• 15.787 nieuwsartikelen
  • 178.145 films
  • 12.219 series
  • 33.990 seizoenen
  • 647.196 acteurs
  • 199.047 gebruikers
  • 9.373.692 stemmen
Avatar
 
banner banner

Three Violent People (1957)

Western | 100 minuten
3,05 37 stemmen

Genre: Western

Speelduur: 100 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Rudolph Maté

Met onder meer: Charlton Heston, Anne Baxter en Gilbert Roland

IMDb beoordeling: 6,3 (1.741)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Three Violent People

"Violent love ... violent hate ... violent conflicts."

Colt Saunders is een ex-officier van de Zuidelijken, die na het beëindigen van de Amerikaanse Burgeroorlog terugkeert naar zijn 'Bar S Ranch'. Colt krijgt echter met nieuwe uitdagingen te maken. Beauregard 'Cinch' Saunders, Colts éénarmige jongere broer en verstoten zwarte schaap van de familie, is ook teruggekeerd naar de ranch. Zijn verse bruid, de voormalige animeerdame Lorna Hunter uit St. Louis, doet wanhopig haar best om geheimen uit haar verleden voor hem te verbergen. Verder krijgt Colt te maken met een meedogenloos en corrupte lokaal bestuur, dat geleid wordt door commissaris Harrison van de Noordelijken. Harrison stelt alles in het werk om de uitgestrekte 'Bar S Ranch' voor hemzelf op te eisen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Capt. Colt Saunders

Lorna Hunter Saunders

Innocencio Ortega, Grand Vacaro

Beauregard 'Cinch' Saunders

Deputy Commissioner Cable

Commissioner Harrison

Ruby LaSalle

Mr. Massey

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

Bij Rodisc.nl nu in de aanbieding. Ook behoorlijk lage IMDB score. Wie heeft deze Western al gezien?


avatar van Jan met de pet

Jan met de pet

  • 998 berichten
  • 1182 stemmen

Redelijk.........niet meer en niet minder........zijn heel wat betere Westerns : 2,5


avatar van Barfly

Barfly

  • 1873 berichten
  • 1749 stemmen

Deze western behandelt wel een interessant thema, weliswaar niet de hoofdlijn van het verhaal.... maar toch.

Na de Burgeroorlog kwam er een invasie van Noordelijken richting het zuiden. Zij meenden recht te hebben op de landerijen en bezittingen aldaar, ze hadden tenslotte de oorlog gewonnen.

Om ranchers te dwingen hun land op te geven werd geprobeerd ze legaal van het land te verdrijven door bijvoorbeeld belastingen te gaan heffen. Die belastingen hadden rechtsgeldigheid en zogenaamde "carpetbaggers" zagen toe op het innen ervan.

Zo moesten boeren en ranchers belachelijk hoge betalingen voldoen, op straffe van onteigening. Dat was goedschiks.

Als voorgaande niet lukte werd men gewoonlijk van zijn land afgeschoten, of anderszins bedreigd. De Zuidelijken hadden geen wetgeving om op terug te vallen, want de wetten van de Noordelijken golden nu, en belangrijke posities (advocaten, rechters) waren veelal Noordelijken.

Charlton Heston is zo'n zuidelijke rancher en krijgt, bij terugkeer na vijf jaar in militaire dienst te hebben gezeten, te maken met die "carpetbaggers".

Het is niet de hoofdlijn van deze film, maar wel redelijk aanwezig en goed uitgewerkt.

De ranch van Heston ligt in een prachtige vallei en dat levert mooie plaatjes op.

Het verhaal heeft meerdere lijnen en die komen mooi samen. Prima spel van de acteurs (van Heston ben ik geen fan, maar hij is hier gewoon goed) en de film zelf bevat erg mooie, diepe kleuren.

Ook de andere karakters worden prima weergegeven en goed neergezet.

De film begint echter wel wat knullig, vind ik. Heston komt een vrouw tegen, kent haar nog niet en beiden vinden het genoeg dat ze elkaars naam kennen en besluiten te trouwen.

Misschien ging dat vroeger wat sneller en werd er niet zo moeilijk gedaan, maar op deze manier lijkt me stug.

Ik vond de film zeer de moeite waard, prima spanningsopbouw, sfeer, en mooie beelden van de omgeving, er valt genoeg te beleven in deze film. Een kleine bijrol voor Jamie Farr (M*A*S*H) trouwens.

De score hier en op IMDb is niet al te hoog, maar soms is dat niet terecht.

Het is ook geen topfilm, maar zeker wel de moeite waard.

3,5*


avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

Barfy, bedankt voor de uitgebreide review. De DVD is nu ook nog € 3,99 inkl. porto bij 'Play', dus schaf ik 'm zeker aan!


avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

DVD review met screenshots: link.


avatar van Barfly

Barfly

  • 1873 berichten
  • 1749 stemmen

Deze western lag je dus niet zo erg, Dogie?

Ik kan me voorstellen dat je het begin wanstaltig vond, of lag het daar niet aan?


avatar van mr rumson

mr rumson

  • 2170 berichten
  • 2995 stemmen

Three Violent People is een standaard western .

Maar voor wie geïnteresseerd is in de geschiedenis van het wilde westen daar is deze western misschien net wat interessanter voor.

Hiermee bedoel ik dat de western net afspeelt na de burgeroorlog en de gevolgen daarvan toont.

Maar de film heeft meer verhaallijnen zo is er Anne Baxter een vrouw met een verleden en wel wat ziet in Charlton Heston .

En dan is er nog Tom Tryon de broer van Heston en het zwarte schaap van de familie.

De acteurs weten deze western iets extra´s mee te geven vooral Gilbert Roland heeft een fantastische rol als Charlton Heston's Mexican "grand vaquero".

Ann Baxter die zo te zien een klerenkast vol jurken tot haar beschikking had deed het ook meer dan prima.

Verder zien we ook nog een jonge Robert Blake voor mij beter bekend als Baretta.

Al met al vond ik het een mooie onderhoudende karakter western.

Die gefilmd is in prachtige VistaVision en technicolor.


avatar van Brix

Brix

  • 19677 berichten
  • 5115 stemmen

Zeker geen tegenvaller deze western.

Prettig kijkwerk.

In plaats van "papegaaien" sluit ik mij deze keer gewoon volledig aan bij de meningen van de heren Barfly en rumson betreffende de film.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10835 berichten
  • 8921 stemmen

Erg fijne Western die voor zijn tijd best sociaal progressief is (een sterke vrouw en een Latino die in een film uit de jaren vijftig dingen zeg tegen de hoofdrol) en met een onderliggende tijdloze boodschap over vergeving. Een van de sterkste punten van de film is de focus op de drie hoofdpersonen (Lorna, Cinch en Colt) en hun interacties. Natuurlijk, zijn er personen met verkeerde bedoelingen; elke western heeft zijn schurken nodig. Maar ze staan ​​ver van de focus van de film.

De film speelt zich af in Texas na de Burgeroorlog. Een voorlopige deelstaat-regering belast haar inwoners, wat voor spanningen zorgt en de boel staat dus op instorten. Hier ontmoet je Capt. Colt Saunders die op weg is naar de Bar S ranch wanneer hij Lorna Hunter buiten een hotel ontmoet. De plot van de film draait om; het geheime verleden van Lorna, de schuldgevoelens voor Colt's broer en zwarte schaap Cinch en een poging van corrupte ambtenaren om de bezittingen van Bar S te plunderen. Het is die focus die de film interessant en bezienswaardig maakt.

En het zijn Charlton Heston en Anne Baxter, die naast het enigszins andere Western-verhaal, deze film naar hogere regionen brengen. Ze waren beiden net klaar met het filmen van "The Ten Commandments" toen ze deze film maakten. Baxter is een genot, vooral in de scènes waarin ze probeert Colt Saunders voor zich te winnen door hem niet te proberen voor zich te winnen. Ook de scène waarin hij haar ondersteboven keert en haar schudt, terwijl je al haar onderrokken ziet, omdat hij denkt dat ze zijn beurs heeft gestolen, is een lust voor het oog.

Met goede scènes, van zowel actie, melodrama en een vleugje komedie, en zijn goede uitvoeringen, regie, script en technische aspecten (Technicolor) is dit een meer dan fatsoenlijke western om te bekijken!