• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.170 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.055 gebruikers
  • 9.374.150 stemmen
Avatar
 
banner banner

Peggy Guggenheim: Art Addict (2015)

Documentaire / Drama | 96 minuten
3,33 6 stemmen

Genre: Documentaire / Drama

Speelduur: 96 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Italië

Geregisseerd door: Lisa Immordino Vreeland

Met onder meer: Peggy Guggenheim, Marina Abramovic en Arne Glimcher

IMDb beoordeling: 7,2 (913)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Peggy Guggenheim: Art Addict

"It's all about art and love"

Portret van het leven van de kunsticoon Peggy Guggenheim, op basis van haar eigen geautoriseerde biografie. Peggy was een erfgename van de familie Guggenheim, die een centrale figuur in de moderne kunstbeweging zou worden. Terwijl ze deelnam aan de culturele omwenteling van de 20ste eeuw, verzamelde ze niet alleen de kunst, maar ook kunstenaars. Haar kleurrijke persoonlijke geschiedenis bevatte samenkomsten, relaties en huwelijken met figuren als Samuel Beckett, Max Ernst, Jackson Pollock, Marcel Duchamp en talloze anderen. Terwijl ze vocht tegen een persoonlijke tragedie, onderhield ze haar visie om een van de belangrijkste collecties op te bouwen van moderne kunst, die tegenwoordig verankerd is in haar beroemde Venetiaanse paleis. De film is een samenvatting van de grootste kunst van de 20ste eeuw vermengd met het wilde en iconoclastische leven van een van de machtigste vrouwen in de geschiedenis van de kunstwereld.

logo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Darbie

Darbie

  • 1519 berichten
  • 6022 stemmen

Je moet een beetje van kunst houden, behalve boeiend ook nog zeer leerzaam.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

Lisa Immordino stuitte tijdens het maken van deze documentaire over kunstverzamelaar en beschermvrouwe der kunsten Peggy Guggenheim bij toeval de tapes die Guggenheims biografe Jacqueline Bograd Weld maakte van het laatste interview dat de jarige Guggenheim gaf voor haar dood in 1979. Zowel een portret van een complexe vrouw die probeerde te ontsnappen aan de schaduw van haar familienaam door haar eigen instinct en haar eigen pad te lopen als van de veranderingen in de kunstwereld vanaf midden jaren ’40 waarin zijn zelf een belangrijke rol speelde. Voor mensen met een bovengemiddelde kennis van de kunstgeschiedenis van de 20e eeuw is dit niet te missen, voor minder ingewijden is dit naast een boeiend portret van een vrijgevochten vrouw een wegwijzer naar de belangrijkste beeldende kunstenaars van de 20e eeuw.