• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.973 gebruikers
  • 9.370.370 stemmen
Avatar
 
banner banner

Maciste all'Inferno (1925)

Fantasy | 95 minuten
3,00 12 stemmen

Genre: Fantasy

Speelduur: 95 minuten

Alternatieve titel: Maciste in Hell

Oorsprong: Italië

Geregisseerd door: Guido Brignone

Met onder meer: Bartolomeo Pagano, Franz Sala en Elena Sangro

IMDb beoordeling: 6,8 (709)

Gesproken taal:

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Maciste all'Inferno

Nadat een kind wordt ontvoerd door de Duivel, besluit de dappere Maciste om naar de diepten van de Hel af te reizen om het kind te redden en om de Duivel in zijn eigen terrein te verslaan en hem te beletten de Aarde te regeren. Al snel leidt zijn reis tot een confrontatie met de Duivel, die hem bestraft met een eeuwigheid in de Hel. Maciste transformeert in een demon en worstelt om in zijn vroegere verschijning terug te veranderen en te ontsnappen uit de wereld van de Duivel. Onderweg moet hij vele obstakels zien te overwinnen.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Proserpina, Pluto's wife

Luciferina, Pluto's daughter

Barbariccia / Dottor Nox

Pluto, Master of Hell

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Poisonthewell

Poisonthewell

  • 4939 berichten
  • 13393 stemmen

Vergeten klassieker die een fatsoenlijke restauratie verdient. Komt wat traagjes op gang, maar de scenes in de hel zijn buitengewoon spectaculair; Brignone is duidelijk geïnspireerd door zowel Dante Alighieri als Hieronymus Bosch. De special effects mogen er ook wezen. 4*


avatar van Fred Neil

Fred Neil

  • 251 berichten
  • 188 stemmen

Een van de laatste films in de serie maciste films met Bartolomeo Pagano in de hoofdrol. Dit schijnt een van de favoriet films van Fellini te zijn. Ik ben zelf groot Fellini fan, maar ik vond deze film niet zo geweldig. Al zal bij mijn beoordeling mee spelen dat ik de film in slechte kwaliteit heb gezien. Het deed mij een beetje denken aan l'inferno uit 1911, maar dan met iets betere special-effects.


avatar van alexspyforever

alexspyforever

  • 21517 berichten
  • 2328 stemmen

Ok deze had ik eerder moeten ontdekken, want dit voelt toch echt wel aan als een vergeten klassieker. Het thema van duivel die rechtschapen persoon wil verleiden in ruil voor zijn ziel is een thema dat al van in het begin van de film veelvuldig gebruik gemaakt. De link met Maciste all'Inferno (Film, 1925) van Murnau die een jaar later uitkwam is dan ook snel gelegd. Maciste vind ik echter de betere film en dat heeft vooral te maken met de groteske scènes die zich in de hel afspelen. Het verhaal van Maciste is dan net wat anders dan Faust. Hij tart namelijk de duivel en in mindere mate Pluto (Hades in het Grieks), koning van de onderwereld omwille van zijn rechtschapenheid. Maciste is bovendien een forse kerel met soms een kort lontje maar geweld wendt hij enkel aan als hij onrecht ziet. Om de ziel van Maciste voor de duivel te winnen wordt Barbariccia, luitenant van de duivel beopdracht. Maciste is niet onder de indruk. Barbariccia probeert op het gevoel te spelen niet enkel van Maciste maar ook op die van zijn lieftallige buurvrouw Graziella. Uiteindelijk lukt het Barbariccia via een truukje Maciste in de hel te krijgen. Aangezien Maciste zijn ziel niet heeft verkocht, kunnen ze hem maximaal 3 dagen in de hel houden. Hij moet echter aan de verleiding van mooie vrouwen weten te weerstaan. Als hij voor die tijd om is er eentje kust blijft hij echter voor eeuwig gevangen in de hel. Geen makkelijke klus want Pluto's vrouw Prosperina (Elena Sangro) en de dochter van Lucifer, Luciferina (Lucia Zanussi) zijn erg bekoorlijk. De helle dames zijn nogal schaars gekleed waardoor de film een tijdje werd tegengehouden. Dat verklaart misschien dat mensen dachten dat regisseur Guido Brignone had afgekeken van Murnau, maar dat is duidelijk niet het geval.