• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.031 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.063 acteurs
  • 198.999 gebruikers
  • 9.371.611 stemmen
Avatar
 
banner banner

Oboreru Sakana (2001)

Misdaad / Komedie | 101 minuten
3,50 1 stemmen

Genre: Misdaad / Komedie

Speelduur: 101 minuten

Alternatieve titels: Drowning Fish / 溺れる魚

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Yukihiko Tsutsumi

Met onder meer: Kippei Shiina, Yosuke Kubozuka en Yukie Nakama

IMDb beoordeling: 6,1 (86)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Oboreru Sakana

Wanneer bedrijfsleiders gechanteerd worden om zichzelf openlijk belachelijk te maken, schakelt de politie twee van haar meest onbetrouwbare agenten in. De ene is aangehouden voor het verduisteren van geld, de andere voor het stelen van vrouwelijke uniformen. Samen moeten ze in een befaamde nachtclub infiltreren om daar informatie te verzamelen rond "Oboreru Sakana", een illuster figuur uit de onderwereld dat het brein achter de chantage zou zijn.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12839 stemmen

Oude Tsutsumi.

En dat zijn vaak de betere, zo blijkt. Ook deze film is weer een apart en quirky gevalletje. Had er op zich niet zo heel veel van verwacht, maar dat draaide dan toch wel een beetje anders uit.

Al moet je er wel mee rekening houden dat de film toch zo'n dikke 15 jaar oud is ondertussen. Het oogt een beetje grijs soms, ondanks Tsutsumi's verwoede pogingen om het visueel op te fleuren. Veel editing geknoei en wat aparte fades zorgen ervoor dat het visueel wel geinig blijft, maar qua belichting en kleurgebruik oogt het allemaal nogal flets.

Verder een knotsgek verhaaltje dat nog het meest doet denken aan de oudere films van SABU. Een grote cast die met z'n allen achter hetzelfde aanzit. Veel gekke personages, veel rare momentjes, typisch Japanse humor. Als het je ligt heb je aan deze film een stevige kluif, anders gaat het nadrukkelijk komische een beetje irriteren vrees ik.

Heb me best goed vermaakt met deze film. Ik schrik er eigenlijk van hoeveel films Tsutsumi gemaakt heeft rond de eeuwwissel. Als daar nog gelijkaardige juweeltjes tussenzitten ga ik denk ik iets meer prioriteit geven aan zijn oeuvre (gesteld dat ik ze vind uiteraard).

3.5*