• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.096 films
  • 12.213 series
  • 33.985 seizoenen
  • 647.094 acteurs
  • 199.024 gebruikers
  • 9.372.990 stemmen
Avatar
 
banner banner

Raiders, The (1952)

Western | 80 minuten
2,93 7 stemmen

Genre: Western

Speelduur: 80 minuten

Alternatieve titel: Riders of Vengeance

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Lesley Selander

Met onder meer: Richard Conte, Viveca Lindfors en Barbara Britton

IMDb beoordeling: 5,9 (192)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Raiders, The

"The wild Sierras thunder to the last great gold mine wars !"

De goudzoeker Jan Morrell leidt een expeditie met medegoudzoekers naar de 'Gold Rush' in Californië. De bandiet Thomas Ainsworth bedriegt Morrell en zijn vrienden met claims. Morell start samen met zijn medegedupeerden een tegenoffensief met de hulp van de Mexicaanse goudzoeker Felipe de Ortega, op wiens dochter Elena Morrell verliefd is.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Jan Morrell

Elena de Ortega

Elizabeth Ainsworth

Marshal Bill Henderson

Hank Purvis

Thomas Ainsworth

Felipe de Ortega

Marty Smith (as Palmer Lee)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mr rumson

mr rumson

  • 2170 berichten
  • 2995 stemmen

Deze typische jaren 50 b western brengt niks nieuws .

Ook de outfits zijn en de geweren zijn typisch jaren 50.

Waardoor het volgens mij historisch niet correct is want de film ons wil doen geloven.

De film zou namelijk afspelen in de tijd van de 'Gold Rush' die rond 1848 begon .

De aankleding doet mij eerder denken dat het ergens in 1880 afspeelt .

De film zelf ziet er kleurrijk uit en de acteurs doen het aardig .

Ook zit er voldoende actie in maar echt bijzonder word het nergens , vond hem zelfs af en toe wat saai.

Ik kan er dan ook niet meer van maken dan een mager zesje.


avatar van Brix

Brix

  • 19677 berichten
  • 5114 stemmen

Gisteren gezien via een uitstekende Franse DVD release in prachtige Technicolor kleuren.

Die laten het fraaie Californische landschap goed tot zijn recht komen.

The Raiders zit vol actie en zeer degelijk acteerwerk.

Na het zien van een kleine western als "Gun the Man Down" gisteren is het alsof er hier een wereld voor je opengaat en de productiewaarden oneindig veel hoger liggen, met naar verhouding onvergelijkbare acteerprestaties.

De cast is dan ook niet de minste...

Richard Conte is een vreemde eend in de bijt in een western.

Alleen al daarvoor heb ik de DVD aangeschaft, want Conte is een acteur die ik nogal hoog aansla.

Talloze films heb ik gezien met deze man in sterke rollen, o.a. in noirs.

Uiterlijk is hij niet bepaald het geijkte type van de westernheld, maar in feite is dat ook wel eens leuk ter afwisseling.

Het "wilde western"liep vol vogels van allerlei pluimage, dus het is nog realistischer ook.

Conte weet te overtuigen in zijn rol van engel der wrake.

Verder heel veel bekende gezichten, met niemand minder dan de prachtige Zweeds-Amerikaanse Viveca Lindfors in een hoofdrol (toentertijd de echtgenote van regisseur Don Siegel)

Andere actrices hier zijn Barbara Britton, die we kennen van meerdere westerns, en de lieftallige Margaret (Maggie) Field (de wederhelft van Jock Mahoney, en moeder van actrice Sally Field)

Geweldig goed gecast is Hugh O'Brian als bad guy Hank Purvis.

Als je hem zo bezig ziet met zijn markante grimmige duivelse gelaatstrekken dan verwacht je niet dat hij ook sympathiekere personages zou kunnen uitbeelden.

Toch wist hij dat enkele jaren na deze film waar te maken via de hoofdrol in de wereldwijd gigantisch populaire TV westernserie "The Life and Legend of Wyatt Earp " (1955-1961)

En daarmee zijn we er nog niet, want tot mijn aangename verrassing speelt Richard Martin ook een belangrijke rol (Felipe de Ortega)

Het was zijn 5e western in dat jaar (1952)

Iedere westernliefhebber kent hem natuurlijk als de good lookin' vrouwenjagende sidekick Chito Rafferty van Tim Holt in een stuk of dertig westerns.

Ik doe andere acteurs wellicht te kort wanneer ik alleen William Bishop (Marshal Henderson) nog noem.

Altijd een meerwaarde in westerns deze acteur.

De fraaie kleuren had ik al genoemd, die brengen ook de sierlijke Californische outfits en de paarden (inclusief het tuigwerk ) mooi naar voren.

De enige kritiek die ik (net als mr rumson) heb is die op de gebruikte wapens, die uit een latere tijd stammen.

Een beetje jammer dat daar in Hollywood heel vaak een loopje (pun intended) mee genomen werd.

Verder is dit echter een western waar ik met veel plezier naar gekeken heb, en toch ietsje anders dan anders, al was het maar door de aanwezigheid van Richard Conte.

Wat de film gekost heeft weet ik niet, maar het bedrag zal toch een stuk hoger gelegen hebben dan gebruikelijk producties in die tijd.

Veteraan western regisseur Lesley Selander (maar liefst 107 westerns staan er op zijn palmares! ) maakte er een vlot lopend kijkspel van.

Het is niet ondenkbaar dat ik de film spoedig nog een keer in de DVD speler zal mikken.


avatar van Grindhouse62

Grindhouse62

  • 2065 berichten
  • 16591 stemmen

Ik heb The Raiders gisteravond laat gezien. Deze actie volle western is schitterend in kleur gefilmd, waarbij het mooie landschap goed tot zijn recht komt. Het verhaal is prima en wordt goed geacteerd. Zeker een aanrader voor de westernfans. Ik heb mij met The Raiders goed geamuseerd. Een 3.0 +