• 154.226 films
  • 9.115 series
  • 27.211 seizoenen
  • 602.597 acteurs
  • 339.221 gebruikers
  • 8.710.008 stemmen
Avatar
 
banner banner

De Boezemvriend (1982)

Komedie | 91 minuten
2,35 315 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 91 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Dimitri Frenkel Frank

Met onder meer: André van Duin, Geert de Jong en Ischa Meijer

IMDb beoordeling: 5,5 (449)

Gesproken taal: Nederlands

Releasedatum: 9 december 1982

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane
  • Claim tot 100 euro bonus bij Jacks.nl

    Heb je nog geen account bij Jacks.nl? Dan wordt in samenwerking met MovieMeter je eerste storting verdubbeld tot 100 euro! Jacks Claim je welkomstbonus van €100,- bij Jacks.nl
  • Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+

Plot De Boezemvriend

1811. In Parijs bereidt een door kiespijn geteisterde Napoleon zich voor op zijn veldtocht tegen Rusland. Ondertussen worden in Nederland alle weerbare mannen geronseld voor het Franse leger. De rondreizende kiezentrekker Fred van der Zee, zich noemend professor Pasdupain, kan ternauwernood ontsnappen en vlucht het bos in. Hij krijgt een lift van de kermisdanseres Mercedes, op wie hij hevig verliefd raakt.

logo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

Slecht acteerwerk, humor die mij niets doet. Een film om heel snel te vergeten.


avatar van Beertje45

Beertje45

  • 809 berichten
  • 512 stemmen

matig verhaal met André Van Duin die wel op zijn eigen grappige manier anderhalf uur probeert te redden. helaas wordt er erg amateurisch geacteerd en is het plot magertjes. Een leuk klein rolletje voor André Hazes, maar Vanessa staat enkel maar mooi te wezen. was misschien beter geweest als er een nauwer samenspel was tussen Van Duin en Frans Van Dusschoten, als het op toneel werkt... ga Ik ben Joep Meloen nog eens bekijken, is ruim 25 jaar geleden.


avatar van frolunda

frolunda

  • 1078 berichten
  • 4459 stemmen

Bij vlagen erg leuk,iets wat vooral op het conto komt van Van Duin.Het verhaall stelt verder weinig voor maar toch met plezier gekeken.


avatar van Jaap Aap

Jaap Aap

  • 1 berichten
  • 2 stemmen

Een echte Nederlandse cult-film die nooit op waarde is geschat door de 'serieuze film-critici'.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 10729 berichten
  • 5233 stemmen

Wat een aanfluiting van een Nederlandse komedie was dit vroeger en hetzelfde geldt voor het zeer flauwe verhaal.

Vroeger als kind zijnde kon ik André van Duin wel waarderen om zijn humor en ik verwachtte dan ook om een leuke komische film tegemoet te gaan met veel lachen en ook veel bloot erin, omdat bloot natuurlijk hoort bij een Nederlandse productie en zeker in de jaren 80. Omdat destijds de populaire en rondborstige Connie Breukhoven (destijds had ze de artiestennaam "Vanessa") ook in deze film meespeelde, hoopte ik natuurlijk om een glimp (liefst natuurlijk in volle glorie) te mogen zien van haar flinke borsten. Maar zowel te lachen viel er bitter weinig en ook valt er geen bloot te zien van Connie Breukhoven. Ze zag er wel fraai uit en zit ook regelmatig te pronken met haar decolleté, waarvan alleen de bovenkant te zien is.

Sowieso stelt het verhaal en de uitvoering ervan weinig tot niets voor en had ik het eigenlijk ook snel gezien met deze flauwe film die gelukkig met bijna 90 minuten niet lang duurt. Visueel (en met name de aankleding en de decors) valt het wel nog allemaal mee en ook André van Duin in de rol van de rondreizende kiezentrekker Fred van der Zee deed het nog een heel klein beetje leuk en hetzelfde geldt voor Frans Van Dusschoten en Corrie van Gorp waarmee André van Duin destijds heel veel leuke sketches deed. Daar had André van Duin het eigenlijk ook bij moeten laten, want acteren en het dragen van een hele film kan hij gewoon niet.

Al met al inderdaad een Nederlandse komische film om snel te vergeten en dat laatste geldt eigenlijk voor veel Nederlandse films.


avatar van guzzi850

guzzi850

  • 3 berichten
  • 1 stemmen

Vondst om d.m.v. een houten pop het 'spel' aan het publiek uit te leggen (voor het geval iemand de wending miste). Net als poppenkast. Wie in deze film iets serieus wil zien zit helemaal fout. Deze film is gemaakt om helemaal niet serieus te nemen. Pure parodie die vakkundig gemaakt is. Net als Canonball run II.

Hoeveel talent heeft André van Duin als hij zonder toneel/acteursopleiding zo kan acteren? Hij draagt de film.

Er zullen veel mensen zijn die deze film niet leuk vinden omdat ze er iets serieus in moeten zien. Die zullen het acteerwerk overdreven vinden. Ze begrijpen niet dat er aan deze film niks serieus is. Van begin tot eind is dit letterlijk bedoeld als een schertsvertoning. Een hoop spot. En dat is uitgekiend gedaan.

Bepaalde kringen, zoals de 'intelligente kunst-, literatuur- en modewereld, met hun gebruikelijke 'meepraten' omdat het zogenaamd belangrijk is, worden door van Duin bij de neus genomen zonder dat ze dat in de gaten hebben (o.a. 'de neus'). Pas veel later in zijn carière kreeg van Duin de erkenning die hij verdient. In deze film zet hij die kringen al te kakken. Hij heeft er ...... aan.

Kijk naar de namen die hun naam aan deze film hebben verbonden. Die begrepen het wel. Uitstekende film, 'niet moelijk doen', gemaakt door liefhebbers, door een klein publiek echt begrepen. Van Duin neemt eenieder die zichzelf en het leven te serieus neemt, er weer helemaal tussen.

En daar is het acteerwerk en de regie op afgestemd. Dat is gedaan door vaklui. Elke scene heeft iets te betekenen en duurt precies lang genoeg. Net als bij Clint Eastwood.


avatar van Elchapo

Elchapo

  • 1008 berichten
  • 1925 stemmen

Net als joep meloen heeeeeeel vaak gezien,topvermaak 5 stars.


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 6078 berichten
  • 6016 stemmen

Ik vond Joep Meloen stukken beter, maar dit, het begin is nog wel aardig, daarna vind ik het gewoon vervelend worden.


avatar van ZAP!

ZAP!

  • 4447 berichten
  • 3330 stemmen

Jeugdsentiment. Weet niet of ik het nog weer zou moeten kijken... heb 'm wel ergens liggen.


avatar van wess16

wess16

  • 407 berichten
  • 3419 stemmen

Met een prachtige bijrol van André Hazes als herbergier!


avatar van teigertje

teigertje

  • 1044 berichten
  • 2412 stemmen

Een nog steeds knotsgekke en hele leuke film.

Met Nederlands grootste komiek Andre van Duin.

En waarin vele bekende acteurs te zien zijn.

Een erg leuke cast, met veel gekkigheid en gekke typetjes.

Blijft genieten.