• 155.402 films
  • 9.294 series
  • 27.648 seizoenen
  • 604.216 acteurs
  • 346.229 gebruikers
  • 8.760.091 stemmen
Avatar
 
banner banner

Maradona, la Mano di Dio (2007)

Drama | 110 minuten
-
Nog geen stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 110 minuten

Oorsprong: Italië / Argentinië

Geregisseerd door: Marco Risi

Met onder meer: Marco Leonardi, Julieta Díaz en Juan Leyrado

IMDb beoordeling: 5,6 (716)

Gesproken taal: Engels en Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane
  • Claim tot 100 euro bonus bij Jacks.nl

    Heb je nog geen account bij Jacks.nl? Dan wordt in samenwerking met MovieMeter je eerste storting verdubbeld tot 100 euro! Jacks Claim je welkomstbonus van €100,- bij Jacks.nl
  • Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+

Plot Maradona, la Mano di Dio

Maradona, la Mano de Dios (de hand van God) vertelt het levensverhaal van Diego Maradona, van zijn vroegste jeugd in de sloppenwijken van Buenos Aires tot de jaren in Napels. Hoogtepunten en tragische gebeurtenissen wisselen elkaar af. De film gaat over succes op het veld, wilde feesten, slechte vrienden, buitenechtelijke affaires en een cocaïneverslaving. Bovenal gaat de film over de mens én de voetballer waar de wereld verliefd op werd.

logo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Diego Armando Maradona

Guillermo Coppola

Claudia Villafañe

Marcos Franchi

Jorge Cisterpiller

Young Maradona

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van J.Bell

J.Bell

  • 294 berichten
  • 827 stemmen

Was deze gisteren niet op tv?? Op Ketnet/Canvas....

Titel in het nederlands was: Maradona, het goudhaantje.

Ik heb dat gisteren gekeken, maar stond niet in de lijst van wat gisteren op tv te zien was etc. Ik vraag me echt af of dat deze was, of een andere die nog niet op Moviemeter staat..


avatar van Mug

Mug

  • 13949 berichten
  • 5968 stemmen

Nee, dit is een film, niet de documentaire die gisteren te zien was (er zijn tientallen docu's over Maradona, gouden business).


avatar van J.Bell

J.Bell

  • 294 berichten
  • 827 stemmen

Mug schreef:

Nee, dit is een film, niet de documentaire die gisteren te zien was (er zijn tientallen docu's over Maradona, gouden business).

Ja, dat geloof ik graag, ik had wat beter op moeten letten, maar ok.


Er zijn tientallen docu's over Maradona, speelfilms heel wat minder. Vreemd dat hier niet op gestemd is dus, maar misschien komt dat omdattie gewoon niet zo goed is. Dat geldt vooral voor de delen die de volwassen Maradona behandelen en zeker naar het einde toe onbedoeld komisch zijn, ik bedoel natuurlijk zijn bijna terminale fase waarin hij in een dikke pad veranderde, en die doen denken aan Michiel Romeyn in Jiskefet- herinnert u zich die sketch nog ? Ronduit amateuristisch was het gebruik van de overgekende footage met highlights uit de carrière van de held, knullig gemonteerd tussen de scènes uit het troebele privé leven van de anti-held.

Ook is het opmerkelijk dat er geen aandacht is geschonken aan het wk 90, Fidel of Diego's Che fetish. Maar aangezien Maradona zelf meewerkte aan deze film en het script goedkeurde, moeten we ervan uitgaan dattie dat zelf niet wilde, waarbij zijn geheugenverlies omtrent 90 hem waarschijnlijk goed uitkwam.

Heel wat beter waren de delen uit Maradona's kindertijd, niet voor niets is Risi het meest gelauwerd om zijn neo-neo- realistische films over kiddies in nood als MPS of RF. De film begint en eindigt ook met kleine Diego die bijna verzuipt als hij een bal uit een gierput wil halen.

De acteurs zijn vrijwel amateurs met Leonardi als volwassen en Ayala als jonge Diego, de rest van de cast heeft een af en toe verbluffende gelijkenis met hun modellen, b.v. papa of Claudia- geen familie van tio- Franco.

Om kort te gaan: deze film was veel beter geweest als hij zich tot een jeugdportret van de held had beperkt, en alle overgekende gebeurtenissen en zeker de footage uit zijn volwassen carrière had weggelaten.