• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.925 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.972 gebruikers
  • 9.370.316 stemmen
Avatar
 
banner banner

Afzien (1986)

Drama | 77 minuten
3,17 6 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 77 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Gerrard Verhage

Met onder meer: Ger Thijs, Mies de Heer en Annet Nieuwenhuyzen

IMDb beoordeling: 6,0 (13)

Releasedatum: 6 februari 1986

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Afzien

In een Gooise villa brengt een zestal bevriende, welgestelde dertigers een middag en een avond in elkaars gezelschap door. Uit hun met verwijten doorspekte discussies wordt duidelijk dat de vroegere politieke geengageerdheid plaats heeft gemaakt voor identiteits- en relatieproblemen.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Luister naar de filmmuziek. Leuk deuntje.


avatar van hugohei

hugohei

  • 2149 berichten
  • 2347 stemmen

Een film met veel gepraat, die zich zo ongeveer op 1 locatie afspeelt - in het genre van The Big Chill dus. Het speelfilmdebuut van Gerrard Verhage, na veel documentaires en Stadsjournaalwerk.

Onvermijdelijk theaterachtig (al stoorde me dat niet, destijds) met acteurs-regisseurs als Thijs en Rijnders, en naast de genoemden nog Jentien de Boer en Mies de Heer (foto) en Catharine ten Bruggencate.

En niet te vergeten Annet Nieuwenhuyzen. Mooie scenes tussen haar en Bokma.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Wat zijn de drie grootste rollen? Wellicht kunnen we een dame toevoegen bij de castvermelding.


avatar van hugohei

hugohei

  • 2149 berichten
  • 2347 stemmen

Ik weet niet meer. Ik zou Bokma, Mies de Heer en Annet N. noemen.


avatar van Alastor

Alastor

  • 2634 berichten
  • 3018 stemmen

Zou deze graag eens zien, heb alleen geen idee hoe..


avatar van Richard1189

Richard1189

  • 153 berichten
  • 485 stemmen

Eén keer zien omdat het een van de verrassingen was van het festival Rotterdam 1986 was voldoende. Je wordt niet vrolijk van alle problematiek die over tafel vliegt. Voor mij echt Afzien. Wel kijken als daar juist je interesse ligt.


avatar van robertus65

robertus65

  • 1130 berichten
  • 0 stemmen

Is verkrijgbaar via de homepage van de regisseur voor het wel of niet misselijke bedrag van niet minder dan 24,95.


avatar van De Mees

De Mees

  • 558 berichten
  • 64 stemmen

kappeuter schreef:

Wat zijn de drie grootste rollen? Wellicht kunnen we een dame toevoegen bij de castvermelding.

De film begint met de zes portretten van de acteurs/actrices.

1. Ger Thijs - Rudolf

2. Catarine ten Bruggencate - Emma

3. Pierre Bokma - Alex

of dit de grootste rollen zijn?

Bron: DVD, gekocht op de site van Gerrard Verhage.


avatar van robertus65

robertus65

  • 1130 berichten
  • 0 stemmen

Ik las onlangs dat de regisseur vorig jaar is overleden en de homepage er niet meer is. Is deze film nog ergens te krijgen?


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Wil hem ook wel zien.


avatar van De Mees

De Mees

  • 558 berichten
  • 64 stemmen

Stuur maar een PM


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11900 berichten
  • 5305 stemmen

Ik ben ook erg benieuwd. Misschien wat voor de pakketservice?


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

In het sympathieke speelfilmdebuut Afzien (1986) van regisseur Gerrard Verhage volgen we een zestal vrienden die ongewild geconfronteerd worden met de onderlinge verhouden en met zichzelf. Gefilmd op één locatie houdt vooral de cast de film grotendeels boeiend, maar kan deze niet verbloemen dat het geheel filmisch weinig inventief is en de dialogen vaak blijven steken in quasi-interessantdoenerij. Afzien weet hierdoor nergens emoties op te roepen, waardoor het geheel nogal aan de oppervlakte blijft. Desalniettemin aardig om te zien.


avatar van robertus65

robertus65

  • 1130 berichten
  • 0 stemmen

De film komt mij erg houterig en toneelachtig over. Het vaak eindeloos gezwets maakt de film lang en vervelend om te zien.

De "knal" aan het begin van de film, was een van de weinige opwindende momenten. Zelf dacht ik niet meteen aan het begin van de derde wereldoorlog, zoals werd gesuggereerd, maar eerder aan een scheet van G D.