• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.196 series
  • 33.962 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.940 gebruikers
  • 9.369.475 stemmen
Avatar
 
banner banner

Crin Blanc: Le Cheval Sauvage (1953)

Drama / Familie | 47 minuten
3,16 45 stemmen

Genre: Drama / Familie

Speelduur: 47 minuten

Alternatieve titels: White Mane / Wild Stallion / Crin Blanc

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Albert Lamorisse

Met onder meer: Alain Emery en Jean-Pierre Grenier

IMDb beoordeling: 7,2 (2.490)

Gesproken taal: Duits en Frans

Releasedatum: 10 april 2008

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Crin Blanc: Le Cheval Sauvage

De Camargue in Zuid-Frankrijk. Crin-Blanc is een prachtige wilde witte hengst en leider van een horde paarden die in vrijheid leven. Niemand is er ooit in geslaagd om hem gevangen te nemen, en er wordt voortdurend op hem gejaagd. De piepjonge visser Folco kan echter het vertrouwen van de hengst, Crin-Blanc, winnen en het lukt hem te temmen. Een diepe vriendschap groeit tussen de kleine jongen en het trotse dier. Samen gaan ze op zoek naar de vrijheid die hen door de mensen niet gegund wordt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Folco, the Fisher-Boy

Folco's Grandfather

Folco's Younger Brother

Narrator (French) (stemrol)

Narrator (English) (stemrol)

Narrator (English, restored version) (stemrol)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

Deze Crin-Blanc wordt tesamen (double bill dus) met instant klassieker Le Ballon Rouge opnieuw uitgebracht in de Nederlandse zalen, vanaf 10 april.


avatar van Prudh

Prudh

  • 3124 berichten
  • 1874 stemmen

Die 2,5 is echt te laag die mijn voorganger uitdeelde. Hoewel Crin-Blanc iets minder innemelijk is dat zijn opvolger, is dit toch een uiterst schattig filmpje met een serieuze ondertoon. De sterke zwart-witfotografie draagt zijn steentje bij aan de sfeer: mooie en wijdse moeraslandschappen, daar waar de Rhône de Middellandse Zee aanraakt. Samen met Le Ballon Rouge zijn beide kinderfilms voor volwassenen ook prima te doen. Helemaal geen slechte keuze om de bios ervoor in te duiken! 3,5 voor deze, maar in combinatie met Le Ballon Rouge zouden ze een dikke 4 krijgen.


avatar van Alastor

Alastor

  • 2634 berichten
  • 3018 stemmen

Prudh schreef:

Die 2,5 is echt te laag die mijn voorganger uitdeelde.

In verhouding met onze stemgemiddeldes delen we ongeveer dezelfde score uit.

Crin Blanc is een aimabel filmpje voor de hele familie, maar slaagt er nauwelijks in een geloofwaardige mens-dier relatie neer te zetten. Toegegeven, ik heb ze stukken slechter gezien en het is niet gemakkelijk dieren te regisseren. De korte tijdsduur maakt het echter een prima tussendoortje, voor op de zondagmiddag bijvoorbeeld.


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16349 stemmen

Buitengewoon simplistisch, maar enkele zeer fraaie scenes (paarden'gevechten', Folco die door het moeras wordt getrokken, het einde). Wat vooral fijn was dat de regisseur sommige dingen gewoon op zijn beloop leek te laten, wat enerzijds een wat langdradige sfeer tot gevolg had, maar anderzijds ook tot een échte film/cinéma leidde ipv een standaardwerkje. De mensen die de film zagen begrijpen vast wat ik bedoel.


avatar van stephan73

stephan73

  • 6269 berichten
  • 14438 stemmen

Jammer dat Lamorisse's Le Balon Rouge niet op Moviemeter mag, anders had ik die een dikke vette 4,5 ster gegeven.

Crin-Blanc komt niet in de buurt van die klassieker, hoe mooi hij er ook uit ziet en hoe goed het acteerwerk ook is. Ik mis gewoon de fantasie die je in Balon Rouge wel ziet. Ook vond ik de film teveel herhalen, steeds maar weer het opjagen van het paard, het paard dat ontsnapt en de scenes tussen Crin-Blanc en Folco. Dit kwam veelvuldig voor, zodat ik op een gegeven moment het wel had gezien.

Ondanks de minpunten kan ik het niet laten om deze film toch een 3,5 te geven!

3,5*


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5883 stemmen

Fantastische film; nog net wat meer invoelbaar gemaakt dan Le Ballon Rouge. Eind gaat door merg en been.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12689 berichten
  • 5824 stemmen

Ik stelde de vraag ook al bij Le Ballon Rouge, maar is ook deze film een beetje te volgen zonder ondertitels als je de taal niet goed spreekt? De doublebill is nu verkrijgbaar voor 8 euro bij o.a. van Leest, maar zonder ondertitels dus.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22394 berichten
  • 5066 stemmen

Wat minder dat het latere kortere Ballon Rouge. Die vind ik poétischer en fantasievoller. Deze is qua opzet veel gewoner. Maar enkele fraaie scenes halen wel veel meer uit de film dan ook had gekund.

3.5*


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22394 berichten
  • 5066 stemmen

mister blonde schreef:

Ik stelde de vraag ook al bij Le Ballon Rouge, maar is ook deze film een beetje te volgen zonder ondertitels als je de taal niet goed spreekt? De doublebill is nu verkrijgbaar voor 8 euro bij o.a. van Leest, maar zonder ondertitels dus.

Beter laat dan nooit: Best te volgen zonder ondertiteling. Het verhaal is vrij eenvoudig en het Frans uit de film is ook goed te doen en dialoog en voice over domineren de film bepaald niet.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12689 berichten
  • 5824 stemmen

Bedankt voor je antwoord. Toevallig had ik de film gekeken voor ik dit las. In tegenstelling tot wat er op de hoes stond, staan er wel ondertitels op de genoemde double bill. Sympathieke film. De sprookjesachtige setting, zorgt voor een warm gevoel. De film is technisch uiterst knap. Deze opwarmer voor Ballon Rouge, zorgen voor een beginnend voorzichtige waardering voor Lamorisse. 3,5 sterren.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8141 stemmen

Een simpele en korte film, die toch wel lekker wegkijkt.

Sympathiek is inderdaad het toverwoord hier. Ik vind dat altijd wel mooi om te zien hoe men een relatie tussen mens en dier tot stand kan brengen en hier doet men dat best mooi. Het paard zelf is trouwens ook behoorlijk indrukwekkend en de scenes, waarbij Crin-Blanc in actie is en waarbij hij samen met de jongen is, zijn wat mij betreft dan ook de mooiste van de film.

Verder valt er niet zo heel veel over te melden. Is in ieder geval zeker de moeite van het kijken waard. Dat moet zeker gezegd worden.

3,5*


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Deze zag ik samen met Le Ballon Rouge. Eigenlijk twee goed gemaakte films die het niet helemaal waar maakte voor me.

Crin Blanc is ontegenzeggelijk knap gefilmd. Lamorisse weet actie goed vast te leggen, zelfs op een manier die wat vooruit is op z'n tijd wat betreft dynamiek. Rennende of vechtende paarden zagen er zelden indrukwekkender uit. Op basis daarvan zou ik deze best hoog willen waarderen, maar helaas vond ik het als geheel bij vlagen nogal saai en was het verhaal wel erg slap uitgewerkt.

Ik snap dat men hier een ontroerende vertelling over een band tussen een dier en een jongen in wil zien, maar Lamorisse besteed wel erg weinig tijd aan de vraag hoe een compleet wild en gevaarlijk paard affectie krijgt voor de jongen. Hij trekt de jongen door het water en kennelijk is dat genoeg om een band voor leven en dood te scheppen? Indrukwekkend, boeiend of geloofwaardig vond ik dat niet en het maakt de connectie tussen de twee ook nogal slap, alsof het cliché dat het jochie puur is omdat het om een kind gaat genoeg is. Het poëtisch-wanhopige einde waarin het tweetal de dood kiest vond ik geforceerd. Ik kon het begrijpen voor het paard, maar het kind had gewoon een gelukkig gezin waar hij bij leefde. Kinderzelfmoord als sentimenteel-poëtisch midde; ik vind het wat onsmakelijk, zeker door de belabberde uitwerking.

Nee, dit deed het niet voor mij. Vind Lamorisse wat overroepen. Hij speelt gemakkelijk op het gemoed met schattige kinderen tegen de gemene volwassenenwereld en gebruikt daarvoor gemakkelijk te omarmen vriendschappen met hier een dier en een stuk speelgoed in Le Ballon Rouge. Hij maakt zich wat mij betreft schuldig aan goedkoop sentiment dat niet helemaal verdient wordt. Visueel is hij enorm sterk, maar verhaaltechnisch des te zwakker.
3,5*

Was trouwend verbaasd deze op MovieMeter te zien. Ik zag hem in een versie van ongeveer 35 minuten, maar in ieder geval IMDb zegt niet over het bestaan van een kortere versie.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24218 berichten
  • 13383 stemmen

Mijn versie was 39 minuten. Toch echt wel een steekje minder dan Le Ballon Rouge. Dat dit niet helemaal mijn genre is, speelt ook wel mee.