wél naar de bios, maar internationaal gezien moet dit een behoorlijke flater hebben geslagen. Van het pijnlijk onleuke duo hebben we niets meer vernomen. Ik wilde zelf op mijn 17e nog niet dood geassocieerd worden met de muziek (die overigens nu best leuk blijkt) van de Dots en wachtte toentertijd dan ook de TV-première af.

Blijft overigens wel flauw dat je voor deze de videorecorder dient af te stoffen. Een DVD-release is er mijns inziens nooit geweest. Misschien maar beter ook. De film blijft namelijk gewoon slecht.

Twee sterretjes uit nostalgische overwegingen dan maar. En voor de muziek


avatar van movie acteurs

movie acteurs

  • 3086 berichten
  • 3244 stemmen

Ben nooit fan van de Dolly Dots geweest. Was op zich niet eens zo'n slechte/vervelende groep. De film is zeker niet goed, maar zo slecht als het gemiddelde vond ik persoonlijk niet. Best leuk fout filmpje. Verbaast me dat hij afkomstig is van Cannon. 2,0.


avatar van Bobbejaantje

Bobbejaantje

  • 2272 berichten
  • 2072 stemmen

Wat een vermakelijke film Nooit eerder gezien but what a (Dutch) treat … Ongeremd is het woord dat in me opkomt. De scenaristen hebben zich volledig laten gaan in een film volgestouwd met gags en hilariteit zonder enig rustpunt. Hadden ze wat geslikt of gesnoven bij het schrijven? De karakters zijn stuk voor stuk leuke tot hilarische typetjes. De Dots mogen zichzelf spelen en ik vermoed dat dat ook niet zo simpel is als het lijkt (als ik denk aan andere films waarin artiesten zichzelf spelen). Ze passen qua looks en vibe helemaal in de (Amerikaanse) setting. Leuk ook om Amsterdam in de tachtiger jaren even te zien.

De humor is echt wel over the top en dat maakt het zo leuk. Sommige humor zou vandaag echt niet meer kunnen omwille van de tegenwoordige maatschappelijke visie. Niet intentioneel grappig zijn de Amsterdammers die blijkbaar geen woord Engels spreken. Ik denk dat het tegenwoordig bijna omgekeerd is. Ook niet intentioneel grappig zijn minstens drie scènes waarin de micro bovenaan in beeld te zien is. Dan denk ik dat minstens 2 of 3 personen hier hun job niet goed gedaan hebben. Zoiets zie je echt niet vaak - misschien bij Ed Wood of zo - maar verder lijkt de film zeker wel professioneel geschoten.

Ik heb begrepen dat deze film een commerciële flop was maar hopelijk hebben de betrokkenen zichzelf hiermee kunnen vermaken. Ik alvast wel. Dit zou gewoon een dikke cultfilm moeten zijn.