• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.351 acteurs
  • 199.057 gebruikers
  • 9.374.505 stemmen
Avatar
 
banner banner

Helen (2009)

Drama | 120 minuten
3,33 21 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 120 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Duitsland / Canada

Geregisseerd door: Sandra Nettelbeck

Met onder meer: Ashley Judd, Goran Visnjic en Lauren Lee Smith

IMDb beoordeling: 6,2 (2.326)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Helen

"Recurence of mental illness cripples successful woman."

Helen Leonard (Ashley Judd) is een mooie en intelligente vrouw, die alles lijkt te hebben. Ze heeft een goed huwelijk met haar man David (Goran Visnjic), een goede relatie met haar dochter en leuk werk. Maar Helen heeft psychische moeilijkheden en dat maakt haar leven een stuk ingewikkelder. Helen is een film over een moedige en toegewijde vrouw die vecht voor zichzelf en haar gezin.

logo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23443 berichten
  • 76931 stemmen

Aardig drama met uitstekende rollen Ashley Judd en de mooie Lauren Lee Smith stelen de show.


avatar van jadolino

jadolino

  • 285 berichten
  • 1187 stemmen

Prachtige film, hierin word een goed beeld geschetst van de ontroostbare aandoening depressie genaamd. Goed in beeld gebracht .


avatar van lorentz

lorentz

  • 10 berichten
  • 20 stemmen

Een erg donkere film die tot diep onder de huid dringt. Er zijn weinig films waarin de aandoening depressie zo goed in beeld wordt gebracht. Verder wordt er hier meer dan goed geacteerd door de gehele cast.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5886 stemmen

Matige film, met name doordat je twee uur aan het kijken bent naar een vrouw die je vanaf seconde één niet begrijpt en de ontwikkeling die je doormaakt niet ziet.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Misschien wat lang, maar ík heb in ieder geval geboeid gekeken naar dit drama van doorgedreven depressiviteit en de gevolgen ervan op het individu en zijn omgeving.

Ashley Judd is bewonderenswaardig in haar rol van slachtoffer van deze ziekte.

Goed en duidelijk verhaald.


avatar van morpheus2000

morpheus2000

  • 599 berichten
  • 10388 stemmen

Jemig,

wat een prachtige film.

Mooi in beeld gebracht hoe ongrijpbaar en vooral ook hoe onbegrijpelijk het is, als er iemand aan een depressie lijdt in je omgeving.

Het vervelende is dat een psychiatrische ziekte niet zichtbaar is en dat daardoor niet te meten is hoe iemand letterlijk en figuurlijk aan het lijden is.

Goed geacteerd door Ashley Judd.

En wat een plaatje van een vrouw is zij toch.........


avatar van helleke

helleke

  • 967 berichten
  • 1168 stemmen

Knap gemaakte film met acteerprestaties om U tegen te zeggen.

Vooral Ashley Judd zet hier een Oscarwaardige rol neer.

Het moet zowel voor de persoon zelf, als voor zijn of haar naasten, een ondraaglijke ziekte zijn.

Een verdiende 3,5 sterren.


avatar van Emiledj

Emiledj

  • 159 berichten
  • 97 stemmen

Net op HBO gekeken en wat een schitterend acteerwerk van Ashley. Ik was al fan van haar, maar hier trekt ze alles uit de kast. Aangrijpend verhaal en ook het acteerwerk van Lauren en de overige spelers is imponerend te noemen.

Aanrader en dat zegt iemand die normaal gesproken geen liefhebber is van drama. In deze film werd ik echter meegesleepd in het verhaal.

gotti schreef:

Matige film, met name doordat je twee uur aan het kijken bent naar een vrouw die je vanaf seconde één niet begrijpt en de ontwikkeling die je doormaakt niet ziet.

Dat is dus precies wat het verhaal probeert over te brengen: chaos, verdriet, depressie, jezelf kwijtraken etc. Misschien eens wat verdiepen in de ziekte die zij in deze film heeft en je zult de film beter gaan 'begrijpen' .


avatar van Fingersmith

Fingersmith

  • 20 berichten
  • 17 stemmen

Een ontzettend goede film, beter gezegd weergave van een zware, zeer zware depressie. Volgens mij manische depressiviteit.

Het pakt je bij de keel zo ntens wordt er gespeeld door alle acteurs en wordt dit gegeven in beeld gebracht.

Een zware film die je niet even tussendoor moet bekijken.

Absoluut. 4 sterren


avatar van engelse

engelse

  • 62 berichten
  • 1319 stemmen

Een echte "Feel Bad movie"…

Misschien wel mooi in beeld gebracht en goed geacteerd maar vooral langdradig en deprimerend!


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11078 stemmen

Matige film waarin een gelukkig getrouwde vrouw en moeder in een zware depressie vervalt. De film begint op zich wel goed, maar als eenmaal duidelijk is wat er aan de hand is met het hoofdpersonage, wordt het geheel al snel nogal saai en langdradig (de film had met gemak ook een stuk korter gekund). Ook een wat voorspelbaar verloop. Nog net 2.5 sterren.