• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.290 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.542 acteurs
  • 199.088 gebruikers
  • 9.376.815 stemmen
Avatar
 
banner banner

Oogverblindend (2009)

Drama | 85 minuten
2,15 30 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 85 minuten

Alternatieve titel: Dazzle

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Cyrus Frisch

Met onder meer: Georgina Verbaan en Rutger Hauer

IMDb beoordeling: 6,0 (123)

Releasedatum: 27 augustus 2009

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Oogverblindend

Een film met een minimaal uitgangspunt: een vrouw (Georgina Verbaan) voert een telefoongesprek. Aan de andere kant van de lijn is een Argentijnse arts (Rutger Hauer). Het is zeker geen luchtig telefoongesprek. Het grote leed van de mens en de wereld wordt aangesneden. De vrouw kan het aanschouwen van al dat leed niet meer aan en probeert dat in een gesprek met een vreemde van zich af te praten.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5889 stemmen

Misschien wel Frisch' beste film. Helaas net niet op elk front is de monoloog interessant, maar grote gedeelten raakten me enorm. Sowieso fascinerend dat je veelal naar een zwart scherm aan het kijken bent, waaronder het gesprek tussen de twee te horen is. En het blijft interessant.

Maar een film die zeker niet voor iedereen is weggelegd.

4*

De still hier aangegeven komt trouwens uit het toneelstuk van Frisch en niet uit de film zelf...


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1278 stemmen

Beviel mij ook niet zo. Het project klonk me in eerste instantie goed in de oren, maar de uitwerking laat nogal wat te wensen over. Het grootste manco is, en dat is wellicht persoonlijk, dat het telefoongesprek gewoon oninteressant is. Veel te filosofische beschouwingen, waardoor het enigszins ongeloofwaardig wordt, met onderwerpen die mij ook nog eens totaal niet aanspreken. De beelden die er zijn in de eerste 30 minuten zijn dan ook nog matig geschoten.

Later herstelt de film zich enigszins. Als Verbaan verschijnt weet Frisch wel wat mooiere shots in zijn film te krijgen, maar op een gegeven moment betrapte ik mezelf er toch op dat ik niet meer naar het gesprek aan het luisteren was. En dat lijkt me toch ook niet de bedoeling.


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3631 stemmen

Hij is wel te zien op film1. Had hem opgenomen.

Georgina is iemand die mij ontzettend op mijn zenuwen kan werken. Toch kan ze, moet ik toegeven, soms best leuk uit de hoek komen. Zolang ze maar niet te lang in beeld is.

Erg vreemd begin van de film hoor. Alsof het een amateurwerkje is. De beelden zijn storend, je kijkt inderdaad een groot deel van de tijd naar een zwart scherm terwijl Georgina met een vervelend Golden Girl stemmetje/accent maar door blaat over oninteressante dingen. Al snel ben ik in een tijdschrift gaan bladeren terwijl ik wel bleef luisteren naar het gesprek, zodat ik, wanneer het toch nog interessant zou worden, niets zou missen. Maar dan kon ik lang wachten, want dat gebeurde niet. De Engelse uitspraak was nog het minst storend, deed ze best redelijk. Haar manier van praten was echter wel vervelend. Op een gegeven moment denk je dan ook: Shut up, woman. Blijf niet miepen over een muis die aan 't verzuipen is, of over de zwerver voor je huis.

Na 30 minuten was ik het al zwaar zat. Even later was ik er zo godsgruwelijk klaar mee dat ik de opname heb gewist. Geen zin meer om te kijken of te luisteren naar zoiets wat compleet alle levenslust uit je mept.

Ik heb er hoofdpijn van gekregen. En dit keer niet eens door Georgina zelf.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8286 berichten
  • 8432 stemmen

Toch moeilijk, zo iets. Hoofdpersonages zijn amper of niet te zien en de straatacties kunnen amper boeien, net als het gesprek zelf en tussen beide zag ik geen verband.