• 15.804 nieuwsartikelen
  • 178.307 films
  • 12.224 series
  • 34.004 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.092 gebruikers
  • 9.377.055 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Ballad of Gregorio Cortez (1982)

Western | 104 minuten
3,25 16 stemmen

Genre: Western

Speelduur: 104 minuten

Alternatieve titel: American Playhouse - The Ballad of Gregorio Cortez

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Robert M. Young

Met onder meer: Edward James Olmos, James Gammon, Tom Bower

IMDb beoordeling: 7,0 (1.126)

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Ballad of Gregorio Cortez

1901, Texas. Het verhaal van Gregorio Cortez die een sheriff neerschiet nadat deze hetzelfde deed met Cortez' broer en omwille hiervan wordt achternagezeten en opgejaagd door een massa Texas Rangers.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Finnegan

Finnegan

  • 3 berichten
  • 2 stemmen

Deze film is lang geleden uitgezonden door de VARA. Het maakte behoorlijk indruk op mij en zou de film nog wel eens willen zien. Gregorio die niet anders meer kon dan de sheriff neer te schieten. Een ruzie tussen de Cortez familie en de fascistische blanken in de VS om een paard. In de VS is een paard een horse: hengst of merrie, dat maakt niet uit. In het Mexicaans heeft elke sekse zijn naam. Een taalverschil dat leidt tot een beklemmend en onrechtvaardig conflict en de jacht op de vluchtende Gregorio. Kijkers die iets hebben met recht en onrecht zullen deze film ongetwijfeld net zo ervaren als ik deed.