• 13.362 nieuwsartikelen
  • 170.559 films
  • 11.232 series
  • 32.044 seizoenen
  • 632.509 acteurs
  • 196.626 gebruikers
  • 9.197.165 stemmen
Avatar
 
banner banner

Rue de l'Estrapade (1953)

Komedie | 97 minuten
3,06 8 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 97 minuten

Alternatieve titel: Françoise Steps Out

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Jacques Becker

Met onder meer: Daniel Gélin, Louis Jourdan en Anne Vernon

IMDb beoordeling: 6,7 (355)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Rue de l'Estrapade

Françoise komt er via haar vriendin Denise achter dat haar man Henri een buitenechtelijke affaire heeft. Ze verlaat hem, en al snel komt er een nieuwe man op haar pad die vastbesloten is haar te verleiden. Maar Françoise kan Henri niet zo gemakkelijk vergeten als ze dacht.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

'Hij bestaat nog steeds : de rue de l'estrapade...en wel in het vijfde arrondissement van Parijs, nog net binnen het quartier latin geloof ik. Die straat is niet meteen de protagonist van deze film, geregisseerd door auteur Becker die jullie ook kennen van le trou, touchez pas au grisbi, en casque d'or.

Dit is echter een tussendoorklusje volstrekt zonder auteurspretenties, en in de eerste plaats een Louis Jourdan vehikel, een romkom dus voor zijn fanbase van eenzame huisvrouwen. Chick flick dekt ook wel de lading ,de dialogen werden dan ook geschreven door een chick, ene Anette Waldemant oid.

Het verhaaltje is dus lekker simpel en de rolverdeling is als volgt : Henri- Jourdan is een F1 coureur en playboy die achter de madammen aanzit en met succes, al woont hij samen met trutje Francoise -Vernon. Haar vriendinnetje Denise-Dax komt niet meer bij van geluk als ze toevallig op de hoogte geraakt van Jourdans dartele liefdesspelletjes, en met satanisch genoegen vertelt ze haar zgn. vriendin hiervan. Die besluit daarop af te taaien en zich te storten in de bohemia van het quartier latin, waar ze Gelin ontmoet, een jonge artiest uiteraard die Brassens zingt en daarbij tokkelt op zijn gitaar. Alleen heeft de arme donder geen cent te makken...

Vrolijk niemendalletje kortom slechts bedoeld voor het typische Jourdan publiek, dat inmiddels net als hijzelf de honderd nadert voorzover nog in leven.. Overigens : Vernon en Dax zijn hier modelletjes en de film speelt ook in de modewereld, wat voor een film uit die tijd verrassend ten gevolge heeft dat we hier worden getracteerd op een heuse gay couturier incl. daarbij horende maniertjes, vertolkt nota bene door Jean Servais !

Er is geloof ik een DVD met onderschriften, er zal hier echter weinig vraag naar zijn.


avatar van Flavio

Flavio

  • 4750 berichten
  • 5035 stemmen

Na de tamelijk vernietigende recensie van pippo en de lage score dan toch een ander geluid. Pretentieloos maar amusant genoeg voor een zondagmorgen met leuk spel van de hoofdrolspelers. Het volgt ook bepaald niet de platgetreden paden van de romcom, al is mijn ervaring met dat genre summier. De eerste gecrediteerde Gélin heeft een merkwaardige maar leuke bijrol als brutale muzikant die met zijn rigoreuze aanpak even succes lijkt te hebben. Hij speelt een jonge gast maar was IRL ouder dan de charmante Vernon (die nog steeds leeft, 97 inmiddels) en even oud als Jourdan. Ook een grappig bijrolletje van Marcelle Praince als huisbediende.

Natuurlijk niet de grootste aanrader van de maker van Grisbi en Le Trou maar een film die best gezien mag worden.