

Armando (2004)
Genre: Komedie
Speelduur: 55 minuten
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Marco Knijnenburg
Met onder meer: Ramsey Nasr, Sytske van der Ster en Ton Kas
IMDb beoordeling:
7,9 (20)
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Armando
Armando is een naïeve, wereldvreemde 32-jarige kapper. Hij is emotioneel labiel en maakt zichzelf wijs dat hij nooit liefde heeft gehad Zijn droom: een eigen kapsalon, voor zowel mensen als honden. Een gat in de markt. Armando's enige vriend is namelijk Rocky, zijn 5-jarige labrador. Hij kan alleen zijn liefde kwijt bij zijn viervoeter. Maar voor een eigen zaak is geld nodig, en dat heeft Armando niet. Door een vreemde speling van het lot ontmoet hij Eva. Zij blijkt de ontvoerde dochter van een glasvezelmagnaat te zijn. Samen komen zij tot een wat stuntelig maar ingenieus plan om Armando's droom werkelijkheid te laten worden.
Externe links
Video's en trailers
Reviews & comments

Crit
-
- 59 berichten
- 47 stemmen
Deze film heeft me geen enkel moment verveeld, ik zat de film met een dikke glimlach te kijken. Leuk hoe Armando de hele film door allerlei grappige gezichtsuitdrukkingen heeft. Jammer dat ik hem niet vanaf het begin heb gezien.

martijn77
-
- 381 berichten
- 4287 stemmen
De avond van het 'plotselinge' overlijden van Prins Bernhard de laatste 10 minuten van dit mooie werkje moeten missen. Was toen behoorlijk pissed omdat er niets werd aangegeven over een herhaling MET de laatste 10 minuten..
Gisternacht toevallig helemaal gezien en het is overall een zeer komisch en mooi dingetje. Kent iemand andere (korte) films met Ramsey Nasr erin want dit doet ie absoluut niet onverdienstelijk..?
3,5 *

U-96
-
- 11872 berichten
- 1978 stemmen
Grotendeels gezien. Ik vond het een best boeiende film met een erg leuk plot. Ook wel leuk dat het nummer 'Red Right Hand' van Nick Cave nog te horen is...
Nadeel was alleen dat ik wakker werd tijdens de aftiteling. Ik ben zo dom geweest door me als ezel voor de zoveelste keer aan dezelfde steen te stoten, en vanuit bed te hebben gekeken...

Ziggy007
-
- 208 berichten
- 1204 stemmen
Toen ik om 0.10 zag staan "Na de ster de loena's" (ofzoiets), zakte me de moed wel in de schoenen. Dat zou de zoveelste film zijn die deze week dan is afgelast. Het tegendeel bleek waar.
Ik moet zeggen, een erg komische film _o_
Zowieso die gezichtsuitdrukkingen, maar bijv. in de kapper dat Armando's baas dan telkens zegt: "vraag naar vakantieplannen" of die scène op de bank waar ze naast elkaar zitten wanneer hij Rosa heeft gevonden en hij moet huilen om zijn vermoorde hond, terwijl zij het slachtoffer is of die scène in de telefooncel inderdaad (wat synoniem staat voor de film eigenlijk).
Bovendien leuke gastrolletjes. De citroenverkoper die bekend is uit zijn drietal reclames van de afgelopen twee jaar (hier: barman): "Zeg hadden jullie het over mij?" die scène dat was echt droog En natuurlijk de inbreker van de oa de Pearl reclame(s).
Maargoed Armando was toch wel de man wat mij betreft
Het is natuurlijk wel een heel simpel gegeven en behalve de (droge) humor en het redelijke acteerwerk heeft de film verder ook geen toegevoegde waarde natuurlijk. Gewoon leuk en niet slecht. 3.5*

Quido
-
- 14642 berichten
- 6079 stemmen
Heerlijke komische film met een uitstekende rol van Ramsey Nasr. Heerlijk droge quotes en gezichtsuitdrukkingen.
De film kende een 'gevaarlijk' moment: de dood van Armando's hond door de 'gevraagde' inbreker (wat sowieso al een grappig gegeven is). De film had hierdoor overhoop gehaald kunnen worden door zichzelf te serieus te gaan nemen en het te dramatisch te laten worden. Gelukkig werd hier meteen zeer komisch op ingespeeld waardoor de sfeer luchtig bleef. Deze plotwending is inderdaad vrij simpel, maar nogmaals: het wordt allemaal erg leuk gebracht.
De scene in de telefooncel was inderdaad een van de hoogtepunten.
Samen met Sophie & Arthur de beste Lola film. Ben benieuwd naar die van volgend jaar!

JP
-
- 620 berichten
- 262 stemmen
ik begrijp de Lola link niet helemaal. Dat zit volgens mij ook in de alternatieve titel. Ligt dit aan mij?

neo
-
- 15415 berichten
- 9945 stemmen
Ja leuke film. Ramsey Nasr speelt erg leuk! Ton Kas (de inbreker) vind ik trouwens een heel fijne vertrouwde stem hebben. Over het geheel erg vermakelijk dus. 3 sterren

illMattie
-
- 93 berichten
- 0 stemmen
Deze film is niet op dvd verschenen zeker?
Ik herinner me dat ik 'm ooit (deels) op tv heb gezien en 'm erg leuk vond. Zou 'm graag nog eens zien.
Het laatste nieuws

Disney’s klassiekers in een nieuw jasje: dit vinden fans van eerdere live-action-remakes

'Voetbalouders' hit op Netflix: déze Nederlandse Originals scoorden ook uitmuntend

Marvel-film 'Venom: The Last Dance' wordt ontzettend goed bekeken op Netflix

Killerclown Pennywise is terug: horrorfans smullen van eerste trailer 'It: Welcome to Derry'
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2025 MovieMeter B.V.